Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đoković posle maratona i neviđene drame poražen od Karaceva!

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, poražen je u polufinalu Srbija opena od ruskog tenisera Aslana Karaceva – 7:5, 4:6, 6:3.

Karacev, 28. teniser sveta, slavio je posle velike borbe i više od tri sata igre, te će u velikom finalu igrati protiv Matea Beretinija koji je pobedio Tara Danijela.

Opširnije o meču između srpskog i ruskog tenisera čitajte – Kraj za Đokovića – srpsko-ruski spektakl pripao Karacevu!

Meč između Đokovića i Karaceva mogli ste da pratite uz Sputnjik.

Srpski teniser Novak Đoković  - Sputnik Srbija, 1920
Kraj za Novaka – srpsko-ruski spektakl pripao Karacevu!

Opširnije o meču čitajte na ovom linku, a poslednji poen pogledajte na snimku ispod.

20:38 24.04.2021

Najbolji teniser sveta bio je na poen od poraza, ali je po ko zna koji put odigrao najbolje kada je najvažnije. Spasao je meč loptu, ali tu nije kraj.

U narednom gemu Karacev ima šansu da servisom završi meč.

20:31 24.04.2021

Novak servira za ostanak u meču.

20:27 24.04.2021

U prethodnom gemu nije iskoristio pet brejk lopti i Karacev ga kažnjava. Ruski teniser ima sve u rukama, ali imao je i u drugom setu, tako da ništa još nije gotovo.

20:25 24.04.2021

Dvadeset i jednu brejk loptu spasao je Karacev u dosadašnjem delu meča.

20:24 24.04.2021

Čak pet brejk lopti nije iskoristio prvi reket sveta i – nije njegova greška. Samo je u jednom poenu bio u igri, kod preostalih šansi Karacev je odigrao tako da nije dao šansu Novaku.

20:22 24.04.2021

Novak nije iskoristio pet brejk lopti. Još traje. Karacev je svaki put odigrao fenomenalno i tako se izvukao.

20:12 24.04.2021

Kakav gem... Đoković je bio u nokdaunu, činilo se da će Karacev napraviti brejk, ali pitao se i prvi reket sveta. Spasao je sve tri brejk lopte, a potom je asom došao do gema!

Atomski tenis gledamo na Dorćolu!

20:04 24.04.2021

Četiri gema, pola sata... To vam sve govori kakav tenis igraju Novak i Aslan.

Đoković je u ovom gemu imao tri šanse da oduzme servis protivniku, ali Karacev je svaki put uspeo da pronađe pravi udarac i izvuče se.

19:55 24.04.2021

Teniseri su konačno dočekali kratku pauzu.

Tri gema trajala su nešto više od 20 minuta, a stanje je takvo da nismo videli brejk, te je egal u trećem setu.

19:52 24.04.2021

Pogledajte završnicu drugog seta.

19:50 24.04.2021

Karacev je prekinuo niz od osam gemova zaredom u kojima se susretao sa brejk loptama. Ovoga puta nije dozvolio Novaku da zapreti, te je bez većeg problema došao do izjednačenja.

19:46 24.04.2021

Maratonski gem, trajao je više od deset minuta, a najvažnije je da Novak nije dopustio protivniku da mu oduzme servis gem.

Velika borba vodi se na Dorćolu, a sada je na servisu ruski teniser.

19:41 24.04.2021

Maratonski uvodni gem. Novak je spasao dve brejk lopte, ali gem i dalje traje.

19:37 24.04.2021

Statistika drugog seta.

19:33 24.04.2021

Bravo, bravo, bravo!

Kakav tenis gledamo od Đokovića u poslednjih dvadeset minuta! Novak se vratio iz zaostatka od 4:2, izjednačio i potom potpuno preokrenuo rezultat u drugom set!

Idemo u treći set!

19:23 24.04.2021

Vratio je Đoković brejk zaostatka, a potom je bez problema osvojio gem na svoj servis!

Novak je živnuo, zaigrao bolje i to se odmah vidi na semaforu. Karacev u narednom gemu servira za ostanak u setu.

19:14 24.04.2021

Raduje što je brzo dobio gem, ali Novak i dalje ima zaostatak, a kraj seta se bliži, te će morati brzo da reaguje ako želi da ostane u meču.

19:12 24.04.2021

Đoković je sada u još većem problemu jer nije uspeo da vrati brejk.

Najbolji teniser sveta ne igra dobro, mnogo greši i onda dolazi do nervoze. Karacev je fokusiran, koristi poklone i blizu je plasmana u finale.

19:06 24.04.2021

Jedan od retkih sjajnih poena Novaka Đokovića.

19:02 24.04.2021

Aslan Karacev pravi novi brejk i u narednom gemu serviraće za potvrdu.

Novak ne igra dobro, pasivan je, a kada napadne greši, i na sve to Karacev igra na izuzetno visokom nivou.

18:59 24.04.2021

Novak je imao četiri šanse da ponovo oduzme servis ruskom teniseru, ali prilikom svakog pokušaja Karacev je uspeo da pronađe najbolji tenis.

Veliku borbu vode prvi i 28. teniser sveta.

18:57 24.04.2021

Sjajan tenis.

18:47 24.04.2021

Ne igra dobro Novak i ruski teniser pravi ribrejk.

Preslikan prethodni gem. Ovoga puta je ruski teniser imao tri uzastopne brejk lopte, Novak je uspeo da spasi dve, ali ne i treću.

18:43 24.04.2021

Sjajan početak Novaka!

Imao je prvi reket sveta tri brejk lopte, dve je Karacev uspeo da spasi, ali treću nije. Forhend paralelu poslao je u aut, te je Novak napravio brejk.

18:42 24.04.2021

Proslavljeni srpski glumac i selektor fudbalske reprezentacije Srbije prate Đokovića i Karaceva.

18:37 24.04.2021

Konačno lagan gem za srpskog tenisera. U poslednja dva gema na svoj servis Đoković se susretao sa brejk loptama, ali ne i u ovom gemu.

18:32 24.04.2021
18:30 24.04.2021

Fenomenalan tenis gledamo na Dorćolu, s tim što Novak nije taj koji briljira. Ruski teniser igra sjajan tenis i zasluženo dolazi do vođstva – 0:1.

18:25 24.04.2021

Dramatičan gem je u toku. Rus servira za vođstvo, ali Novak se ne dâ.

18:20 24.04.2021

Imao je Đoković gem loptu, da povede 6:5, ali odigrao je veoma loše naredne poene i ponovo je dopustio protivniku da napravi brejk.

Karacev će drugi put u ovom setu imati šansu da servisom dođe do vođstva.

Najbolji kada je najpotrebnije. Novak nije dozvolio Karacevu da osvoji prvi set, te se ribrejkom vraća u isti.

Odlično je igrao Đoković sa osnovne linije, Rus je nekoliko puta pogrešio i na semaforu je ponovo nerešen rezultat – 5:5.

18:09 24.04.2021

Sjajan tenis igra Aslan Karacev, ali treba istaći i da je Đoković daleko od sovg najboljeg tenisa.

Dosta greši, pogotovo iz bekhenda i Rus pravi novi brejk i u narednom gemu servira za vođstvo od 1-0.

18:03 24.04.2021

Imao je Đoković šansu da dođe do brejk, koji bi značio da u narednom gemu servira za 1-0 u setovima, međutim izbacio je bekhend u aut i propustio je šansu. Karacev dolazi do izjednačenja.

18:01 24.04.2021
17:49 24.04.2021

Đoković je spasao brejk lotpu i dobio gem. Odličan tenis gledamo na Dorćolu.

17:48 24.04.2021
Srpski teniser Novak Đoković - Sputnik Srbija
17:41 24.04.2021

Loš gem za Novaka, prvo je vikao na ljude iz boksa, a potom je, nakon izgubljenog poena na 40:40, opsovao tako da ga je čuo ceo Dorćol.

Karacev je vratio brejk i ponovo smo na početku. U narednom gemu serviraće za izjednačenje.

17:36 24.04.2021

Dobar gem za Karaceva. Služio ga je servis, diktirao je tempo i sa nulom došao do prvog gema u polufinalu.

17:33 24.04.2021

Naš ponos!

17:32 24.04.2021

Veliki broj loptica ruski teniser izbacio je u aut. Vidi se da je nervozan, te Đoković posle nekoliko minuta igre ima tri gema prednosti – 3:0.

17:28 24.04.2021

Odličan početak Novaka!

Nervozan je Aslan i srpski teniser to koristi. Veliki broj grešaka napravio je Rus, te Novak dolazi do brejka prednosti.

17:23 24.04.2021

Odlično je Đoković otvorio meč, gem bez izgubljenog poena.

17:10 24.04.2021

Srpski i ruski teniser uskoro izlaze na teren.

17:01 24.04.2021

„Nikada nismo doživeli ovakvo gostoprimstvo i ovakav tretman, mislim da će teško neki turnir to ikada nadmašiti. Sinoć nisam mogao da spavam, možda sam spavao dva sata, nisam mogao da razaznam šta je san, a šta stvarnost i i dalje mi deluje kao neki san, ali izgleda da smo stvarno osvojili ovaj turnir. Želeo bih da se zahvalim Đoletu (Đokoviću) i celok porodici Đoković. Svi ljudi su nas prelepo prihvatili i stvarno smo uživali ovde, hvala vam svima na gostoprimstvu“, rekla su braća Sabanov, dok su im suze bile u očima.

16:58 24.04.2021
Braća Sabanov osvojila Srbija open u dubl konkurenciji - Sputnik Srbija

Šampioni Srbija opena u dubl konkurenciji.

16:54 24.04.2021

Obraćanje braće Sabanov bilo je veoma emotivno.

16:52 24.04.2021

Trenutno je u toku dodela trofeja braći Sabanov.

16:46 24.04.2021

Hrvati su u finalu pobedili Behara i Eskobara u dva seta – 6:3, 7:6 (5).

Novak Đoković i Aslan Karacev - Sputnik Srbija, 1920
„Nije bitno da li je Nole, ili neko drugi – Srbi i Rusi su jako slični“

16:41 24.04.2021

Novak je bio veoma fokusiran u četvrtfinalu i za svega 76 minuta pobedio je Miomira Kecmanovića – 6:1, 6:3.

16:40 24.04.2021

Karacev, 28. teninser sveta, u četvrtfinalu pobedio je Italijana Đanluku Magera u dva seta.

16:37 24.04.2021

Đoković i Karacev igrali su pre dva meseca u polufinalu Australijan opena.

Novak je tada opravdao ulogu favorita i u tri seta – 6:3, 6:4, 6:2 – prošao u finale prvog Gren slema u sezoni.

Ovoga puta igraju na šljaci, podlozi koja, čini se, više odgovora srpskom teniseru i zbog toga je veliki favorit da prođe u finale Srbija opena.

16:34 24.04.2021