1:0 Francuzi neubedljivi do 1/8 finala, Peru jako blizu gola, Mbape dovoljan za pobedu(foto)

© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaKilijan Mbape slavi gol na utakmici protiv Perua
Kilijan Mbape slavi gol na utakmici protiv Perua - Sputnik Srbija
Dan 8: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica drugog kola C grupe Francuska – Peru. Stadion „Jekaterinburg arena“ u Jekaterinburgu.

KRAJ UTAKMICE

90'+ Žiru izblokiran, lopta u korneru.

86' Žuti karton za Pola Pogbu

82' Dembele neprecizan sa 12 metara, šutira pored gola.

74' Farfan nakon centaršuta Karilja šutira jako u spoljni deo mreže.

68' Još jedan opasan šut Advinsule ka golu Lorisa.

61' Kariljo tik iznad prečke sa dvadesetak metara.

58' Oštar centaršut Karilja sa desne strane, niko ne uspeva da je zakači.

53' Slobodan udarac za Francuze sa leve strane, na kraju bez opasnosti za golmana Perua.

50' Fantastičan udarac Sančeza iz drugog plana sa skoro 30 metara. Spoljnim delom noge tik izvan rašlji gola.

46' Počelo je drugo poluvreme. Peru je na teren istrčao sa dva nova igrača — Farfan i Santamarija zamenili su Jotuna i Rodrigeza.

Peru i pored vođstva Francuza nimalo slabija ekipa na meču. Utakmica je mogla da ima drugi rezultatski tok, samo da je Geroro bio pribraniji u stopostotnoj šansi, neposredno pre nego je Mbape uspeo da zatrese mrežu golmana Galesea. Očekuje nas još uzbudljiviji meč u nastavku.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43' Dva šuta Ernandeza, Galese odličan na golu.

38' Francuzi u naletu, još jedna odlična šansa koju sprečava golman Galese, koji do lopte stiže ispred Grizmana.

34' GOL! Mbape dovodi Francusku u vođstvo. Posle stopostotne šanse za Peru, Francuska brzo dolazi do šesnaesterca protivnika i uz malo sreće lopta prelazi golmana i dolazi do Mbapea, kome nije bilo teško da postigne gol.

Pogledajte kako je Mbape postigao svoj „prvenac“ na SP.

31' Gerero u stopostotnoj prilici za Peru

A post shared by FIFA World Cup (@fifaworldcup) on Jun 21, 2018 at 8:15am PDT

16' Šansa za Francusku, šut direktno u golmana

11' Prva prilika za Francuze, Grizman iskosa desno, šut pored gola

1' Počela je druga utakmica drugog kola grupe C između Francuske i Perua.

© Sputnik / Pavel Lisicыn / Uđi u bazu fotografijaReprezentativci Francuske pred utakmicu protiv Perua
Reprezentativci Francuske pred utakmicu protiv Perua  - Sputnik Srbija
Reprezentativci Francuske pred utakmicu protiv Perua
© Sputnik / Vladimir Astapkovič / Uđi u bazu fotografijaReprezentativci Perua pred utakmicu protiv Francuske
Reprezentativci Perua pred utakmicu protiv Francuske - Sputnik Srbija
Reprezentativci Perua pred utakmicu protiv Francuske
© REUTERS / Andrew CouldridgePočetak meča Francuska Peru
Početak  meča Francuska Peru - Sputnik Srbija
Početak meča Francuska Peru

UOČI UTAKMICE…

Francuska opet izlazi na teren. Sjajna ekipa je malo razočarala u prvoj utakmici protiv Australije, iako su „galski petlovi“ iz nje izašli kao pobednici. Ekipa puna svetskih zvezda nije igrala kako se očekivalo. Tri velika boda doneo im je borbeni Pol Pogba. Imali su Francuzi loptu u nogama, igrali dobro oko kaznenog prostora „kengura“, ali falilo je ubojitosti, pas koji će odličnog Grizmana ili Mbapea staviti u situaciju da šutiraju.

Pol Pogba u prodoru - Sputnik Srbija
Teško i zasluženo: „Trikolori“ sjajnom reakcijom Pogbe do 2:1 (video, foto)

Zaista imaju ekipu za visok plasman, ali danas će to morati da pokažu i efikasnijom igrom. Dešam ima odličan tim, kakav bi poželo svaki selektor, ali kao da u njemu nešto škripi. Sa druge strane će imati borbeni tim Perua, koji ume da kažnjava svaku grešku. „Galski petlovi“ će krenuti od prvog minuta ka golu protivnika. Od njih sve zavisi. Ako uspeju da rano postignu gol, biće im mnogo lakše da umećem svog fantastičnog veznog reda čuvaju loptu i preciznim pasovima u dubinu ugrožavaju gol protivnika. To im je falilo u prvoj utakmici. Možda danas proradi francuska mašina i pruži ono što od nje očekuje cela nacija. A to je brza, dopadljiva i efikasna igra.

Jusuf Jurari Poulsen - Sputnik Srbija
Peru 0 – 1 Danska: Jurari prvo skrivio penal, a onda kaznio promašaj Perua (foto)

Peru je imao dobar prvi meč, koji je na kraju izgubio. Veoma su borbeni, brzi… Sjajno prelaze iz faze odbrane u napad. Umeju da stvaraju šanse, ali ih ne koriste tako često. Ukoliko budi imali znanja i sreće da neku od prvih iskoriste, mogu da unesu mnogo nervoze u igru protivnika. Za tako nešto šanse jesu male, jer Peruanci nisu tim koji često igra na prvenstvima sveta, nemaju mnogo iskustva, a deluje kao da nemaju ni mnogo samopouzdanja u igri. Barem u napadu, u defanzivi se snalaze fantastično. Neverovatno je sa koliko želje brane svoj gol. Vrlo često se cela ekipa nalazi na svojoj polovini terena.

​Francuzima će biti teško da probiju bedem, iako su apsolutni favoriti na ovom meču. Kapiten Gerera će povesti svoje momke na megdan boljem, u kom nemaju šta da izgube. Njima je i sam plasman na prvenstvo bio ostvarenje snova. Nikakav pritiska ne osećaju, a to ih možda pogura ka nekom iznenađenju.

Gledajući papir, ovde je sve jasno. Sigurna i ubedljiva pobede Francuske, ali svaki dan svedočimo da lakih i sigurnih pobeda nema. Bez obzira na razlike u kvalitetu ili renomeu ekipa. Moraće Francuzi da se mnogo oznoje kako bi osvojili bodove, a i da se čuvaju brzih kontranapada. Za prvorazredno iznenađenje šanse su male, ali…