Zvezda ubedljiva u Subotici pred Šerif

© Foto : FK Crvena zvezdaBen i Katai
Ben i Katai - Sputnik Srbija, 1920, 31.07.2021
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak iz Subotice 3:1 u trećem kolu Superlige Srbije.
Izabranici Dejana Stankovića odigrali su dobru utakmicu i posle remije u prvom kolu vezali su dve uzastopne pobede u domaćem šampionatu.
Crveno-beli u dobrom raspoloženju dočekuju Šerif protiv koga igraju u utorak u 21.00, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.
Zvezde su do trijumfa vodili Mirko Ivanić, El Fardu Ben i Nikola Krstović, a jedini gol za domaćina postigao je Radovan Pankov koji je u 26. minutu.
Ivanić je u petom minutu načeo mrežu protivnika. Lopta je lepo kružila oko kaznenog Spartaka, a Ivanić je snažnim udarcem u bliži ugao savladao golmana Spartaka.
Usledio je nešto mirniji tok meča, a u 26. minutu domaći fudbaleri uspeli su da dođu do izjednačenja.
Pankov je u nameri da otkloni opasnost loše zahvatio loptu i poslao je iza leđa Gordića, koji je na ovom susretu zamenio Milana Borjana.
Zvezda se probudila posle ovog gola. Zaigrala je bolje i u 41. minutu ponovo je došla do prednosti.
Kanga je poslao odličnu loptu, Ben se nalazio na drugoj stativi i rutinski glavom prosledio loptu iza leđa Dujmovića.
Sa tim rezultatom otišlo se na petnaestominutnu pauzu.
U drugom poluvremenu bilo je prilika na obe strane, ali mreže su mirovale do 91. minuta. Utisak je bio da će rezultat na semaforu ostati 1:2, ali Nikola Krstović je u nadoknadi utakmice pogodio i Zvezda je pobedila.
Spartak ima samo bod iz tri utakmice, dok je Zvezda na sedam i nalazi se na prvom mestu, ali i sa utakmicom više od Partizana.