Čukarički silan u Azerbejdžanu – za korak bliže evropskoj jeseni! /video/

© Foto : FK ČukaričkiFK Čukarički, utakmica sa Sumgaitom
FK Čukarički, utakmica sa Sumgaitom - Sputnik Srbija, 1920, 29.07.2021
Fudbaleri Čukaričkog pobedili su rezultatom 2:0 azerbejdžanski Sumgajit na gostovanju u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.
Čukarički je uspeo da se izvuče iz problema koji je nastao remijem u Beogradu od 0:0 pre nedelju dana.
Ekipa sa Banovog brda nije imala toliko prilika i toliki posed lopte kao u prvoj utakmici, ali je uspela da realizuje svoje šanse i dođe do rutinskog trijumfa.
Srpski klub će se u trećem kolu kvalifikacija za premijerno izdanje takmičenja UEFA boriti sa Hamarbijem koji vodi bivši pomoćnik Crvene zvezde Miloš Milojević.
Čukarički je ofanzivno ušao u duel i već u 10. minutu uspeo da dođe do prednosti.
Posle savršenog centaršuta Mijailovića gol je glavom postigao Ndiaje za 0:1.
Samo nekoliko minuta kasnije Čuka je imala novu priliku, ali je nije realizovala, što nije bio slučaj u 16. minutu.
Kačajev je prethodno srušio Jankovića u kaznenom prostoru svoje ekipe, a najstrožu kaznu je bez ikakvih problema realizovao Docić – za 0:2.
Sumgajit je do kraja prvog poluvremena imao nekoliko prilika, ali je sjajan na golu bio Petrović.
Drugo poluvreme počelo je novim napadima srpskog tima, a priliku za 3:0 propustio je u 53. minutu Janković.
Do kraja utakmice su obe ekipe imale po nekoliko solidnih prilika, inicijativa je bila na strani Azerbejdžanaca, ali promene rezultata nije bilo.
Podsetimo, u kvalifikacijama za Ligu konferencija nalaze se i Vojvodina, koja od 20.00 dočekuje Panevezis (1:0), i Partizan, koji od 20.45 gostuje Dunajskoj Stredi (1:0).