1:1 VAR, hrabra Australija i sjajan gol Eriksena za podelu bodova (video, foto)

© Sputnik / Maksim Blinov / Uđi u bazu fotografijaŽestoka borba na terenu u meču Danska Australija
Žestoka borba na terenu u meču Danska Australija - Sputnik Srbija
Dan 8: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica drugog kola C grupe Danska – Australija. Stadion „Samara arena“ u Samari.

Odlična utakmica je za nama. Nije bilo mnogo lepih poteza, ali uzbuđenja pred oba gola nije nedostajalo, posebno ne pred golom Šmajhela, koji je u nekoliko navrata, a naročito pred sam kraj meča, spasao Dansku od poraza. Australija je uspela da se oporavi od ranog vođstva  Skandinavaca, uspela da izjednači golom iz penala, posle čega je krenula organizovao u napad. Ali više od toga očigledno nisu mogli. Sjajni Šmajhel na golu i neprecizni napadači Nabu i kasnije Jurič koji ga je zamenio, nisu uspeli da nađu put do mreže. Bod koji Dancima  donosi velike šanse da prođu dalje, iako igrom nisu baš to zaslužili, dok Australija mora da se nada čudu Peru protiv Francuza u utakmici koja se igra od 17 časova.

KRAJ UTAKMICE

90'+ Korner za Dansku u sudijskoj nadoknadi, na kraju golman hva

88' Arzani pa Leki u fenomenalnim šansama, Šmajhel nastavlja da brani izuzetno

85' Žuti karton za Sista nakon prigovora sudiji.

Komentar australijskih navijača na stadion i atmosferu u Samari:

74' Povreda Nabua, ulazi Jurič za reprezentaciju Australije.

© Sputnik / Maksim Blinov / Uđi u bazu fotografijaPovređeni napdač "kengura" Endru Nabu
Povređeni napdač kengura Endru Nabu  - Sputnik Srbija
Povređeni napdač "kengura" Endru Nabu

72' „Kenguri“ sve opasniji, dve šanse u jednom minutu.

71' Muj šutira jako iz velike udaljenosti, tik izvan okvira gola.

68' Pritisak Australije, stežu obruč oko šesnaesterca Danske, ali i dalje bez rezultata

58' Kontranapad Australije po levoj strani, ubačena lopta u šesnaesterac, ali Danci raščišćavaju opasnost.

51' Šansa Danske, jak šut pored leve stative, sudija propušta priliku da dosudi korner.

46' Počelo je drugo poluvreme.

Veoma zanimljiva utakmica. Danci su poveli posle sjajne akcije i fantastičnim golom svog najboljeg igrača Kristijan Eriksena, koji je pocepeo mrežu odličnog Rajana. Australija se brzo opravila, krenula u napad, nanizala nekoliko šansi, i na kraju uspela da dođe do jedanaesterca, koji je usledio posle kornera. Igranje rukom Danske odbrane potvrdio VAR sistem. Zanimljivo je da je pre kornera bio faul u napadu Australije, koji sudija nije video.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

38' GOL! Mile Jedinak ponovo siguran sa bele tačke. Rezultat Danska 1  1 Australija.

Pogledajte drugi gol Mileta Jedinaka iz penala, prvi na ovoj utakmici.

37' PENAL za Australiju! Šmajhel i Jedinak oči u oči.

36' Posle kornera Australije, slab šut ka golu, sudija sumnja na igranje rukom, VAR odlučuje o penalu.

31' ​„Kenguri“ nižu polušanse, još jedan prodor po sredini, poslednja linija Danaca zasad sigurna.

26' Australija napada, svesna da nema vremena za kalkulisanje. Još jedna solidna akcija koju su Danci uspeli da raščiste.

25' Odlična akcija Danaca po desnoj strani, dobar centaršut, Eriksen odlično skače i glavom šalje loptu blizu leve stative.

23' Australija se budi, dobar napad kroz sredinu i šut sa 17 metara. Bez posla za Šmajhela

7' GOL! Eriksen zakucava levom na fantastičan način za 1:0, Danska stiče ranu prednost

Ovde možete videti prelepi gol Eriksena posle sjajne akcije i zakucavanje u mrežu Rajana.

5' Šansa za Australiju, Leki šutira glavom, ali preko gola.

2' Prvi slobodan udarac za Dansku, ali niko od igrača Danske ne uspeva da zahvati loptu u šesnaestercu, od svega samo korner.

1' Počela je prva utakmica drugog kola grupe C između Danske i Australije.

© REUTERS / David GrayPečetak utakmice Danska Australija
Pečetak utakmice Danska Australija - Sputnik Srbija
Pečetak utakmice Danska Australija

UOČI UTAKMICE…

Sedmi dan nam je doneo malo manje efikasne utakmice, u kojima nije bilo velikih iznenađenja. Portugalija je, teže nego se očekivalo, savladala Maroko golom fantastičnog Ronalda za 1:0, koji je time postao najbolji strelac jedne evropske reprezentacije u istoriji. Od Urugvaja se očekivala ubedljivija pobeda, ali je samo Suarez uspeo da upiše u strelce. Istim rezultatom je i Španija uspela da savlada fanatični Iran, koji se do primljenog gola samo branio, a onda bio na pragu senzacije, međutim VAR je spasao „furiju“.

Jusuf Jurari Poulsen - Sputnik Srbija
Peru 0 – 1 Danska: Jurari prvo skrivio penal, a onda kaznio promašaj Perua (foto)

Danas prve na teren izlaze Danska i Australija. Iako protivnici nisu atraktivne ekipe, gledaćemo interesantnu utakmicu. Dancima pobeda donosi siguran plasman u osminu finala posle pobede na Peruom, a „kenguri“ posle nesrećnog poraza od Francuza, samo pobedom ostaju u trci za nokaut fazu. Danci imaju bolje rezultate nego što im igra to pokazuje. Definitvno znaju da i pored toga sakupljaju bodove. Protiv Perua njih je doneo Jurari, koji je prethodno skrivio penal za Peru, koji nije realizovao Kueva. Erikson na prvom meču nije bio na nivou na kom ume, i ako ne bude ni u današnjem, biće problema za njih. Mnogo će zavisiti i od Šmajhela juniora, koji brani u jako dobroj formi.

Pol Pogba u prodoru - Sputnik Srbija
Teško i zasluženo: „Trikolori“ sjajnom reakcijom Pogbe do 2:1 (video, foto)

Australija je po prikazanoj igri možda i favorit za pobedu u ovom meču. Moraće od početka da krene po tri boda, za razliku od prvog meča sa Francuskom, kad je više pažnje posvećivala odbrani. „Kenguri“ će biti ti koji će morati da diktiraju tempo igre i biće zanimljivo gledati ih u toj ulozi. Francuzima su uspeli da daju gol, iz penala, ali i da se fantastično brane. Ako se nisu emotivno istrošili, imaće dobru priliku da zakomplikuju situaciju u svojoj grupi. Rajan je bio odličan na golu u prvoj utakmici i ako ponovi takvu partiju, Dancima će biti jako teško da pobede i obezbede prolaz dalje.

Iako i jednima i drugima tri boda mnogo znače, nerešen rezultat je ovde najrealniji. Australija će se oslanjati na veterana Kejhila, dokle god bude imao snage. Golova najverovatnije neće biti mnogo, tako da ko ga prvi postigne, biće veoma blizu vrednoj pobedi, koja jednima znači nadu a drugima sjajan rezulat i prolaz u dalje.