Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Novak Đoković ljubi grb Srbije tokom ATP kupa 2021. - Sputnik Srbija

Novak furiozno do prve pobede u Tokiju!

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, upisao je ekspresnu pobedu protiv Uga Deljijena na startu teniskog turnira Olimpijskih igara, rezultatom 6:2, 6:2, posle nešto više od sat vremena igre.
Đoković je imao velike probleme sa vrućinom, već posle nekoliko uvodnih gemova je morao da koristi peškire sa ledom, ali to nije uticalo na njegovu igru.
Đoković je imao totalnu kontrolu duela sa 139. igračem sveta iz Bolivije i upisao je sigurnu pobedu, te zakazao duel sa nemačkim igračem Jan-Lenardom Štrufom.
Srpski teniser je u sigurnom ritmu otvorio meč, četvrti gem je bio prilika za tri brejk lopte, ali je Bolivijac uspeo da se izvuče iz neprijatne situacije.
Ipak, u šestom mu to nije pošlo za rukom, Đoković je ostvario brejk, potom je to potvrdio gemom bez izgubljenog poena, da bi u osmom iskoristio drugu set loptu.
Meč je nastavljen u istom ritmu, Đoković je dominirao i u četvrtom gemu ostvario brejk bez izgubljenog poena.
Deljijen je na trenutke dobijao priliku da pokaže šta zna, ali je Novak briljantnim servisima rešavao svoje gemove, da bi u osmom gemu drugog seta iskoristio drugu brejk i meč loptu, te da se plasira u drugo kolo posle 63 minuta provedena na terenu.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.
09:49 24.07.2021
6:2, 6:2 – Kraj! Furiozni Đoković!
Brejkom je Novak završio prvi meč u Tokiju, nije dozvolio rivalu da produži duel i za svega nešto više od sat vremena je završio posao.
09:45 24.07.2021
6:2, 5:2 – Brzo, brže!
Serijom as udaraca Đoković je osvojio i peti gem u drugom setu, dodatno se približivši pobedi.
09:42 24.07.2021
6:2, 4:2 – Novakov poklon Ugu
Deljijen je konačno dobio priliku da proigra, Đoković nije imao previše ambicija u šestom gemu i rezultat je 4:2.
09:38 24.07.2021
6:2, 4:1 – Gem sa nulom!
Odlični, odlični servisi Đokovića su doveli do lakog gema, koji je okončan promašajem Deljijena.
09:36 24.07.2021
6:2, 3:1 – Brejk Đokovića!
Definitivno je Novak rešen da što pre napusti teren, ubacio je u brzinu više i stigao do prvog brejka u drugom setu.
09:32 24.07.2021
6:2, 2:1 – Novak želi što pre da završi meč
Vremenske prilike su zaista teške, Đoković deluje nervozno zbog vrućine, ali ima dobar ritam i u drugom setu vodi sa 2:1.
09:19 24.07.2021
6:2 – Đokoviću prvi set!
Spektakularno je zaigrao Đoković u osmom gemu, a do set lopte je stigao u poenu koji je trajao čak 22 udarca.
Nažalost, nije je iskoristio, Deljijen je uspeo dobrim forhendom da izbaci Đokovića iz ravnoteže i oteža mu udarac.
Deljijen je potom dobro servirao, Đoković nije bio zadovoljan svojom reakcijom, ali je Bolivijac propustio priliku za gem lošim forhendom.
Pojačao je Đoković tempo, dobio novu set loptu i odmah je iskoristio divnim forhendom.
09:15 24.07.2021
Pobeda Kecmanovića!
Drugi srpski muški predstavnik u tenisu je lagano završio posao u prvoj rundi, Kecmanović je pobedio sa 6:4, 6:2 Kamila Majčaržaka iz Poljske.
Srpska teniserka Nina Stojanović posle poraza od Serene Vilijams na Australijan openu 2021. - Sputnik Srbija, 1920, 24.07.2021
Nina i Miomir – lagane pobede za Srbiju
09:12 24.07.2021
5:2 – Potvrda brejka!
Đoković je rutinski osvojio peti gem u prvom setu, ali je očigledno da mu smetaju teški vremenski uslovi.
Novak već deluje iscrpljeno, koristi peškire sa ledom i vodu da se rashladi, ali mu to zasad ne predstavlja problem u igri.
09:11 24.07.2021
4:2 – Brejk Đokovića!
Šta nije uradio u četvrtom uradio je u šestom gemu, Novak je osvojio gem na servis rivala i sigurno hita ka osvajanju prvog seta.
09:03 24.07.2021
2:2 – Novak propustio tri brejk prilike
Đoković je silovito ušao u duel, treći gem, drugi na svoj servis, rešio je bez izgubljenog poena, a potom je propustio tri brejk prilike.
Rezultat je 2:2.
08:54 24.07.2021
Mikec ima medalju!
Prva medalja za Srbiju, Mikec je osvojio drugo mesto i srebro!
Damir Mikec - Sputnik Srbija, 1920, 24.07.2021
Damir Mikec upucao prvu medalju za Srbiju! /foto/
08:51 24.07.2021
Mikec je odličan!
Zadržao je četvrto mesto posle druge runde!
08:49 24.07.2021
1:0 – Siguran prvi gem za Đokovića
Đoković je osvojio pra tri poena u duelu, ali je Deljijen uzvratio sa dva uzastopna i produžio prvi gem.
Ipak, nije došao do izjednačenja, Novak je poveo sa 1:0.
08:47 24.07.2021
Novak je počeo meč!
Đoković je startovao prvi duel na Olimpijskim igrama i osvojio je prvi poen.
08:43 24.07.2021
Mikec juri medalju!
Damir Mikec, srpski strelac, nastupa u finalu vazdušnog pištolja i nalazi se na četvrtom mestu posle prvog kruga.
Vazdušni pištolj - Sputnik Srbija
08:41 24.07.2021
Kecmanoviću prvi set!
Dok čekamo Đokovića, na terenu je Miomir Kecmanović koji je sa 6:4 dobio prvi set protiv Kamila Majčaržaka iz Poljske.
08:32 24.07.2021