Fudbalska reprezentacija Srbije pred prijateljski meč sa Jamajkom - Sputnik Srbija

Srbija nije uspela da pobedi Jamajku

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Jamajkom rezultatom 1:1 u prijateljskom meču odigranom u Japanu.
Srbija je na teren izašla u kombinovanom sastavu, sa čak sedam debitanata u startnih 11.
Heroj utakmice je bio defanzivac Strahinja Pavlović, koji je ušao na poluvremenu i do kraja utakmice zatresao mrežu protivnika i spasao svoju.
Orlovi će drugi pripremni meč za kvalifikacije za Svetsko prvenstvo odigrati u petak protiv Japana.
​Prvih deset minuta utakmice u Japanu prošlo je bez ikakvih zanimljivih dešavanja i prilika na obe strane.
Prva je zapretila Jamajka u 13. minutu, da bi zatim odgovorio Terzić pet minuta kasnije.
Srbija je najbolju priliku ovog dela igre imala sredinom prvog poluvremena, ali je Joveljićev udarac iz neposredne blizine odbranio Tejlor.
Zbog toga je usledila kazna, posle velike greške mladog golmana Nikolića, koji je poklonio loptu Greju i dopustio mu da je smesti u nebranjenu mrežu svog gola za 1:0.
Prvi šut u okvir gola naše reprezentacije došao je u 43. minutu, a nedugo nakon toga otišlo se na poluvreme.
Drugi deo igre počeo je slično kao prvi, ali su izabranici Dragana Stojkovića Piksija ubrzo preuzeli inicijativu i krenuli u ofanzivu.
Konstantni napadi su im se isplatili u 61. minutu, kada je pomenuti Pavlović natrčao na odbijenu loptu i slabijom, desnom nogom je plasirao i malu mrežu gola Jamajčana za 1:1.
Orlovi su nastavili da napadaju, ali nisu bili dovoljno konkretni, što je moglo da im se obije o glavu u 77. minutu.
Tada je heroj ponovo ispao Pavlović, koji je uspeo da sustigne Greja, savršeno mu ukliza i otkloni opasnost.
Do kraja meča nije viđena nijedna veća prilika, pa je rezultat ostao nepromenjen.
Najzanimljivije detalje utakmice mogli ste da ispratite uživo uz Sputnjikov tekstualni prenos:
10:52 07.06.2021

Remi Srbije i Jamajke u Japanu rezultatom 1:1.

10:50 07.06.2021

Faul sa leđa Pavlovića zbog kojeg je dobio žuti karton, jer je sprečio kontru protivnika. Ušao je u sukob sa Morisonom, pritrčali su saigrači, ali nije bilo ozbiljnijeg incidenta.

10:49 07.06.2021
10:48 07.06.2021

Nije uspeo Gudelj da donese pobedu svojoj ekipi. Sa otprilike 20 metara je šutirao iz slobodnog udarca, ali nije bio ni blizu gola.

10:37 07.06.2021

Kakav start mladog Pavlovića! Sustigao je Greja sa leđa, a onda mu savršeno uklizao taman kada je Jamajčanin trebalo da se namesti na udarac iz jako dobre pozicije.

10:32 07.06.2021

Miloš Vulić, bivši igrač Crvene zvezde a trenutno član Krotonea, menja Marka Petkovića. Verovatno će doći i do promene formacije, pošto je Petković igrao na desnom beku, a Vulić više voli da "operiše" po centrali.

10:27 07.06.2021

Marko Petković je krenuo da probija po desnom beku, nadmudrio protivnika, a onda je fauliran. Ali, faul nije dosuđen, pa Orlovi nisu dobili priliku da iz centaršuta iz solidne pozicije ugroze gol Jamajke.

10:24 07.06.2021
10:19 07.06.2021

Konačno se isplatio pritisak naših reprezentativaca, koji su neko vreme stezali obruč oko gola Jamajčana. Nakon nekoliko izblokiranih šuteva, lopta se odbila do Strahinje Pavlovića, koji je slabijom, desnom nogom uspeo da postigne izjednačujući gol.

1:1!

10:11 07.06.2021

Baš kao i na početku prvog, na početku drugog poluvremena se ne dešava ništa preterano zanimljivo.

10:04 07.06.2021

Četiri izmene u Orlovima – ušli su golman Marko Ilić, Uroš Spajić, Strahinja Pavlović i Milan Makarić umesto golmana Đorđa Nikolića, Ivana Ilića, Save Arangela Čestića i Željka Gavrića.

09:47 07.06.2021
09:45 07.06.2021

Sjajna kombinacija Terzića i Joveljića donela je Srbiji naprasno veliku priliku. Ipak, kada je Terzić trebalo da pošalje završni pas Gavriću došlo je do greške, pa je lopta završila bliže autu nego saigraču.

09:43 07.06.2021

Odlično se zagradio Gavrić i izborio se da Srbija ima dobru poziciju za centaršut. Na kraju akcije je Ivan Ilić šutirao glavom sa oko 11 metara, ali njegov udarac nije bio dovoljno dobar da savlada dobro postavljenog Tejlora, pa je ostalo 1:0 za Jamajčane.

09:36 07.06.2021

Jamajka ne prestaje da napada i pritiska Orlove. Mnogo češće su na našoj polovini, nego što smo mi na njihovoj. Ozbiljnijih šansu nema, ali trenutno nije prijatno biti defanzivac Srbije u Japanu.

09:28 07.06.2021

Kardinalna greška 24-godišnjeg golmana Nikolića, koji je istrčao na jednu loptu, došao do nje u kaznenom, ali mu je ona ispala iz ruke. Završila je u nogama najboljeg igrača Jamajke Andrea Greja, koji ju je poslao u nebranjenu mrežu Srbije.

1:0 za Jamajku

09:26 07.06.2021

Odlična asistencija Grujića za Joveljića, koji je nešto lošije primio loptu, ali izbio u situaciju jedan na jedan sa golmanom Jamajke. Ipak, bivši as Crvene zvezde nije uspeo da pošalje loptu iza leđa Tejlora, a na kraju, uz malo nesreće, Orlovi nisu dobili ni korner.

09:18 07.06.2021

Prvi udarac naše reprezentacije došao je u 18. minutu. Udarac je uputio Aleksa Terzić, sa 20ak metara od gola, ali je ona završila daleko, daleko od opasnosti.

09:13 07.06.2021

Jedan opasan napad Jamajčana se dobro završio po Orlove. Dva udarca iz kaznenog prostora su izblokirana.

09:09 07.06.2021

Srbija i Jamajka u prvih deset minuta utakmice igraju jako oprezno. Ništa što bi zaličilo na priliku se, za sada, nije desilo.

08:59 07.06.2021
08:52 07.06.2021
08:46 07.06.2021
Sava Aranđel Čestić - Sputnik Srbija, 1920
Htela ga je Nemačka, on izabrao Srbiju i želi da bude nova „užička stena“
08:45 07.06.2021

Prvi put će dres Orlova obući golman Đorđe Nikolić, defanzivci Sava Aranđel Čestić i Aleksa Terzić, vezista Ivan Ilić i ofanzivci Nemanja Jović, Željko Gavrić i Dejan Joveljić.

08:41 07.06.2021
Dragan Stojković Piksi, selektor fudbalske reprezentacije Srbije - Sputnik Srbija, 1920
Piksijevi „orlovi“ u Japanu: „Osećamo težinu grba koji nosimo“

Uskoro počinje Evropsko prvenstvo, na kojem, nažalost, Srbija neće učestvovati. Zbog toga izabranici Dragana Stojkovića Piksija igraju prijateljske utakmice, dok se ne nastave kvalifikacije za Svetsko prvenstvo.