Detalj sa utakmice FK Crvena zvezda – Kairat - Sputnik Srbija

Zvezda po notama Kataija i Ivanića pregazila Kairat!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Kairat 5:0 i ukupnim rezultatom 6:2 plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.
Golove u trijumfu aktuelnog šampiona Srbije postigli su Katai, dva puta, Dioni, Ivanić i Falko, a protivnik u narednoj fazi biće im Šerif iz Tiraspolja.
Pred Zvezdom je bio težak zadatak jer su u prvom susretu poraženi 2:1, međutim, u revanšu smo videli one crveno-bele koji su prethodnih sezona igrali sjajan fudbal u Evropi.
Ekipa Dejana Stankovića od starta utakmice kontrolisala je tempo meča, a u devetom minutu načela je mrežu protivnika. Aleksandar Katai uputio je sjajan udarac sa 25 metara i preciznim šutem matirao je golmana kazahstankog kluba.
Nastavio je šampion Srbije da pritiska i u 21. minutu videli smo novi gol. Dragović je sjajno oduzeo loptu, Dioni ju je još bolje primio i potom je udarcem u dalji ugao pogodio za 2:0.
Zvezda je igrala kao u transu, samo minut kasnije Katai je imao veliku šansu, ali mu je blokiran udarac.
U 29. minutu zapretio je Filipo Falko, a u 31. šansu je imao i Mirko Ivanić. U oba navrata crveno-beli bili su jako blizu gola, ali mreža je mirovala i na semaforu se rezultat nije menjao.
Tako je bilo do 41. minuta. Ivanić je srušen na 17 metara od gola, odgovornost je preuzeo Katai i novim sjajnim udarcem pogodio je za 3:0.
Do poluvremena rezultat se nije menjao, te se na pauzu otišlo sa tri gola prednosti šampiona Srbije.
Crveno-beli nisu se zaustavili na tri gola i u nastavku utakmice postigli su još dva.
Igrao se 49. minut kada je Rodić oduzeo loptu igračima Kairata, potom je pronašao Ivanića koji je snažnim udarcem pogodio za 4:0.
Šest minuta kasnije Filipo Falko imao je veliku šansu, a nije prošlo ni 60 sekundi od tog pokušaja kada je postignu i peti gol.
Italijan je ovoga puta imao sreću, te mu je udarac završio iza leđa golmana Kazahstana.
Zvezda je do kraja rutinski održavala prednost i zasluženo se plasirala u narednu fazu kvalifikacija za Ligu šampiona.
22:28 28.07.2021
Kraj!
Ubedljiva pobeda Crvene zvezde!
22:21 28.07.2021
88' – 5:0 – Ben pogodio stativu
Zvezda hoće i do šestog gola.
22:19 28.07.2021
86' – 5:0 – prilika za Zvezdu
Ben je centrirao iz kornera. Lopta je došla do Dragovića koji je nešto lošije zahvatio loptu i propala je šansa.
22:13 28.07.2021
79' – 5:0 – izmene u Zvezdi
Talentovani Lazetić zamenio je Kataija, dok je Krstičić ušao umesto Kange.
22:12 28.07.2021
78' – 5:0 – rutinski privođenje utakmice kraju
Zvezda ima sve u svojim rukama, te je plasman u narednu fazu iz minuta i minut sve izvesniji.
22:03 28.07.2021
70' – 5:0 – Zvezda preti
Ivanić je sjajno pronašao Gajića koji je odlučio da šutira, iako je u kaznenom imao trojicu fudbalera.
22:01 28.07.2021
68' – 5:0 – dobar prodor Krstovića
Pokušao je da pronađe Bena, ali je uputio nešto lošiji centaršut.
21:59 28.07.2021
66' – 5:0 – opao tempo meča
Očekivano je Zvezda „spustila loptu“, igra se sada mirnije i najvažnije je da se niko ne povredi.
21:53 28.07.2021
60' – 5:0 – crveno-beli lete po terenu
Šansu je imao Mirko Ivanić. Udarac mu je završio pored stative.
21:52 28.07.2021
59' – 5:0 – loš udarac Lava
Iskusni brazilski napadač šutirao je preko prečke.
21:48 28.07.2021
56' – 5:0 – spektakl, novi gol!
Sjajan udarac Filipa Falka u dalji ugao! Italijan je konačno pogodio.
55' – 4:0 – velika šansa za Falka!
Sjajno je prošao, ušao je u kazneni prostor, ali je bio neprecizan i lopta je otišla pored stative.
21:46 28.07.2021
53' – 4:0 – Zvezda krupnim koracima ide ka trećem kolu
Za sada sve ide po planu.
21:42 28.07.2021
49' – 4:0 – dominacija Zvezde!
Pogodio je Mirko Ivanić! Rodić mu je poslao sjajnu loptu, a ofanzivni vezni Zvezde je udarcem pod prečku pogodio za 4:0.
21:39 28.07.2021
46' – 3:0 – počelo je drugo poluvreme!
Prvi napad imaju crveno-beli.
21:27 28.07.2021
Slavlje na tribinama posle trećeg gola Zvezde
21:22 28.07.2021
45' – 3:0 – kraj prvog poluvremena!
Najbolja igra Zvezde ove sezone. Ali, posao nije gotov jer ima još 45 minuta.
21:14 28.07.2021
42' – 3:0 – MAGIKO!
Aleksandar Katai pogodio je iz slobodnog udarca za velikih 3:0! Majstore!
21:11 28.07.2021
39' – 2:0 – prilika za Dionija
Katai je asistirao, francuski napadač imao je čovek na leđima i uputio je dobar udarac, ali je golman odbranio.
21:10 28.07.2021
38' – 2:0 – Zvezda kontroliše igru
Crveno-beli zasluženo imaju dva gola prednosti jer od starta kontrolišu tempo meča.