0:1 Senegalci tužni, ali uzdignute glave napuštaju Rusiju, precizna Kolumbija slavi (foto)

© REUTERS / Carlos Garcia RawlinsMina proslavlja pogodak protiv Senegala, koji možda bude zlata vredan za Kolumbijce
Mina proslavlja pogodak protiv Senegala, koji možda bude zlata vredan za Kolumbijce - Sputnik Srbija
Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica trećeg kola H grupe Senegal — Kolumbija. Stadion „Samara arena“ u Samari.

Senegal malo bolji, Kolumbija preciznija — dovoljno da u nastavku takmičenja gledamo „kafeterose“, dok ostajemo bez afričkih predstavnika u nokaut fazi. Iz grupe dalje ide i srećni Japan, koje je fer-plej, i pored poraza od Poljske, spasao ispadanja u grupnoj fazi takmičenja.

Pokušali su Senegalci od početka da nametnu svoj ritam. Zaigrali dobro, stvarali šanse, lomili Kolumbijce, koji nisu bili na nivou prošle utakmice protiv Poljske, kada su dominirali na terenu, ali su uspevali da solidno zatvaraju prilaz svom golu. U tome su im malo pomogli i promašaji Senegalaca u završnici akcija. Postigli su gol posle prekida, sjajno je reagovao glavom Mina, i postigao pogodak zlata vredan za svoju ekipu. Tada su Senegalci krenuli na sve ili ništa. Bili su veoma blizu izjednačenja, ali nisu uspeli da zatresu mrežu protivnika. U nastavku se Kolumbija bolje postavila i uspevala da odbije sve napade, da bi na kraju proslavila plasman u osminu finala, sasvim zasluženo, iako Senegal ima za čim da žali i tuguje. Opraštamo se od ekipe koja je mnogo pokazala u ove tri utakmice — veliku borbu, moderan pristup fudbalu, i zaista je šteta što ih nećemo gledati u nastavku takmičenja.

KRAJ UTAKMICE! Rezultat na kraju Senegal 0 — Kolumbija.

© SputnikJeri Mina, strelac jedinog gola na utakmici, nakon pobede nad Senegalom
Jeri Mina, strelac jedinog gola na utakmici, nakon pobede nad Senegalom - Sputnik Srbija
Jeri Mina, strelac jedinog gola na utakmici, nakon pobede nad Senegalom

Ukoliko ostanu ovakvi rezultati na obe utakmice, Japan ide dalje sa drugog mesta zbog pravila o fer-pleju, odnosno zbog manjeg broja zarađenih žutih kartona. Kolumbija ide sa prvog mesta.

79' Ismaila Sar iz prve nebu pod oblake.

© REUTERS / Carlos Garcia RawlinsProslava gola Kolumbijaca protiv Senegala
Proslava gola Kolumbijaca protiv Senegala - Sputnik Srbija
Proslava gola Kolumbijaca protiv Senegala

75' GOL! Jeri Mina posle sjajnog skoka sa 6 metara šalje loptu u mrežu Senegala.

Kolumbija mora bolje ako želi plasman u osminu finala. Senegal je konkretniji, opasniji i bliži golu. Gledaćemo juriš ka golu Senegala u nastavku igre, ali to može lako da košta Kolumbiju primljenog gola.

56' Ismaila Sar prolazi po desnoj strani i centrira, ali nema tamo nikog od njegovih saigrača da dohvati tu loptu.

51' Nijang dobija žuti karton, što znači da će propustiti narednu utakmicu ukoliko se Senegal plasira u osminu finala.

46' Počelo je drugo poluvreme, rezultat je i dalje 0:0

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' Mohika dobija žuti karton.

36' Slobodan udarac za Senegal sa tridesetak metara. Kratka kombinacija, ali šut završava iznad gola.

31' Hames Rodrigez neće moći da nastavi, menja ga Murijel.

28' Nekoliko udaraca Senegala ka golu Kolumbije, ali nijedan nije predstavljao veću opasnost po Ospinu.

21' Slobodan udarac za Senegal, sa 30 metara, jedva dolazi do golmana koji lako hvata loptu.

18' Mažić odmahuje rukom, nema penala za Senegal.

© REUTERS / David GrayMažić objašnjava Idrisi Gaju da nije bilo prekršaja za najstrožu kaznu
Mažić objašnjava Idrisi Gaju da nije bilo prekršaja za najstrožu kaznu - Sputnik Srbija
Mažić objašnjava Idrisi Gaju da nije bilo prekršaja za najstrožu kaznu

18' Mažić konsultuje VAR.

17' PENAL ZA SENEGAL!

12' Slobodan udarac za Kolumbiju sa dvadesetak metara, u desni golmanov ugao, žabica, ali izbacuje je golman u korner.

Ovo je druga utakmica Svetskog prvenstva u Rusiji na kojoj je glavni sudija Milorad Mažić.

1' Počinje utakmica trećeg kola grupe H između Senegala i Kolumbije.

UOČI UTAKMICE…

Dok je nama i dalje glavna vest da je Srbija izgubila od Brazila i završila svoju rusku bajku, Svetsko prvenstvo se nastavlja. Pored Srbije, koja je jeftinim golovima poražena od Brazila, gledali smo još i sjajnu Kostariku, kojoj je odlična igra bila dovoljna samo za remi, 2-2 protiv zrele i vrlo dobre Švajcarske. Pre toga smo videli ubedljivu pobedu Švedske nad Meksikom (3:0), kao i najveću senzaciju na Svetskom prvenstvu — pobedu Južne Koreje nad aktuelnim šampionom Nemačkom, koja je završila svoje učešće već u grupnoj fazi, prvi put nakon 80 godina.

Slavlje Senegalca - Sputnik Srbija
Pao još jedan favorit: Senegal afrički ponos (foto)

Danas gledamo nove borbe. Od 16 časova u drugom meču grupe H vodiće se žestoka borba za plasman u osminu finala između odličnog Senegala i sjajne Kolumbije. Senegalci su prikazali najviše od svih afričkih ekipa. Igraju brz i moderan fudbal, što i ne čudi jer im dobar deo ekipe igra u Premijer ligi. Prošli put kad su bili na Svetskom prvenstvu 2002. godine, stigli su do četvrtfinala, i tu ih je tek posle produžetaka zaustavila tada moćna reprezentacija Turske.

Selektor Alu Sise najviše se uzda u sjajnog napadača Liverpula Sadija Manea. Senegal ima četiri boda, kao i Japan, i pokušaće da osvoji makar jedan kako bi otišao u nokaut fazu takmičenja.

Proslava gola Kolumbijaca - Sputnik Srbija
Poljaci poslati kući sa mrežom punom golova, Kolumbija rutinski do 3:0 (foto)

Kolumbija nije u prvom meču imala sreće, ali je u prošloj utakmici deklasirala Poljsku sa 3:0 i prikazala fantastičan fudbal. Kako ne bi gledali šta se dešava u drugoj utakmici, „kafeterosima" odgovara samo pobeda. Falkao je počeo da pogađa. To je ono što je njima u ovom trenutku najbitnije. Igraju veoma brzo, borbeno i tečno. Protiv motivisanih Senegalaca moraće da ponove igru sa meča sa Poljacima. Na golu imaju odličnog Ospinu, koji brani u sjajnoj formi, i to će im uliti mnogo sigurnosti u igri.

Kvadrado je bio nosilac igre protiv Poljske, pa se isto od njega očekuje i u današnjoj utakmici, naravno, uz fantastičnog Falkaa.

Nema sumnje da ćemo gledati odličnu utakmicu sa mnogo trčanja, centaršuteva sa krila i šuteva sa distanci. Prekidi bi mogli da budu jača strana Kolumbijcima. Lopta će takođe biti više u nogama predstavnika Južne Amerike, dok će Senegal pokušavati brzim tranzicijama i kontranapadima da ugrozi gol Ospine. Čeka nas uzbudljiv meč, koji će biti neizvestan do samog kraja.

Stadion „Samara arena“, na kome se igra ova utakmica, jedan je od novih stadiona i izgrađen je za SP. Inspirisan je svemirom, kao deo tradicije regiona u kom je razvijena kosmonautika. Prvi gol na ovom stadionu dao je naš reprezentativac Aleksandar Kolarov, koji je tim povodom na poklon dobio „ladu“. Kako izgleda ovo zdanje, čiji je kapacitet 44.807 gledalaca, pogledajte u videu od 360°:

Za sve one koji neće imati priliku da posete Rusiju, pripremili smo vodič kroz Samaru, grad nauke, svemira, trgovaca i „častuški“.