Švajcarska šokirala Brazil! Posle 40 godina „karioke“ bez pobede na startu SP (video,foto)

© Sputnik / Grigoriй Sыsoev / Uđi u bazu fotografijaFirminova reakcija najbolje pokazuej kao se osećaju i igrači i navijači Brazila posle utakmice
Firminova reakcija najbolje pokazuej kao se osećaju i igrači i navijači Brazila posle utakmice - Sputnik Srbija
Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica prvog kola E grupe Brazil – Švajcarska. Stadion „Rostov arena“ u Rostovu na Donu.

Završen je veoma uzbudljiv dan na SP. Gledali smo tri fantastične utakmice, radovali se pobedi Srbije i prisustvovali velikim iznenađenjima. Prvo su Nemci poraženi od Meksika, a upravo je Švajcarska iščupala bod glavnim favoritima — Brazilu.

KRAJ UTAKMICE

96' Šer blokira udarac.

Triler u završnici

© Sputnik / Evgeniя Novoženina / Uđi u bazu fotografijaDetalj sa utakmice Švajcarska - Brazil
Detalj sa utakmice Švajcarska - Brazil - Sputnik Srbija
Detalj sa utakmice Švajcarska - Brazil

Nižu se šanse za Brazil: Miranda tik pored stative

90' Fantastična prilika za Firmina sa 5 metara glavom, golman izlazi kao pobednik

88' Nejmar glavom sa 6-7 metara, Zomer siguran

U poslednjih pet minuta meča, Brazil mora na sve ili ništa

82' Velika prilika za Firmina, koji je tek ušao u igru u ekipi Brazila

Brazil je započeo učešće na Mundijalu pobedom poslednjih devet puta. Poslednji meč prvog kola u kom nisu pobedili bio je remi sa Švedskom (1:1) 1978. „Karioke“ su zakazale u prvim mečevima na SP 1930. (izgubili 2:1 od Jugoslavije) i 1934. (3:1 od Španije), ali su u međuvremenu sakupile 16 pobeda i dva nerešena rezultata.

© REUTERS / Damir SagoljReakcija Kutinja, strelca prvog gola na meču
Reakcija Kutinja, strelca prvog gola na meču - Sputnik Srbija
Reakcija Kutinja, strelca prvog gola na meču

Švajcarska se ne zadovoljava bodom, i dalje napada.

68' Novi žuti karton dobija Behrami

Brazilci pojačavaju pritisak.

50' GOL! Stiven Cuber bio je najviši u skoku posle kornera i glavom zatresao mrežu Alisona

48' Prvi žuti karton za Brazil, sudija je opomenuo Kasemira

46' Počelo je drugo poluvreme.

© Sputnik / Grigoriй Sыsoev / Uđi u bazu fotografijaZagrljeni navijači Švajcarske i Brazila
Zagrljeni navijači  Švajcarske i Brazila - Sputnik Srbija
Zagrljeni navijači Švajcarske i Brazila

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40' Tijago Silva ostao na travi nakon što je izblokirao šut koji ga je pogodio u glavu. Pridigao se.

20' GOL! Kutinjo za 1:0 protiv Švajcaraca

11' Stopostotna šansa Paulinja

Prelep zalazak sunca nad Rostovom na Donu.

4' Šansa Šaćirija

1' Utakmica je počela!

© Sputnik / Alekseй Malьgavko / Uđi u bazu fotografijaOčekujući meč Brazil Švajcarska
Ekipa Švajcarske
© Sputnik / Alekseй Malьgavko / Uđi u bazu fotografijaPočetak utakmice Brazil - Švajcarska
Početak utakmice Brazil - Švajcarska - Sputnik Srbija
Početak utakmice Brazil - Švajcarska

UOČI UTAKMICE…

© Sputnik / Alekseй Kudenko / Uđi u bazu fotografijaSudijska trojka se zagreva pred meč Nemačke i Meksika
Sudijska trojka se zagreva pred meč Nemačke i Meksika - Sputnik Srbija
Sudijska trojka se zagreva pred meč Nemačke i Meksika
Veliko slavlje igrača Srbije posle poslednjeg sudijskog zvižduka - Sputnik Srbija
Sjajan start Srbije, Kolarov za bitna tri boda i veliko slavlje (video, foto)

Pratimo sjajne utakmice na prvenstvu sveta. Danas smo slavili pobedu Srbije nad Kostarikom posle odlične igre i fenomenalnog gola Kolorova iz slobodnog udarca. U drugoj utakmici dana veliko iznenađenje — aktuelni svetski prvak Nemačka je bačen na kolena od fanatično borbenog Meksika, takođe rezultatom 1:0. A šlag na torti u vidu Brazila tek nas čeka.

„Karioke“ su došle u Rusiju sa samo jednim ciljem. Jedino što bih ih zadovoljilo jeste nova titula prvaka sveta, koju su propustili da osvoje kada su bili domaćini pre četiri godine. Kroz kvalifikacije su bukvalno protutnjali. Osvojili su 41 bod i doživeli samo jedan poraz.

Sa jakim protivnicima u pripremnom periodu zabeležili su rutinske pobede. Padali su Nemci, Rusi, Hrvati, Austrijanci. Jedini remi je bio sa Engleskom, bez golova. Sve osim ubedljive i rutinske pobede nad Švajcarkom bilo bi veliko iznenađenje, uz sve kvalitete koje ta reprezentacija poseduje.

© Sputnik / Evgeniя Novoženina / Uđi u bazu fotografijaŠvajcarski navijači pred meč sa Brazilom
Švajcarski navijači pred meč sa Brazilom - Sputnik Srbija
Švajcarski navijači pred meč sa Brazilom

Đerdan Šaćiri - Sputnik Srbija
Švajcarac iz Gnjilana provocira Srbiju (foto)
Švajcarci se posle današnjeg rezultata Srbije nalaze u nezgodnoj situaciji, pod malo većim pritiskom, jer se Srbija već odlepila sa tri boda. Švajcarci na ovom prvenstvu zaista poseduju kvalitet. Završili su drugi u grupi, iza prvaka Evrope, Portugalije, i to samo zbog lošije je gol razlike. U baražu su izbacili Severnu Irsku. U pripremnom periodu su beležili odlične rezultate, tako da im barem samopouzdanja ne fali. Sigurno se neće predati i sa „belom zastavom“ izaći pred zvezde Brazila. Ono što je sigurno, biće jako teško da sačuvaju svoju mrežu. Ono što je evidentno, svoje bodove će tražiti u sledećem meču, protiv Srbije.

Pobedu Brazila očekuje ceo svet. Sve osim toga bilo bi veće iznenađenje, nego što je to danas bio poraz Nemačke od Meksika. Ali lopta je okrugla. A čuda se dešavaju i na terenu.