Zvezda se oporavila od Kazahstana za prvu pobedu u sezoni! /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaStadion FK Crvena zvezda
Stadion FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 24.07.2021
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost rezultatom 1:0 u drugom kolu Superlige Srbije.
Zvezda je ostvarila prvu pobedu ove sezone, nakon što u prvom kolu, u utakmici takođe odigranoj na stadionu „Rajko Mitić“, nije uspela da pobedi Vojvodinu (0:0).
Izabranicima Dejana Stankovića ovo je ujedno prva pobeda u celoj sezoni, pošto su tokom nedelje poraženo od Kairata u Almatiju rezultatom 2:1, u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.
Strelac odlučujućeg gola bio je Mirko Ivanić u 45. minutu utakmice.
Fokus šampiona Srbije sada će biti isključivo usmeren ka revanšu sa Kairatom, koji je na programu 28. jula u 20.30 časova u Beogradu.
Zvezda je krenula da pritiska od samog početka meča, ali je Mladost pružala dobar otpor.
Imali su gosti iz Lučana nekoliko prilika, ali je u 45. minutu Ivanić sjajno šutirao i pogodio mrežu za prednost domaćina.
Već u 54. minutu crveno-beli su poveli sa 2:0, ali je usledilo većanje VAR sobe i sudije.
Gol Pankova je na kraju poništen, a novu priliku je nedugo zatim propustio Katai.
Crveno-beli su do kraja meča imali još nekoliko prilika, na teren je ušao i zaboravljeni Miloš Degenek, ali promene rezultata nije bilo.