Kompanija navodi da „iranski“ i „ruski“ nalozi nisu bili povezani, ali da su „koristili sličnu taktiku, stvarajući mrežu naloga, koji bi dovodili druge u zabludu o tome ko su oni i šta rade“.
Uklonjeno je 652 „iranska“ naloga, koji su bili usmereni na javnost na Bliskom istoku, u Latinskoj Americi, Sjedinjenim Američkim Državama i Velikoj Britaniji.
„Uklonili smo stranice, grupe i naloge koji bi mogli biti povezani sa izvorima koje je američka Vlada ranije definisala kao ruske vojne obaveštajne službe, što nema veze sa aktivnostima koje smo pronašli u Iranu“, dodala je kompanija.
Istovremeno, „Fejsbuk“ je saopštio da nije pronašao nove naloge i stranice povezane sa Rusijom, a koji su bili predviđeni za javnost u SAD.
Sa svoje strane, druga američka kompanija „Tviter“ izjavila je da je uklonila 284 naloga, od kojih je veliki deo bio iz Irana, jer su se „bavili koordinisanim manipulacijama“.
Ranije su američki mediji optužili Rusiju da podržava Donalda Trampa na američkim izborima putem društvenih mreža, ali nisu pružili dokaze. Optužbe su se posebno ticale „Agencije za proučavanje interneta“ iz Sankt Peterburga.