1:0 Bledi Urugvaj za 1. mesto protiv Rusije, Saudijci protiv Salaha za oproštaj (foto)

© REUTERS / Marcos BrindicciReprezentativci Urugvaja nakon gola Suareza
Reprezentativci Urugvaja nakon gola Suareza - Sputnik Srbija
Dan 7: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica drugog kola A grupe Urugvaj – Saudijska Arabija. Stadion „Rostov arena“ u Rostovu na Donu.

U najavi ove utakmice pisali smo da nas očekuje goleada i da će Urugvaj napuniti mrežu Saudijaca. Međutim, ovaj meč je obeležila upravo odlična igra autsajdera. Zaista su igrali dobro protiv apsolutnog favorita, protiv Godina, Kavanija, koji se jesu trudili, igrali do šesnaesterca protivnika, ali bez onoliko šansi koliko su priželjkivali njihovi navijači. Saudijska Arabija je zaista skupo prodala kožu, stvorila nekoliko šansi, ali bez uspeha. Uspela je da se podigne posle šokantnog poraza od 5:0 na startu, i da se predstavi u lepom svetlu, ali joj to nije mnogo značilo u rezultatskom smislu. Ostaje na 0 bodova, i ostaje im meč sa Egiptom, koji će za obe ekipe imati revijalni karakter. Rusija i Urugvaj će igrati za prvo mesto u grupi A.

KRAJ UTAKMICE

86' Kavani pokušava, ali nema sreće. Još uvek nije postigao gol na ovom SP.

80' ​Toreira jakim udarcem na gol loptom pogađa Kavanija u glavu, što joj menja pravac. Lopta prolazi pored zatečenog golmana, ali udara u stativu.

Luis Suarez je gol posvetio svojoj ženi, koja je u drugom stanju:

67' Slobodan udarac za Saudijsku Arabiju. Oštar centaršut na peterac, odbrana Urugvaja sigurna.

57' Dvostruka izmena u reprezentaciji Urugvaja — ulaze Laksalt i Toreira, a izlaze Vesino i Rodrigez

50' Fantastičan šut Suareza sa 30 metara iz slobodnjaka, golman odličnom reakcijom spasava gol.

46' Počelo je drugo poluvreme

Vođstvo Urugvaja nikog nije iznenadilo. Sjano se snašao odlični Suarez, ali igra je iznenadila mnoge. Saudijska Arabija ima veći posed lopte, 57% prema 43%. Takođe ima veći broj tačnih pasova, neverovatnih 89% naspram odličnih 86% Urugvaja. Stvaraju šanse, ali im fali završni pas, kako bi opasnije ugrozili golmana Musleru.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+' Solidna prilika za Saudijce

Suarez je postigao svoj 52. gol na jubilarnoj stotoj utakmici za reprezentaciju:

23' GOL! Suarez

20' Šansa Saudijske Arabije po desnoj strani odlazi u nepovrat

8' Još jedna lopta u šesnaestercu Urugvaja, bez posla za golmana Musleru.

7' Slobodan udarac za Saudijsku Arabiju sa 22 metra, malo iskosa sa leve strane. Elbrejk Pogađa živi zid.

1' Počela je utakmica drugog kola grupe A između Urugvaja i Saudijske Arabije.

© REUTERS / Marko DjuricaReprezentativci Urugvaja pred meč protiv Saudijske Arabije

El Neni i Artjom Džuba - Sputnik Srbija
Rusija slavi 3:1: „Baćuške“ iz teške artiljerije, Salah pakuje kofere (foto)

U prvom meču ove grupe, Rusija je bila fantastična protiv Egipta i obezbedila ubedljivu pobedu, koju je Salah samo ublažio iz penala napravljenog nad njim. Ovu pobedu Rusije su pratili i naši reprezentativci, uz burno navijanje za „zbornaju“.

Danas na teren izlazi drugi par iz te grupe, Uragvaj i Saudijska Arabija. Južnoamerikanci su apsolutni favoriti u ovom meču. Prethodno su se mučili protiv oslabljenog Egipta, koji nije mogo da računa na najboljeg igrača Salaha. Uspeli su da pobede golom Himeneza u 90. minutu. Sada će imati daleko lakši zadatak i očekuje se rutinska pobeda, sa više golova razlike.

Slavlje igrača Urugvaja posle gola Himeneza protiv Egipta - Sputnik Srbija
Egipat — Urugvaj: Kad neće Suarez, tu je Himenez — u 90. minutu (video)

Sve osim toga smatralo bi se iznenađenjem. Ovo je prilika da se na najbolji način iskupe svojim navijačima, koji od njih očekuju da opravdaju kvalitet koji zaista poseduju. Suarez je bio potpuno indisponiran u prvoj utakmici, zato sada želi da pokaže da je u dobroj formi, i zajedno sa Kavanijem će biti udarna igla ekipe.

Saudijska Arabija je, uz Panamu, verovatno najslabija ekipa na šampionatu. Rusija im je sa pet golova napunila mrežu do vrha. Ako se raspuca dvojac iz Urugvaja, možda mogu i gore da prođu. Niko im ne daje nikakve šanse za prolazak dalje, a posle takvog starta, verovatno ni sami ne veruju u čudo. Od njih se očekuju da što „skuplje“ prodaju kožu, i da borbom i zalaganjem nadoknade slab kvalitet, kako bi im bar njihovi navijači „oprostili“. Ukoliko izgube, ostaje im meč sa Egiptom, koji će biti revijalnog karaktera za kraj i oproštaj sa Mundijala.

Gledaćemo meč sa mnogo akcija na polovini Saudijske Arabije. Urugvaj ume da igra jako atraktivno, posebno ako dobije prostora. Vreme je da Suarez i Kavani prorade i nameste „nišanske sprave“, tako da možemo da očekujemo mnogo lepih poteza i efektnih golova, u prvoj utakmici ovih ekipa na nekom velikom takmičenju.