Peru 0 – 1 Danska: Jurari prvo skrivio penal, a onda kaznio promašaj Perua (foto)

© Sputnik / Maksim Blinov / Uđi u bazu fotografijaJusuf Jurari Poulsen
Jusuf Jurari Poulsen - Sputnik Srbija
Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica prvog kola C grupe Peru – Danska. Stadion „Mordovija“ u Saransku.

KRAJ UTAMICE

Pritisak ​Perua u finišu meča zasad bez uspeha.

Šmajhel nije vadio loptu iz mreže više od 500 minuta.

80' Pokušaj Gerera da efektno postigne gol petom, bez uspeha.

59' GOL! Jurari strelac za Dansku

57' Opasan napad Perua, na kraju ništa od promene rezultata.

46' Počelo je drugo poluvreme.

45'+Kraj prvog poluvremena

45' Penal Kueve završava visoko iznad prečke.

45' PENAL ZA PERU!

44' VAR analiza starta nad peruanskim igračem u šesnaestercu.

Meču prisustvuje mnogo više peruanskih navijača.

38' Žuti karton za Tapiju, slobodan udarac za dvadesetak metara za Peru.

Legendarni golman Petar Šmajhel pre 20 godina i njegov sin danas — na golu danske reprezentacije.

Peru više napada (7), Danci tek posle pola sata igre uputili prvi šut ka golu.

29' Dobra prilika Perua, na kraju samo korner.

25' Bez većih šansi u dosadašnjem toku utakmice.

Zanimljivost: Današnji rivali su neporaženi na prethodnih 15 utakmica.

© Sputnik / Mihail Serbin / Uđi u bazu fotografijaNavijačica Perua šalje poljubac
Navijačica Perua šalje poljubac - Sputnik Srbija
Navijačica Perua šalje poljubac

Ekipe zasad izjednačene.

1' Počela utakmica između Perua i Danske.

UOČI MEČA…

Pol Pogba u prodoru - Sputnik Srbija
Teško i zasluženo: „Trikolori“ sjajnom reakcijom Pogbe do 2:1 (video, foto)

Peru je na svetskom prvenstvu. To je samo po sebi vest. Posle 36 godina našli su se na najvećoj fudbalskoj smotri. Afera koja ih zadesila sada je iza njih. Naime, najboljeg igrača i kapitena Paola Gerera je zbog pozitivnog nalaza na metabolit kokain suspendovao Sud za sportsku arbitražu u Lozani, međutim njihovu odluku takođe suspenduje Vrhovni sud Švajcarske, pa će ljubimac nacije predvoditi ekipu. Južnoamerikanci su bez poraza duže od 18 meseci, sa čak 11 pobeda. Igraju veoma čvrst fudbal, sa malo primljenih golova. Svakako ekipa koja ima prava da se nada prolasku dalje.

Danci su česti gosti na velikim takmičenjima, ali ih uglavnom završavaju u prvoj fazi. Loš start ih je koštao boljeg plasmana i u Južnoj Africi na SP i kasnije na EP 2012. godine u Poljskoj. Sada imaju šansu da u prvoj utakmici obezbede bodove koji će im olakšati put do nokaut faze. Danci se uzdaju u snažnu igru i „prvu violinu“ ekipe Kristijana Eriksona. Ako on bude na svom nivou na ovom prvenstvu, Danska može da se nada lepom plasmanu. Takođe, prekidi i skok igra su im jako oružje. U svojoj kvalifikacionoj grupi su bili drugi, iza Poljske, koja i realno jeste bolja ekipa. Na prvenstvo su došli posle baraža u kom su bili bolji od Irske, koju su posle 0:0 u prvoj utakmici „demolirali“ sa 5:0 u drugoj.

Čeka nas zanimljiv meč, svakako. Dve drugačije škole. Dva stila igre, a približni kvaliteti. I jedni i drugi žele dalje. Prvo mesto u grupi C je, posebno posle pobede nad Australijom, rezervisano za Francusku, tako da će se između ove dve ekipe voditi borba za drugo mesto.

Sudija ovog meča će biti Bakari Gasama iz Gambije.