Zakomplikovalo se u grupi F: Istorijska pobeda Meksika, šampion nokautiran (video, foto)

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaOčoa za sada brani sve što ide ka njemu
Očoa za sada brani sve što ide ka njemu - Sputnik Srbija
Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica prvog kola F grupe Nemačka – Meksiko. Stadion „Lužniki“ u Moskvi.

KRAJ UTAKMICE

90'+ Korner. I Nojer u napadu

Nemci kreću na sve ili ništa

89' Velika šansa za Nemce, još jedan razočaravajući promašaj, lopta je prohujala pored stative.

Nemci u Berlinu u kamernoj atmosferi prate meč njihove reprezetacije, što možda najbolje oslikava igru aktuelnog svetskog prvaka:

81' Meksiko nema nameru da stane! Lajun sjajno šutira jako desno iskosa, ali zamalo neprecizno

© Sputnik / Anton Denisov / Uđi u bazu fotografijaGolman Meksika Očoa je sjajan na golu protiv Nemaca
Golman Meksika Očoa  je sjajan na golu protiv Nemaca - Sputnik Srbija
Golman Meksika Očoa je sjajan na golu protiv Nemaca

77' Meksikanci ponovo iz kontre u fantastičnoj šansi, lopta završava preko prečke

74' U igru ulazi Rafael Markez. Ovo je njegovo peto svetsko prvenstvo.

63' Makazice Kimika, preko gola

61' Izmena u nemačkoj reprezentaciji — izlazi Kedira, ulazi Rojs

57' Na drugoj strani, brza kontra Nemaca

57' Brza i precizna akcija Meksikanaca, koja se završila šutom iznad gola

Deset minuta drugog poluvremena, jalova inicijativa Nemačke, pokušavaju šutevima iz daljine

POČELO JE DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

I pored iznenađujućeg vođstva i pritiska Nemaca, Meksikanci se ne povlače i nastavljaju da prete iz kontranapada.

39' Toni Kros pogađa prečku iz slobodnog udarca nakon sjajne odbrane golmana Meksika Očoe.

35' GOL! Irving Lozano za vođstvo protiv Nemačke

Još uvek bez promene rezultata.

Veliki broj prekida na meču zbog grubih faulova, ali iranski sudija još ​ne poseže za kartonima.

Nemci mnogo greše na sredini terena, što Meksikancima otvara šanse za kontranapade

Jedan nemački penzioner krenuo je traktorom na SP u Rusiji, stigao je na ovaj meč i upravo se nalazi na tribinama stadiona u Moskvi.

Nemci sve konkretniji.

16' Umalo autogol Meksika, opasan šut Kedire.

10' Još jedna šansa Meksika, Nojer na visini zadatka.

2' Rana inicijativa Meksika.

1' Utakmica je počela.

UOČI UTAKMICE…

Veliko slavlje igrača Srbije posle poslednjeg sudijskog zvižduka - Sputnik Srbija
Sjajan start Srbije, Kolarov za bitna tri boda i veliko slavlje (video, foto)

Još jedna utakmica koja obećava dobar fudbal. Posle odlične igre Srbije i sjajnog gola Kolarova iz slobodnog udarca, na teren izlazi jedan od glavnih favorita SP, ekipa Nemačke.

O njima ne treba trošiti mnogo reči. Posebno posle prilika/neprilika koje su zadesile Španiju, Nemačka izbija kao najbolji predstavnik Evrope. Nojer, Kedira, Kors, Ozil, Miler… Imena koja govore sve sama za sebe. Nemačka ima i tradiciju rezultata. Zna kako se osvajaju turniri. Podizali su „boginju“ namenjenu prvaku sveta čak četiri puta. U pripremnim mečevima nisu igrali kako znaju, ali to ne treba da čudi. Oni su najbolji kad je najpotrebnije. Meksiko im je prva prepreka.

Meksikanci imaju svoju računicu.  U kvalifikacijama su bili odlični. Mada i realno po kvalitetu su iznad svih protivnika sa kojima su igrali.  Samo su potvrdili svoj kvalitet. U pripremom periodu su poraženi samo od Hrvatske, 1:0, dok su neporaženi ostali u 7 utakmica. To im svakako daje nadu da mogu imati zapaženu ulogu u Rusiji. Igraju moderan fudbal. Sa dosta trčanja, dodavanja. Ne plaše se imena protivnika, i redovni su učesnici završnih smotri.

Nemačka u proseku postiže tri i po gola po utakmici na prvim mečevima svetskih prvenstava otkad su poslednji put izgubili utakmicu prvog kola — pre 36 godina protiv Alžira. Meksiku je bilo potrebno 56 godina da prvi put pobedi na otvaranju SP — do pobede su došli iz devetog pokušaja na domaćem terenu 1986.