Hrabra Kostarika i presrećni Brazil u 90'+, Kutinjo i Nejmar za 2:0 (foto)

© Sputnik / Aleksandr Krяžev / Uđi u bazu fotografijaSlavlje igrača Brazila posle pobede nad Kostarikom
Slavlje igrača Brazila posle pobede nad Kostarikom - Sputnik Srbija
Dan 9: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica drugog kola E grupe Brazil — Kostarika. Stadion „Sankt Peterburg“ u Sankt Peterburgu.

94' GOL! Slomljena hrabra Kostarika u sudijskoj nadoknadi — Nejmar je uspeo da posle mnogo prilika ipak pogodi 2:0

© Sputnik / Aleksandr Krяžev / Uđi u bazu fotografijaSlavlje Brazila posle gola Kostariki
Slavlje Brazila posle gola Kostariki - Sputnik Srbija
Slavlje Brazila posle gola Kostariki

91' GOL! Probijen zid Kostarike… Kutinjo vrhom kopačke sa tri-četiri metra smešta loptu u mrežu

© Sputnik / Aleksandr Krяžev / Uđi u bazu fotografijaKutinjo postiže gol
Kutinjo postiže gol - Sputnik Srbija
Kutinjo postiže gol

81' Žuti karton za Kutinja, više zbog prigovora nego zbog starta.

81' Žuti karton dobija Nejmar

81' PROMENA SUDIJSKE ODLUKE nakon gledanja VAR-a, NEMA PENALA!

78' PENAL ZA BRAZIL! Sudija je odsvirao penal, međutim posle toga konsultovao je VAR.

72' Posle greše odbrane Kostarike, Nejmar neprecizan sa dvadesetak metara, malo preko prečke.

68' Izmena u ekipi Brazila — Firmino umesto Paulinja.

© Sputnik / Aleksandr Krяžev / Uđi u bazu fotografijaGolman Kostarike Kejlor Navas i brazilski napadač Nejmar
Golman Kostarike Kejlor Navas i brazilski napadač Nejmar - Sputnik Srbija
Golman Kostarike Kejlor Navas i brazilski napadač Nejmar

59' Korner za Kostariku, kratko, na prvu stativu, u nastavku akcije opasno pred golom Brazila

58' Kutinjo jedan na jedan sa Navasom, golman Kostarike izlazi kao pobednik.

56' Brza akcija Brazila po desnoj strani, povratna na Nejmara koji šutira preko gola.

50' Žesus glavom pogađa prečku

Žestok start Brazilaca u drugom poluvremenu, tri izgledne šanse u jednom napadu, Navas nesavladiv

48' Faul Nejmara nad golmanom Kostarike, Brazil opasan na početku poluvremena

46' Počelo je drugo poluvreme.

Rezultat koji bi slavilo pola Srbije. Brazil drži loptu u nogama, Kostarika se odlično brani i pokušava da iznenadi kontrama.

KRAJ UTAKMICE

45'+ Slobodan udarac za Kostariku sa desne strane, prejak centaršut

41' Šut Marsela desnom nogom sa 17 metara, Navas siguran

27' Najbolja šansa na utakmici! Kejlor Navas brani Nejmarovu stopostotnu šansu.

27' Udarac Marsela jako u mrežu Kostarike, sudija svira ofsajd, nema gola.

Posed lopte 68% Brazil, 32% Kostarika

13' Prva velika šansa za Kostariku, odlična akcija, povratna po zemlji na 16 metara, dobar šut, isto po zemlji, ali pored stative.

© Alekseй Daničev / Uđi u bazu fotografijaReprezentativci Brazila na meču protiv Kostarike
Reprezentativci Brazila na meču protiv Kostarike - Sputnik Srbija
Reprezentativci Brazila na meču protiv Kostarike
© Sputnik / Evgeniя Novoženina / Uđi u bazu fotografijaReprezentativci Kostarike na utakmici protiv Brazila
Reprezentativci Kostarike na utakmici protiv Brazila - Sputnik Srbija
Reprezentativci Kostarike na utakmici protiv Brazila
© Sputnik / Aleksandr Krяžev / Uđi u bazu fotografijaPočetak meča
Početak meča - Sputnik Srbija
Početak meča

1' Počela je prva utakmica drugog kola E grupe Brazil — Kostarika

UOČI UTAKMICE…

Firminova reakcija najbolje pokazuej kao se osećaju i igrači i navijači Brazila posle utakmice - Sputnik Srbija
Švajcarska šokirala Brazil! Posle 40 godina „karioke“ bez pobede na startu SP (video,foto)

Prva utakmica dana donosi duel između i dalje prvog favorita grupe E — Brazila, i Kostarike. U prvom kolu ove ekipe nisu ostvarile željene rezultate. I dok su Brazilu preko potrebna 3 boda, ovo definitivno nije meč u kom bi Kostarika mogla da se „vadi“ zbog poraza od Srbije.

Brazil je napravio kiks u prvom kolu i evo mu odlične prilike da se iskupi. Međutim, u timu „karioka“ se definitivno nešto čudno dešava. Otkako je Tite na klupi, tim je promenio čak 14 kapitena, a sutra će traku nositi i petnaesti — Tijago Silva.

Sa druge strane, Nejmar je prekjuče odšepao sa treninga, što je sasvim sigurno posledica veoma grube igre Švajcaraca svaki put kada bi dobio loptu, pa je pitanje da li će se naći u startnih jedanaest, ili će tu biti Firminjo ili Kosta. „Karioke“ će od samog početka utakmice krenuti agresivno ka golu Kostarike, jer sve osim 3 boda značilo bi udaljavanje od plasmana u osminu finala.

Kostarika je u duelu sa Srbijom pokazala nekoliko lica, a činjenica da je najbolji igrač ove reprezentacije iz Srednje Amerike golman Kejlor Navas govori da protiv Brazila, kojem gori pod nogama, nemaju čemu da se nadaju, niti šta da traže. Za razliku od prošlog Mundijala, na kome čak pet utakmica nisu izgubili i ispali su tek u četvrtfinalu od Holandije, i to nakon jedanaesteraca, čini se da im je neki nerešen rezultat u grupi vrhunac u Rusiji. Ali, to se danas sasvim sigurno neće desiti.

Sve osim pobede Brazila ovde bi bilo ogromno iznenađenje, a i statistika govori sve u prilog ovoj tvrdnji. Od šest utakmica koje je Kostarika dosad odigrala protiv „karioka“, svih šest je izgubila.

Potencijalne startne postave

BRAZIL:

• golman — Alison
  • odbrana — Danilo, Tijago Silva, Miranda, Marselo
  • vezni red — Kasemiro, Rento Avgusto, Filipe Kutinjo,
  • napad — Vilijan, Gabrijel Žezus, Nejmar (Firmino)