Rusija slavi 3:1: „Baćuške“ iz teške artiljerije, Salah pakuje kofere (foto)

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaEl Neni i Artjom Džuba
El Neni i Artjom Džuba - Sputnik Srbija
Dan 6: Svetsko prvenstvo u Rusiji. Utakmica drugog kola A grupe Rusija – Egipat. Stadion „Sankt Peterburg“ u Sankt Peterburgu.

Fantastičan završetak dana za sve navijače u Rusiji. „Baćuške“ su se prve kvalifikovale u osminu finala, iako mnogi nisu verovali da im je mesto na prvenstvu. Plasirali su se jer su domaćini. A onda je usledila ruska rapsodija. Demolirana je Saudijska Arabija sa 5:0, a onda Egipat sa sve Salahom, sa iznenađujuće visokih 3:1. Ponovo je strelac bio Čerišev, koji je dobio šansu na meču posle povrede Džagojeva, i sjajno je iskoristio. Rusija je, što tek niko nije očekivao, najefikasnija ekipa šampionata, sa 8 postignutih golova. Nekoliko je bilo izuzetno lepih, posebno Džubin treći gol protiv Egipta.

Salah, nažalost, nije uspeo da ostvari snove svojih sunarodnika, i posle grupne faze moraće da pakuje kofere.

KRAJ UTAKMICE

I reprezentacija Srbije pomno prati utakmicu Rusija — Egipat i navija za „baćuške“.

Bora Čorba sjajno u stihovima za Sputnjik komentariše čudo Rusije i Muhameda Salaha

72' GOL! Salah precizan i miran, Akinfejev nije imao šansi

Pogledajte Salahov prvi gol na šampionatu

71' PENAL ZA EGIPAT

67' Najbolja prilika za Egipat u drugom poluvremenu, Trezege malo pored leve stative

62' GOL! Džuba za 3:0! Rusi pucaju iz teške artiljerije!

Pogledajte i kako su Rusi došli do trećeg gola

59' GOL! Čerišev udvostručava prednost Rusije!

Pogledajte gol kojim se Čerišev izjednačio sa Ronaldom po broju golova na SP 2018.

56' Salah opasan pred golom Rusije. Izblokiran

46' GOOOOOOL! Rusija vodi! Posle boksovanja El Šanavija, lopta je vraćena u kazneni, a nesrećni Fati kači loptu kolenom i vara svog golmana za ogromno slavlje u Sankt Petreburgu

Pogledajte kako je to izgledalo na video-snimku

Stadion prima 68.000 ljudi, a kako ostatak Rusije prati svoj voljeni tim

Gledamo odličnu utakmicu. Rusija je, nošena bodrenjem navijača, krenula žestoko od početka. Nekoliko otvorenih šuteva iz daljine, ubacivanja sa strane… Ali zasad bez gola. Na drugoj strani, Egipat u odbrani prilično siguran. Golman El Šanavi im uliva samopouzdanje. U napadu su jako pametni, strpljivi. Imali su svoje prilike, Salah je u jednom trenutku bio izblokiran u poslednjoj sekundi.

45' KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Dok se svet svađa — Mesi ili Ronaldo, Bi-Bi-Si ima jasan stav: jedan je Kralj

El Šanavi odličan na golu Egipta u dosadašnjem toku meča:

© Sputnik / Ramilь Sitdikov / Uđi u bazu fotografijaEl Šanavi za sada brani
El Šanavi za sada brani  - Sputnik Srbija
El Šanavi za sada brani

Egipat strpljivom igrom dolazi do jako dobrih šansi… Salah na trenutke veoma opasan

34' Velika šansa za Salaha, izblokiran u poslenjoj sekundi, od svega samo korner za Egipat

Gledamo fantastičnu utakmicu, sjajan tempo i mnogo šuteva, uglavnom ka golu Egipta.

17' Fantastičan šut Čeriševa sa 25 metara, lopta prolazi tik preko prečke

16' Odlična šansa Trezegea, šut sa leve strane iskosa tik pored leve stative golmana

Pogledajte kako je legendarni Morinjo „video“ ovu utakmicu

Sjajan početak Rusije, nižu se napadi ka golu Egipta

7' Golovin krade loptu, stuštio se ka golu Egipta i šutirao sa 17-18 metara, lopta prolazi pored desne stative

6' Odličan udarac glavom sa 6 metara, ali pravo u egipatskog golmana

5' Korner za Rusiju

1' Utakmica je počela

UOČI UTAKMICE…

Slavlje ruskih reprezentativaca nakon ubedljive pobede nad Saudijskom Arabijom - Sputnik Srbija
Četvoro slavnih Rusa imaju moćnu poruku za Zbornuju komandu

Prva utakmica drugog kola grupe A startuje u 20 časova. Domaćin Rusija ponovo izlazi na teren. Iako ih mnogi smatraju jednom od najslabijih ekipa na turniru, oni su sve iznenadili dobrom i pre svega efektnom igrom na otvaranju SP, kada su sa velikih 5:0 savladali Saudijsku Arabiju.

Sada izlaze na megdan Egiptu, koji će biti pojačan za „kralja“ Salaha. Važnost ove utakmice su prepoznali svi u Rusiji. Navijači opkoljavaju Sankt Peterburg (što možete videti u prenosu koji realizujemo za vas) i podrška sa tribina će biti neverovatna, što može biti veliki vetar u leđa „baćuškama“.

​Eventualna pobeda bi za Ruse značila prolazak u nokaut fazu. To svakako malo njih očekuje, ali navijači su tu. Cela Rusija je uz svoje fudbalere. Protivnik nije nesavladiv, ali moraće mnogo da se potrude. U prvom meču je povređen jedna od najboljih igrača Džogajev, što će im svakako biti hendikep. Ali niko ne pomišlja na pobedu. Puni su samopouzdanja, a Čerišev se već na prvom meču pokazao kao odlična zamena. Ne sumnjamo da će biti i na ovom, ako bude razigran od početka. Iako ih neki smatraju favoritima u ovom meču, ipak je bliže istini da favorita na ovom meču nema. Pobediće onaj koji bude imao jaču želju za pobedom i to pokaže na terenu.

Egipat će dobiti veliko pojačanje u vidu jednog od najboljih igrača današnjice, Muhameda Salaha.

Ekipa koja je već bila odlična u prvom meču i sjajno odigrala protiv Urugvaja, od kog je nesrećno izgubila golom Himeneza u 90. minutu. Današnja tri boda više znače Rusima, dok Egipat može da igra i na nerešeno i da prolaz eventualno traži u trećem kolu sa nejakom Saudijskom Arabijom. Sve su to nagađanja, a šta je Ektor Kuper spremio za meč, videćemo veoma brzo.

Očekuje nas derbi dana, utakmica u kojoj je sve otvoreno. Egipat sa Salahom protiv nikad motivisanijih Rusa. Svaki ishod je moguć!