Odbojkaši Srbije - Sputnik Srbija

Srbija se raspala pred Poljskom i ostala bez bronze

Odbojkaši Srbije izgubili su utakmicu za treće mesto na Evropskom prvenstvu protiv selekcije Poljske rezulatom 25:22, 25:16, 25:22.
Srpski tim nesigurno je ušao u duel za bronzu sa svetskim šampionom.
Tokom drugog seta smenjivao se izjednačen rezultat, ali je Poljska delovala dominantije. Kako se išlo ka završnici seta tako su srpski odbojkaši nervozno krenuli da prave greške.
Jasno se video umor na srpskim reprezentativcima koji su prethodnu utakmicu sa Italijom igrali veče pre borbe za bronzu, pa su i dalje iscrpljeni ušli u meč.
Tri bloka i četiri greške manje napravili su u prvom setu Poljaci što im je bilo dovoljno da uz vatrene povike sa tribina povedu.
U drugom setu, blok srpskog tima uopšte nije funkcionisao što je dodatno pomoglo domaćinu da stekne prednost i u toj deonici igre.
Leon Venero dominirao je tokom utakmice i bio najefikasniji igrač meča sa 14 poena.
Napravili su Poljaci seriju i u trećem setu, ali je Srbija uspevala da se vrati. Delovalo je da naši odbojkaši mogu do iznenađenja pri rezultatu 22:17.
Sjajno su se razigrali u tim trenucima Marko Podraščanin sa pozicije srednjeg blokera i Uroš Kovačević koji igra na poziciji primača.
Srpski tim izjednačio je rezultat, ali odjednom ponovo stao. Četiri poena osvojena su rizičnom igrom, a nakon toga naređale su se greške.
Primač servisa Marko Ivović bio je jedan od najspremnijih igrača za ovu utakmicu, pa je tako bio i najefikasniji u timu Srbije sa 10 poena.
Najveća razlika u statistici ogleda se u bloku. Srbija je u tri seta napravila samo dva naspram devet koliko je imao protivnički tim.
Napadi odbojkaša Srbije delovali su neorganizovano, odbrana je na momente bila dobra, ali to nije bilo dovoljno da se zaustavi ofanziva Poljaka koji su znali u ključnim momentima da podignu nivo igre.
Tok utakmice možete pročitati u tekstualnom prenosu Sputnjika.
19:07 19.09.2021
22:25 (0:3) - Srbija je izgubila od Poljske.
Bronzana medalja pripala je Poljacima.
19:06 19.09.2021
22:23 (0:2) - Greši Luburić!
Srbija na pragu poraza.
19:04 19.09.2021
21:22 (0:2) - Drže se Srbi!
Srbija pravi seriju i igra na rizik koji je doneo tri četiri poena.
19:02 19.09.2021
17:21 (0:2) - Raspucani Poljaci
Neverovatna ofanziva Poljske. Napravili su seriju i odmakli i u trećem setu.
18:57 19.09.2021
16:16 (0:2) - Kovačević!
Uroš je poslao jaku loptu koja je zakačila prste protivničkog odbojkaša, da bi u narednom poenu ponovo pokosio odbranu Poljske.
18:55 19.09.2021
13:15 (0:2) - Neizvesno
Srbi drže priključak, ali ofanziva Poljske neprekidno traje.
18:52 19.09.2021
11:13 (0:2) - Razigrao se srpski tim
Svi srpski odbojkaši krenuli su furiozno u napad i napravili mini seriju. Odlični su bili Podraščanin i Kovačević.
18:49 19.09.2021
8:11 (0:2) - Problemi
Ponovo Poljaci dolaze do osetne prednosti. Krsmanović smanjuje, ali Kovačević pravi servis grešku.
18:47 19.09.2021
6:8 (0:2) - Nema bloka!
Srbiji fali dobar blok. Novakovski bez problema ruši odbranu
18:43 19.09.2021
5:5 (0:2) - Napadaju šampioni Evrope!
Srbija je krenula sa ofanzivnijom igrom, pojačala i servis pa je tako došla do izjednačenja.
18:41 19.09.2021
1:4 (0:2) - Samo poen za Srbiju
Od starta srpski odbojkaši uspeli su da osvoje samo jedan poen u setu.
18:38 19.09.2021
0:1 (0:2) - Set otvara Poljska
Pokušao je da napadne Ivović, ali poklon za domaćina.
18:30 19.09.2021
16:25 (0:2) - Srbija izgubila i drugi set!
Loša igra srpskih odbojkaša u drugom setu. Bez rešenja u napadu, odbrana nedovoljno jaka.
18:29 19.09.2021
14:23 (0:1) - Nije dobro!
Nemaju rešnje srpski odbojkaši u drugom setu. Na poen su Poljaci od set lopte.
18:26 19.09.2021
12:21 (0:1) - Atanasijević!
Konačno je probio poljski blok Aleksandar Atanasijević.
18:24 19.09.2021
10:19 (0:1) - Završnica
Veliku prednost ima Poljski tim. Odbojkaši Srbije ispali su iz ritma, neorganizovani su u napadu i mnogo greše.
18:21 19.09.2021
9:16 ( 0:1) - Serija grešaka
Okolić je napravio servis grešku i poklonio novi poen protivniku.
18:18 19.09.2021
6:13 (0:1) - Dominacija Poljske
Pojačali su Poljaci i servis, asom uvećavaju prednost.
18:16 19.09.2021
5:11 (0:1) - Potpuna kontrola domaćina
Stao je tim Srbije. Krsmanović je ušao u igru umesto Lisinca kako bi pokušali naši odbojkaši da poboljšaju blok.
18:13 19.09.2021
5:7 (0:1) - Vode Poljaci