Čičarito za rekord i pobedu, Son fantastično za prvi gol Koreje na prvenstvu (foto)

© Sputnik / Maksim Blinov / Uđi u bazu fotografijaVeliko slavlje igrača posle gola Čičarita
Veliko slavlje igrača posle gola Čičarita - Sputnik Srbija
Dan 10: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica drugog kola F grupe Južna Koreja — Meksiko. Stadion „Rostov arena“ u Rostovu na Donu.

Meksiko je odradio svoj deo posla. „Nadogradio“ je svoju pobedu protiv Nemaca i sada sa prvog mesta čeka sledeći meč. Odlični su bili Meksikanci u većem delu utakmice. Veoma opasni iz kontranapada, nekoliko puta su pokušavali iz daljine, a meč će najviše pamtiti Čičarito, koji je postigao 50. gol za reprezentaciju i time postao najefikasniji igrač u istoriji, kada je ekipa Meksika u pitanju. Južna Koreja je igrala borbeno, na momente i prljavo. Možda je Mažić popustio priliku da im dodeli neki žuti karton više. Da ipak golom obeleže ovo SP pobrinuo se Son fantastičnim udarcem u 93. minutu. Očoa je zaista bio nemoćan.

© REUTERS / Damir SagoljRadovanje Meksikanaca nakon pobede nad Južnom Korejom
Radovanje Meksikanaca nakon pobede nad Južnom Korejom - Sputnik Srbija
Radovanje Meksikanaca nakon pobede nad Južnom Korejom

90'+ GOL! Son efektno za 2:1 i prvi gol Južne Koreje na ovom SP.

Utakmici između Južne Koreje i Meksika prisustvuje i južnokorejski predsednik:

© Sputnik / Alekseй Malьgavko / Uđi u bazu fotografijaPredsednik Južne Koreje Mun Džae In, njegova supruga Kim Džonsuk i ambasador Južne Koreje u Moskvi na utakmici Južna Koreja - Meksiko
Predsednik Južne Koreje Mun Džae In, njegova supruga Kim Džonsuk i ambasador Južne Koreje u Moskvi na utakmici Južna Koreja - Meksiko - Sputnik Srbija
© Sputnik / Maksim Blinov / Uđi u bazu fotografijaPrvi gol Južne Koreje na Svetskom prvenstvu u Rusiji na utakmici protiv Meksika.
Prvi gol Južne Koreje na Svetskom prvenstvu u Rusiji na utakmici protiv Meksika. - Sputnik Srbija

66' GOL! Čičarito obara rekord po broju golova u reprezentaciji Meksika. Postigao ih je 50.

© Sputnik / Maksim Blinov / Uđi u bazu fotografijaČičarito proslavlja gol protiv Južne Koreje
Čičarito proslavlja gol protiv Južne Koreje - Sputnik Srbija
Čičarito proslavlja gol protiv Južne Koreje

Gledamo najzanimljiviji deo utakmice. Nižu se prilike na obe strane. Meksikanci ih stvaraju više, ali Južnokorejci im ne ostaju dužni. Oni više nemaju šta da izgube, više reskiraju, ali to ostavlja i više prostora za Lozana u napadu da uveća prednost.

63' Žuti karton dobija Li Jong nakon što je nagazio Lozana

60' Odlična prilika na drugoj strani, Koreja je bila blizu izjednačenja.

58' Sjajan pokušaj Gvardada sa vrha šesnaesterca, koji je išao pod samu prečku. Fenomenalnom odbranom spasao je svoj gol Kim Sin Gjo.

52' Čičarito u novoj šansi za Meksiko, iz daljine, lopta ide preko prečke.

50' Solidan pokušaj Lozana sa 17 m završava preko gola.

46' Počelo je drugo poluvreme.

Meksiko zadovoljan posle prvog poluvremena. Uspeli su da postignu gol, posle opravdano dosuđenog penala, iako su pre toga maltene bili bez šansi. Južna Koreja u nekoliko navrata opasno zapretila golu favorita, ali su požrtvovani Meksikanci uspeli da se odbrane.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

© Sputnik / Maksim Blinov / Uđi u bazu fotografijaDetalj sa utakmice Južna Koreja - Meksiko
Detalj sa utakmice Južna Koreja - Meksiko - Sputnik Srbija
Detalj sa utakmice Južna Koreja - Meksiko

43' Irving Lozano šutira iz šesnaesterca ali visoko iznad gola.

39' Son sam do šesnaesterca, ali Očoa blagovremeno reaguje.

31' Slobodan udarac za Južnu Koreju sa nekih 27 metara po sredini, jak udarac Sona ali preko gola.

28' Neverovatna prilika za Meksiko, od svega samo korner.

26' GOL! Vela iz penala za vođstvo Meksika. Ovo je 19. gol Vele u reprezentativnom dresu.

24' PENAL ZA MEKSIKO posle igranja rukom u klizećem startu, Mažić nije imao dilemu.

© Sputnik / Alekseй Malьgavko / Uđi u bazu fotografijaTrenutak kad je Čan Hjun Su napravio jedanaesterac.
Trenutak kad je Čan Hjun Su napravio jedanaesterac. - Sputnik Srbija
Trenutak kad je Čan Hjun Su napravio jedanaesterac.

19' Južna Koreja pravi već 8. prekršaj na meču.

13' Iznenadna velika prilika za Južnu Koreju. Posle prodora po levoj stani usledio je odličan centaršut na drugu stativu ali je „za dlaku“ zakasnio Li Jong.

1' Počela je prva utakmica drugog kola grupe F između Južne Koreje i Meksika.

© REUTERS / Jason CairnduffReprezentativci Južne Koreje na utakmici protiv Meksika
Reprezentativci Južne Koreje na utakmici protiv Meksika - Sputnik Srbija
Reprezentativci Južne Koreje na utakmici protiv Meksika
© Sputnik / Maksim Blinov / Uđi u bazu fotografijaReprezentacija Meksika na meču protiv Južne Koreje
Reprezentacija Meksika na meču protiv Južne Koreje - Sputnik Srbija
Reprezentacija Meksika na meču protiv Južne Koreje

UOČI UTAKMICE…

Očekuje nas novi meč, između ekipa Južne Koreje i u prvom meču fantastičnog Meksika, koji je sjajnom igrom uspeo da na kolena baci aktuelnog svetskog šampiona, reprezentaciju Nemačke.

Švedska - Južna Koreja - Sputnik Srbija
Švedska 1 — 0 Južna Koreja: Mnogo borbe, šansi i promašaja, VAR odlučio pobednika (foto)

Posle poraza od Švedske od 1:0, borbeni Korejci moraju da napadnu Meksiko od samog starta. Oni su svakako najslabija ekipa u grupi F, ali su svojevremeno umeli da budu jedno od najprijatnijih iznenađenja SP. Ni sada nisu ostavili loš utisak premijernom meču. Igraju zaista borbeno, sa mnogo trčanja, promene ritma. Imaju veoma dobru tranziciju i umeju da probiju preko bokova i organizuju veoma dobre kontranapade. U odbrani su više borbeni nego što umeju da „dobro stoje na terenu“. I pored toga, nije im lako dati gol, jer se nekada brane i 6-7 igrača u svom šesnaestercu. Šta će uraditi u napadu najviše zavisi od prve zvezde ove reprezentacije, Son Heung Mina, dvadestepetogodišnjeg napadača Totenhema.

A post shared by 대한축구협회 (KFA) (@thekfa) on Jun 22, 2018 at 2:02am PDT

Očoa za sada brani sve što ide ka njemu - Sputnik Srbija
Zakomplikovalo se u grupi F: Istorijska pobeda Meksika, šampion nokautiran (video, foto)

Meksiko izlazi na teren da pokaže da nije slučajno savladao Nemačku. Možda su najprijatnije iznenađenje dotadašnjeg dela Mundijala. Ne samo zbog velike pobede nad favoritom, već i zbog same igre. Na golu imaju sjajnog Očou, koji uliva ogromnu sigurnost ekipi. Razmenjuju mnogo pasova, dosta trče. Umeju da igraju i „pozicione napade“ i da drže loptu u igri, a kontranapadima su veoma opasni po gol protivnika. Nemaju nikakv strah, strpljivi su i čekaju svoju priliku. Umeju da stvore mnogo šansi za kratko vreme, da prete u naletima, samo ako protivniku padne koncentracija. Čičarito Ernandez ima dosta slobode u igri, i to sjajno ume da koristi, stvarajući prilike saigračima.

Biće ovo prilika da Meksiko potvrdi kvalitete i ambicije, koje ima a koje nisu male. Posebno su porasle posle istorijske pobede u prvom kolu. Ono što je zanimljivo, iz njihovog tabora tvrde da je izvojevana sa bolesnom ekipom. Ako je ta informacija tačna, to samo ukazuje na ogroman motiv i jedinstvo u ekipi, koje se zaista vidi i na terenu. Veliki su favoriti u ovoj utakmici, ali daleko od toga da su im bodovi zagarantovani. Južna Koreja sigurno neće izaći sa belom zastavom na teren. Biće tu žestoke borbe, mnogo kontranapada na obe strane, tako da nas ne očekuje dosadna utakmica.

Južna Koreja — Meksiko je prva utakmica na ovogodišnjem mundijalu koju će suditi Milorad Mažić.