Fantastična Koreja za nove stranice istorije, Nemci posle 80 godina ne idu dalje (foto)

© REUTERS / Michael DalderNemački fudbaleri u neverici
Nemački fudbaleri u neverici - Sputnik Srbija
Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica trećeg kola F grupe Južna Koreja — Nemačka. Stadion „Kazanj arena“ u Kazanju.

Koreja je napravila pravu senzaciju! Poslala šampiona kući posle grupne faze. Posle 80 godina, Nemce nećemo gledati u nokaut fazi. Kako su igrali, nisu ni zaslužili da idu dalje. Morali su danas da pobede sa više golova razlike, a čekali su sam kraj. A ovoga puta, kraj je bio na strani autsajdera. Na strani hrabrijeg, na strani požrtvovanijeg.

90'+ GOL! JUŽNA KOREJA DAJE I DRUGI GOL NEMAČKOJ! SON HEUNG MIN JE STRELAC

90'+ GOL! NEMAČKA ZAUSTAVLJENA U GRUPNOJ FAZI! KIM JUNG GVON JE MATIRAO NOJERA!

90'+ VAR SISTEM ODLUČUJE O GOLU!

90' Igraće se šest minuta nadoknade.

88' Pokušaj Tonija Krosa sa ivice šesnaesterca, ali golman Južne Koreje ponovo na visini zadatka.

87' Humels sa peterca preko gola! Lopta ga je pogodila u rame i završila u gol-autu.

86' Nakon kontranapada izgledna prilika za Južnu Koreju, od svega samo korner.

83' Pokušaj Branta, na izblokiranu loptu natrčava Toni Kros, ali šutira preko gola.

78' Pokušaj Suna, veoma blizu gola, sa ivice šesnaesterca.

68' Mario Gomez sa 7 metara tuče glavom, ali pravo u golmana.

56' Ku Dža Čol izlazi iz igre zbog povrede.

48' Mun Son Min dobija žuti karton.

46' Nemci u izglednoj prilici — Gorecka glavom, ali sjajna intervencija južnokorejskog golmana.

46' Počelo je drugo poluvreme.

Nemačka bez ideje u napadu. Potpuni autsajder je, što je čudo, bio bliži golu u dva navrata, jednom posle neshvatljive greške sjajnog Nojera, koji je uspeo sam i da je na teži način ispravi. Još 45 minuta nade da će zaigrati kako treba, jer teško da će imati sreće kao u prošlom meču. Južna Koreja igra kao da je finale.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41' Humels je primio loptu u petercu, prevario dva igrača Južne Koreje, ali mu je golman pokupio šut.

24' Dobra prilika za Južnu Koreju, jak šut za 12-13 metara ali neprecizno. Son je prokockao odličnu šansu.

23' Žuti karton dobio je Son Heung Min.

19' Posle slobodnog udarca Nojeru ispada lopta iz ruke, umalo gol za Koreju posle njegove nespretne intervencije.

9' Žuti karton za Južnu Koreju dobija Čon Vu Jun.

2' Mesut Ozil ostao je bez kopačke nakon starta jednog južnokorejskog igrača.

1' Počinje utakmica trećeg kola grupe F između Južne Koreje i Nemačke.

UOČI UTAKMICE…

Još jedan uzbudljiv dan je za nama. Prilično dosadan meč je viđen između Francuske i Danske, gde su oba protivnika osvojila po bod i plasirala se u osminu finala. U drugom meču smo videli sjajne Perunace, kojima nije potreban veći motiv za pobedu od dresa koji nose. Savladali su izuzetno borbenu Australiju sa 2:0 i časno se oprostili od Rusije, iako su „kenguri“ mogli pobedom da se nadaju prolasku dalje. U noćnim terminima smo gledali dve sjajne utakmice. Argentina je posle triler završnice uspela da obezbedi drugo mesto u grupi i igraće sa Francuskom. Hrvatska je lako mogla biti poražena od Islanda, ali dobar napad i golman Kalinić su ipak osigurali tri nova boda, i sa 2:1 kući su poslali veoma dobre „vikinge“.

Slavlje nemačkih fudbalera nakon gola u poslednjim trenucima utakmice i pobede nad Švedskom - Sputnik Srbija
Nemačka posla: Poslednje sekunde, igrač manje — pobeda! (foto)

Danas od 16 časova gledaćemo aktuelnog svetskog šampiona Nemačku. To je ekipa koja se budi kako takmičenje odmiče. Izuzetan kvalitet poseduju „panceri“, ali su bili pred eliminacijom. Međutim, spasao ih je Toni Kros fantastičnim golom u sudijskoj nadoknadi. Sada moraju da pobede upornu Južnu Koreju, ali i da osluškuju rezultat sa drugog meča u grupi. Pobeda ne bi trebalo da se dovede u pitanje. Teško da će „panceri“ odigrati tako lošu utakmicu i dovesti u pitanje pobedu protiv znatno slabije ekipe Južne Koreje. Sem tog gola, koji će ući u izbor za najlepši, Toni Kros nije pokazao mnogo. Ovo će mu biti dobra prilika da razigra ekipu i možda spakuje neku asistenciju Mileru u napadu. Od Nemaca se očekuje mnogo više nego što su dosad pružili. Videćemo šta će pokazati četa Joakima Leva, za koju znamo da može da deluje zastrašujuće na terenu.

A post shared by Die Mannschaft (@dfb_team) on Jun 26, 2018 at 10:49am PDT

Veliko slavlje igrača posle gola Čičarita - Sputnik Srbija
Čičarito za rekord i pobedu, Son fantastično za prvi gol Koreje na prvenstvu (foto)

Južna Koreja je potpuni autsajder u ovom meču. Izlazi na megdan šampionu i sve osim časnog poraza bilo bi veliko iznenađenje. „Ratnici“ su veoma borbeni, uzdaju se u sjajnog Sona, od njega najviše zavisi rezultat na terenu. Ceo tim „grize“, trči, ne odustaje lako. Pokušaće brzim kontranapadima da iznenade Nojera. Loptu svakako neće moći da drže dugo u svojim nogama. Šansa im se možda jedino ukaže iz daljine, ili iz neke brze tranzicije u ugri, jer u tome nisu loši i umeju da napadnu sa po nekoliko igrača kad im se otvori prostor. Teško će sačuvati svoj gol, a za prolaz dalje im je potrebno čudo, čak i ako pobede.

Sve osim rutinske pobede Nemaca bilo bi senzacija. Nemci ne mogu da kalkulišu i moraju da pojure od početka. Verovatno će što pre pokušati da povedu, kako ne bi nervozni dočekali drugo poluvreme. Pošto i gol razlika može da odlučuje, Nemcima će cilj biti da što ubedljivije savladaju protivnika. Očekuje se silna Nemačka, razigrana, koja preti iz svih oružja. I pasovima u dubinu i šutevima iz daljine. Svoju malu šansu Južna Koreja može da traži jedino u velikoj borbi u odbrani, kao i sreći da Milera, Gomeza i drugove ne služi šut. Najverovatnije im je ovo poslednji meč na turniru, a svakako će želeti da ostave pozitivan utisak, a dosad su pokazali da su u stanju da to urade.

Startne postave:

JUŽNA KOREJA

NEMAČKA

Stadion „Kazanj arena“, na kome se igra ova utakmica, projektovala je ista kompanija koja je bila zadužena za čuveni „Vembli“ u Londonu. U osnovi dizajna stadiona je lokvanj. Kako izgleda ovo zdanje, čiji je kapacitet 44.779 gledalaca, pogledajte u videu od 360°:

Za sve one koji neće imati priliku da posete Rusiju, pripremili smo vodič kroz Kazanj, jedan od najvećih gradova Rusije, koji se nalazi na levoj obali Volge.