Teško i zasluženo: „Trikolori“ sjajnom reakcijom Pogbe do 2:1 (video, foto)

© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaPol Pogba u prodoru
Pol Pogba u prodoru - Sputnik Srbija
Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica prvog kola grupe C Francuska — Australija. Stadion „Kazanj“ u Kazanju.

KRAJ UTAKMICE Na kraju trijumf Francuske, i pored dobre igre i jake odbrane Australije.

81' GOL! Pol Pogba za novo vođstvo Francuske

62' Jedinak za izjednačenje! Mile Jedinak bio je precizan sa bele tačke. Faul nad njim napravio je mladi štoper Barselone Samuel Umtiti.

59' Penal za Australiju

© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaSudija dosuđuje penal za Austarliju
Sudija dosuđuje penal za Austarliju - Sputnik Srbija
Sudija dosuđuje penal za Austarliju

58' GOL! Antoan Grizman postigao je pogodak iz jedanaesterca. Iako je sudija u prvi mah pustio da se igra nastavi, nakon konsultovanja sistema VAR i šest pregledanja snimka, na kraju je pokazao na belu tačku.

54' Sudija konsultuje VAR

55' Penal za reprezentaciju Francuske! Nakon pregledanja video-snimka, sudija je pokazao na belu tačku.

46' Počinje drugo poluvreme.

© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaMeč prvog kola grupe C između Francuske i Australije. „Kenguri“ imaju veliku podršku sa tribina
Meč prvog kola grupe C između Francuske i Australije. „Kenguri“ imaju veliku podršku sa tribina - Sputnik Srbija

45' Završeno prvo poluvreme, bez golova. Prvi period utakmice obeležila je Francuska sa velikom inicijativom, ali i Australija koja se odlično brani. Rajan je čuvao svoju mrežu, a umalo da Kenguri povedu posle prekida.

31' Francuzi imaju inicijativu, ali još uvek bez realizacije.

17' Velika prilika za Australiju, šut Sejnsberija, ali francuski kapiten Loris na visini zadatka.

Veliki broj navijača „kengura“ na tribinama u Kazanju.

13' Prvi žuti karton na utakmici dobija Australijanac Metju Leki

6' Pritisak Francuske na samom startu utakmice.

4' Prva šansa na meču, šut Pogbe ka golu iz slobodnog udarca, bez problema za golmana Australije.

1' Meč je počeo. Francuzi igraju u plavim, a Australijanci u žutim dresovima.

© Sputnik / Vladimir Pesnя / Uđi u bazu fotografijaNavijači Australije pred meč sa Francuskom u Kazanju
Navijači Australije pred meč sa Francuskom u Kazanju - Sputnik Srbija
Navijači Australije pred meč sa Francuskom u Kazanju
© Sputnik / Maksim Bogodvid / Uđi u bazu fotografijaNavijači Francuske pred meč sa Australijom u Kazanju
Navijači Francuske pred meč sa Australijom u Kazanju - Sputnik Srbija
Navijači Francuske pred meč sa Australijom u Kazanju

UOČI UTAKMICE…

Futbol. ČM-2018. Matč Portugaliя - Ispaniя - Sputnik Srbija
3-3: Svete, pokloni se Špancima i Portugalcima – Portugalci se već klanjaju Ronaldu (video)

Prvenstvo se zahuktava. Posle dva dana i već viđenih sjajnih utakmica, neizvesnih završnica, fantastičnih pogodaka, poput gola Čeriševa za Rusiju na otvaranju, ili Ronalda u 88. minutu u derbiju sa Španijom iz slobodnog udarca, očekuje nas zanimljiv meč Francuza i daleke Australije. Dve različite ekipe, dva različita stila igre, ali svaka sa svojim adutima.

Šampion sveta iz 1998. godine je veliki favorit protiv „kengura“ u ovoj utakmici, i sve osim sigurna tri boda bi bilo katastrofalno za njih. Francuzi dolaze na prvenstvo sa velikim ambicijama, imaju kvalitete za visok plasman, možda i da dođu do same završnice, ali imaju i mane koje mogu da im poremete računicu.

Najjači deo ekipe su napadači. Tandem Grizman—Mbape može da zada probleme i mnogo jačoj odbrani nego što je to australijska.

Od raspoloženja njih dvojice, kao i jednog od najboljih veznih igrača sveta Pogbe, verovatno će i najviše zavisti plasman reprezentacije „trikolora“ na prvenstvu. Tu su još i sjajni Dembele iz Barselone, kao i Žiru. Videćemo kome će legendarni Didije Dešam ukazati šansu od početka meča, jer teško da će se svi naći na terenu u istom trenutku.

Ono što može biti problem za Francuza jeste „kratka klupa“ i ne baš uvek sigurna odbrana. Muke Francuzima može da zada forma Mendije, koji je dugo bio povređen, kao i kvaliteti Sidibea, koji ume da kiksne. Francuzi su uspeli kao prvi u grupi da se kvalifikuju za SP, ispred Holandije i Švedske. I u pripremnim utakmica su imali solidne igre i rezultate, savladali su Italiju sa 3:1 i Severnu Irsku 2:0, a remizirali sa SAD 1:1.

Australija na ovom prvenstvu ne predstavlja veliku opasnost, niti je realno očekivati od njih neki zapažen rezultat. Nalaze se u grupi autsajdera sa Panamom i Saudijskom Arabijom. Bar tako tvrde stručnjaci. Iako su od 2006. godine redovni učesnici SP, a i mi ih se dobro sećamo sa prvenstva iz 2010. godine, kada su nas porazili 2:1 i poslali kući, ovaj tim je ipak daleko slabiji.

I dalje im je prva zvezda ekipe Tim Kejhil, sa svojih 39 godina, ali pitanje je koliko će moći da pruži na terenu. Pored njega tu je i solidan golman Rajan koji brani za Klub Briž, ali mnogo toga u ekipi škripi. Do Rusije su stigli preko baraža protiv Sirije. Prvi meč su završili sa 1:1, da bi u drugom pobedili golom vremešnog Kejhila u 109. minutu, u produžecima. U regularnom delu je takođe bilo 1:1. Na sve to, zamenili su selektora koji ih je odveo na SP, a na njegovo mesto je došao iskusni Holanđanin Bert van Marvajk, koji možda iz ove ekipe izvuče nešto bolje igre.

​Priliku da pokažu šta znaju imaće već danas. Sve osim sigurne pobede Francuza bilo bi veliko iznenađenje. Očekuje nas utakmica u kojoj će Francuzi držati loptu u posedu, pokušati da što ubedljivije pobede, a „kenguri“ će svoju šansu tražiti iz kontranapada i prekida.

Sudija ovog meča je Andres Kunja iz Urugvaja, od kog se ne očekuje da ima mnogo posla.

FRANCUSKA

• golman — Ugo Loris
  • odbrana — Benžamin Mendi, Samuel Umtiti, Rafael Varan, Džibril Sidibe
  • vezni red — Ngolo Kante, Blez Matuidi, Pol Pogba
  • napad — Kilijan Mbape, Antoan Grizman, Olivije Žiru/Usman Dembele
  • selektor Didije Dešam
© Sputnik / Vladimir Pesnя / Uđi u bazu fotografijaReprezentacija Francuske na utakmici prvog kola grupe C protiv Australije
Reprezentacija Francuske na utakmici prvog kola grupe C protiv Australije - Sputnik Srbija