Zvezda pred 20.000 navijača bez pobede protiv Vojvodine! /video/

© Foto : Screenshot/Youtube/Zvezda TVNavijači Crvene zvezda na utakmici protiv Vojvodine
Navijači Crvene zvezda na utakmici protiv Vojvodine - Sputnik Srbija, 1920, 16.07.2021
Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da ostvare pobedu protiv Vojvodine, pred 20.360 navijača, na otvaranju nove sezone Superlige Srbije.
Zvezda i Vojvodina – za koju je na klupi debitovao „srpski Dijego Simeone“ Slavoljub Đorđević – su na stadionu „Rajko Mitić“ remizirali rezultatom – 0:0.
Aktuelni šampion Srbije je bio bolji rival, imao više prilika, pa i jedan veliki zicer El-Fardua Bena, ali je na kraju ostao bez sva tri boda.
Vojvodina je ovim rezultatom uspela da prekine niz od 13 uzastopnih poraza protiv Zvezde.
Izabranici Dejana Stankovića su odmah po početku utakmice preuzeli inicijativu i kontrolu utakmice, te krenuli da stvaraju prilike.
Vojvodina je tek u nekoliko navrata zapretila, a najbolju priliku u prvih 45 minuta imao je Ben, koji je u 43. minutu pogodio stativu.
Nedugo zatim zapretili su i Katai i Ivanić, ali se na pauzu otišlo bez golova.
Drugo poluvreme počelo je sa prilikama na obe strane, a u 51. Ben se ponovo našao u centru pažnje, ali se obrukao.
Ivanić mu je dodao loptu na peterac, ali je ofanzivac crveno-belih očajno šutirao i loptu iz odlične pozicije poslao preko gola.
Jednu od najboljih prilika na utakmici Voša je imala u 59. minutu preko Novevskog, ali se on nije dovoljno dobro snašao, pa je Zvezda ponovo preuzela inicijativu.
Crveno-beli su nastavili da napadaju, ali su Đorđevićevi izabranici nastavili da se dobro brane, na kraju odoleli srpskom šampionu i pored sedam minuta nadoknade vremena – i osvojili bod u Beogradu.
Obe ekipe tokom nedelje očekuju obaveze u Evropi: Zvezda u sredu igra kvalifikacije za Ligu šampiona protiv Kairata u Kazahstanu, dok Vojvodina u četvrtak igra u Litvaniji protiv Panevezisa u kvalifikacijama za Ligu konferencija.
Luka Milivojević dobija žuti karton na meču protiv Švajcarske - Sputnik Srbija, 1920, 16.07.2021
Srbija je zbog njega patila u Rusiji, a on tvrdi: „Karijera mi je sada savršena“ /video/
Haos na derbiju FK Crvena zvezda i FK Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 16.07.2021