„Potpuno nam je nejasno, na čemu se zasnivaju te optužbe. Međutim, mi smo spremni da razgovaramo o njima“, rekao je Krutskih za „Komersant“, govoreći o izveštaju američkog Ministarstva pravde o „mešanju“ Rusije u predsedničke izbore 2016. godine.
„Više puta smo predlagali Amerikancima da sednemo za pregovarački sto i razgovaramo o svakoj konkretnoj optužbi. Na nivou profesionalaca, a ne kroz medije, kao što oni rade. Mi smo predlagali da razmenimo političke garancije od nemešanju u međusobne stvari, kao što smo uradili 1933. godine. Međutim, oni su odbacili taj predlog i nastavljaju da odbijaju pregovore“, dodao je Krutskih.
On je podsetio da je Moskva i pre izrazila spremnost da otkrije deo tehničke prepiske sa Vašingtonom, kako bi jednom i zauvek rešila to pitanje.
„Na žalost, odgovor iz Vašingtona je bio odbijanje, sa objašnjenjem da se radi o osetljivim materijalima“, naveo je Krutskih.
Podsetimo, odmah nakon izbora u Americi 2016. godine, američke obaveštajne službe su optužile Rusiju za mešanje u izborni proces, a američkog predsednika Donalda Trampa za zaveru i saradnju sa Moskvom. Iako su i Kremlj i Beli dom odbacili ovakve optužbe, pokrenuta je istraga koja je trajala gotovo dve godine..
Istraga o mešanju u američke izbore trajala je gotovo dve godine. Prošlog proleća, Robert Miler, tadašnji specijalni tužilac, priznao je da ne postoje dokazi o zaveri Trampa ili njegovih saradnika sa Moskvom. Bez obzira na to, on je optužio grupu ruskih građana za mešanje u izbore. U Kremlju su izjavili, da bez obzira na optužbe, Miler nije dostavio odgovarajuće dokaze.