Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đoković deklasirao Amerikanca na startu Rolan Garosa!

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, pobedio je američkog tenisera Tenisa Sandgrena u prvom kolu Rolan Garosa sa 6:2, 6:4, 6:2 i poslao poruku rivalima da je više nego spreman da povede trku za trofej na francuskom Grend slem turniru!
Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 30.05.2021
U Americi se ne može naučiti ono što je Novak poneo iz Srbije /video/
Đoković je na terenu proveo tačno dva sata, imao je sve konce meča u svojim rukama, ali je tokom duela imao i zamerke na svoju igru.
Uprkos svemu, održao je fokus, u pravim momentima je donosio prave odluke, naročito u drugom setu kada je spasao čak šest brejk lopti.
Đoković je svoje ambicije pokazao već u prvom gemu prvog seta, napravio je brejk i potom do sedmog gema čekao na drugi, za veliku prednost.
Osmi gem je bio manje-više formalnost, propustio je Đoković jednu set loptu, ali ne i drugu, te stigao do 1:0 za svega 31. minut.
Dvadeset minuta duže je trajao drugi set, Sandgren je uspeo da uhvati ritam, u nekoliko navrata je Novak bio u teškim situacijama, ali se iz svake izvukao.
Srpski teniser Marko Topo tokom Beograd opena - Sputnik Srbija, 1920, 24.05.2021
Rođen je u Minhenu, ali je izabrao Srbiju – i za njega garantuje Novak Đoković
Neuralgični momenti su viđeni u drugom i šestom gemu, u svakom od njih Amerikanac je imao po tri brejk šanse, ali je Đoković bio dominantniji i bez većih problema je uspevao da se izvuče iz neprijatnih okolnosti.
Brejk napravljen u prvom gemu ga je vodio kroz ceo set i omogućio mu da u desetom stekne prednost od 2:0.
Treći set je mogao da startuje kao i prva dva, ali je Sandgren uspeo da spase dve brejk šanse.
Ipak, narednih pet gemova je pripalo Novaku, u sedmom je imao brejk i meč loptu, ali je sve ostavio za svoj servis-gem, iskoristio je prvu šansu da završi duel i to je učinio.
U narednom kolu Đoković će igrati u četvrtak protiv Pabla Kuevasa, koji je maksimalnim rezultatom pobedio domaćeg tenisera Luku Puja.
Meč ste mogli da pratite u direktnom tekstualnom prenosu uz Sputnjik sport.
22:55 01.06.2021
21:06 01.06.2021
20:12 01.06.2021
23:07 01.06.2021

Loše je Novak počeo osmi gem, ali je sve nadoknadio briljantnim letećim forhendom, pritom zatraživši da brzo dobije loptice za naredni servis.

Visok tempo nije odgovarao Amerikancu, pogrešio je iz slajsa, a potom i iz forhenda, za dve meč lopte Đokoviću.

Jedna je bila dovoljna – pobeda Đokovića za tačno dva sata na terenu!

23:02 01.06.2021

Servis-volej igrom Novak je stigao do prvog poena, ali je Sandgren zatim osvojio dva poena i učinio gem zanimljivijim.

Đoković je divnom paralelom izjednačio, zatim i stigao do meč lopte, ali je pre vremena želeo da završi poen što je donelo grešku.

Prednost je Sandgren dobio novom lošom reakcijom Novaka i iskoristio je – 5:2 za Đokovića.

22:58 01.06.2021

Stigao je Đoković do 40:0, ali i potom poklonio poen rivalu. Sandgren ipak nije imao dovoljno nerava i promašio je teren – 5:1 za Novaka!

22:54 01.06.2021

Fenomenalan gem za Đokovića i novi brejk – 4:1!

22:51 01.06.2021

Opet Đoković nije uspeo da završi gem sa „nulom“, ali jeste dozvolivši rivalu jedan poen – 1:3.

22:47 01.06.2021

Sandgren je posle žestokog promašaja i 30:0 za Đokovića lansirao lopticu na tribine, opomenut je, ali Novak nije uspeo da iskoristi nervozu rivala i pogodio je mrežu, da bi zatim i promašio teren za izjednačenje.

Brejk šansa je ipak stigla za Đokovića, što je i iskoristio, odličnom odbranom i lošim udarcem rivala – 2:1 za Novaka!

22:42 01.06.2021

Nikako da Đoković dođe do servis-gema sa „nulom“ – imao je 30:0, ali je promašio teren i poklonio poen rivalu.

To nije uticalo na njega, sjajno je servirao i izjednačio na 1:1.

22:39 01.06.2021

Sandgren je spasao jednu brejk šansu za Novaka, dozvolio mu je novu posle nepotrebne egzibicije i letećeg forhenda, ali je zatim uprkos odličnoj odbrani Đokovića smeč udarcem sprečio da rival povede.

Prednost je stekao odličnim servisom, ali je i to propustio pogodivši mrežu iz relativno lake situacije.

Ipak, novu prednost je iskoristio, promašajem Đokovića – 1:0.

22:29 01.06.2021

Mogao je Đoković relativno lagano da stigne do šestog gema u drugom setu, ali je dozvolio rivalu da osvoji jedan poen za 30:15.

Ipak, Sandgren nije imao dovoljno nerava za naredni poen, Novak je stigao do dve prilike da završi set, a iskoristio je već prvu – 6:4!

22:26 01.06.2021

Posle prvog odličnog poena u devetom gemu, drugi je Đoković „ispalio“ u aut, naredna dva poena su otišla na račun Amerikanca, kao i treći za 5:4.

22:23 01.06.2021

Niz sjajnih poteza prikazao je Đoković u osmom gemu, lako je stigao do 30:0, ali je potom izbacio lopticu u aut.

To ga ipak nije izbacilo iz ritma, rutinski je završio gem i došao na korak od seta – 5:3.

22:19 01.06.2021

Sandgren je fenomenalnim drop-šot udarcem završio poen koji je lako mogao da donese Đokoviću brejk priliku, posle nekoliko dugih razmena – 4:3.

22:15 01.06.2021

Dva brza poena je Sandgren osvojio na Novakov servis, prilikom jednom je Srbin gotovo pao na podlogu, ali je uspeo da ostane na nogama i da zatim osvoji prvi poen.

Nažalost, dupla servis greška je Amerikancu dozvolila dve brejk šanse, prvu je Đoković neutralisao dobrim napadom iz igre, a drugu sjajnim servisom i još boljim smeč udarcem.

Opet je Đoković imao problem pri nameštanju na udarac, kao da mu je patika zapela za podlogu, ali je Sandgren opet propustio priliku za brejk.

Amerikanac je ponovo napravio grešku i dozvolio Novaku da završi težak gem – 4:2.

22:08 01.06.2021

Veoma brzo je Sandgren stigao do 40:0, Novak je zatim upisao dva briljantna poena, ali nije uspeo da zapreti brejkom – 2:3.

22:04 01.06.2021

Srpski teniser je imao velike zamerke na svoju igru u trećem gemu, prigovarao je sebi da šalje visoke lopte, smetalo mu je i svetlo reflektora, ali je uprkos svemu uspevao da održi fokus.

Sjajnim drop-šotom je doneo sebi priliku da završi gem, što mu je omogućila i greška rivala – 1:3.

22:00 01.06.2021

Zamalo da Novak stigne do brejk šanse pri rezultatu 30:15, ali je njegov bekhend za malo završio van linije terena.

Sandgren je odlično izgradio sledeći poen, napao je mrežu i rutinski plasirao bekhend u nebranjeni deo polja, ali je zatim Đoković pogodio liniju i naveo rivala na lošu reakciju za izjednačenje.

Nažalost, Đoković nije uspevao da stigne do brejk šanse, ponovo je Amerikanac završio poen izlaskom na mrežu, da bi zatim i završio gem – 1:2.

21:55 01.06.2021

Sandgren je pronašao način da ugrozi Đokovića i stekao je tri vezane brejk prilike u drugom gemu.

Prvu je propustio pogotkom u mrežu, drugu „ispaljivanjem“ loptice iz bekhenda u aut, a kod treće je izgubio ravnotežu i čak nije uspeo ni da pokuša da vrati Đokovićev forhend.

Četvrti vezani poen Novak je stekao sjajno izgrađenim napadom i završnicom iz smeča, da bi zatim usledila još jedna greška Sandgrena – 0:2.

21:49 01.06.2021

Đoković nije nameravao da stane posle odličnog prvog seta, na startu drugog je stekao dve brejk prilike, ali je Sandgren uspeo da neutrališe prvu, odličnim udarcem koji ne bio neuhvatljiv za najboljeg igrača sveta.

Izjednačenje je stekao divnim bekhendom posle solidnog Đokovićevog riterna, što je proslavio glasnim urlikom pred praznim tribinama u Parizu.

Đoković je novu priliku za brejk dobio pošto je Sandgren ramom reketa poslao lopticu daleko u aut, ali je nije iskoristio zbog odličnog servisa Amerikanca, za novo izjednačenje.

Spektakularan naredni poen pripao je Sandgrenu, Novak je imao nekoliko prilika da ga završi, Amerikanac odličnim reakcijama sprečio brejk priliku, ali nije imao dovoljno snage da okonča gem.

Novak je agresivnim riternom stekao novu brejk šansu, četvrtu u gemu, a iskoristio ju je posle veoma lošeg pokušaja Sandgrena da plasira loptu tik pored mreže – 0:1.

21:39 01.06.2021

Đoković je i u osmom gemu očitao tenisku lekciju protivniku iz Amerike, dozvolio mu je svega jedan poen i okončao set sa 6:2, za svega pola sata igre!

21:35 01.06.2021

Imao je Đoković priliku za brejk loptu, ali nije najbolje reagovao na mreži, pokušao je lobom, međutim Sandgren je lako loptu zakucao u protivničko polje za 30:30.

As udarac u narednom poenu mu je doneo šansu da završi gem, ali je Đoković izjednačio briljantnim riternom iz forhenda.

Direktan poen iz servisa je pratila dupla servis greška za Sandgrena, što je Novaku donelo brejk šansu i vođstvo od 5:2!

21:30 01.06.2021

Novak je ponovo odigrao siguran servis-gem, za 4:2.

21:25 01.06.2021

Sandgren je iznenađujuće stigao do dve prilike da završi gem, Đoković je ponovo sjajnim napadom neutralisao prvu opasnost, a potom je i divnim bekhendom obezbedio izjednačenje.

Nažalost, Sandgren je u sledećem naletu iskoristio Novakove poteze, odlično je servirao i potom drop-šotom stekao novu šansu.

Spektakularan poen je potom pripao Amerikancu – za 3:2.

21:21 01.06.2021

Đoković je nastavio sa odličnom igrom sa osnovne linije, slao je duboke lopte rivalu koji se mučio da ih vrati, a do gem lopte je stigao sjajnim drop-šotom.

Vođstvo od 3:1 Novak je stekao odlično izgrađenim poenom i neodbranjivim forhendom sa sredine svoje polovine.

21:17 01.06.2021

Sandgren je uspeo da osvoji prvi gem u meču i da smanji na 2:1.

21:15 01.06.2021

Đoković je bez većih problema završio posao u svom prvom servis-gemu, za 2:0.

21:11 01.06.2021

Novak je odlično startovao meč na servis rivala, osvojio je prva dva poena, potom dozvolio rivalu jedan poen, ali je na kraju gem završio brejkom, za 1:0!

20:44 01.06.2021
20:10 01.06.2021

Pratićemo uživo prvi meč Novaka Đokovića na Rolan Garosu, protiv Tenisa Sandgrena, američkog tenisera.