Egipat — Urugvaj: Kad neće Suarez, tu je Himenez — u 90. minutu (video)

© Sputnik / Aleksandr Krяžev / Uđi u bazu fotografijaSlavlje igrača Urugvaja posle gola Himeneza protiv Egipta
Slavlje igrača Urugvaja posle gola Himeneza protiv Egipta - Sputnik Srbija
Rezultat na utakmici A grupe SP u fudbalu između reprezentacija Egipta i Urugvaja 0:1. U poslednjim trenucima regularnog toka utakmice mrežu je pogodio Himenez.

90+5' KRAJ UTAKMICE

90' Pao je prvi gol na utakmici između Egipta i Urugvaja. Hoze Marija Himenez pogađa u poslednjim trenucima regularnog toka utakmice.

88' Kavani iz slobodnog udarca pogađa okvir gola

87' Poslednja izmena u ekipi Urugvaja

© Sputnik / Pavel Lisicыn / Uđi u bazu fotografijaJedan od najboljih igrača Urugvaja Edinson Kavani
Jedan od najboljih igrača Urugvaja Edinson Kavani - Sputnik Srbija
Jedan od najboljih igrača Urugvaja Edinson Kavani

85' Izuzetna šansa Kavanija, ali još bolja odbrana El Šaravija. Rezultat i dalje 0:0

82' Poslednja izmena u ekipi Egipta — ulazi Ramadan umesto Varde.

80' Egipćani i bez Salaha uspevaju da se dobro drže protiv Urugvaja, čak i da stvore poneku šansu.

© Sputnik / Pavel Lisicыn / Uđi u bazu fotografijaNavijači „faraona“ na meču protiv Urugvaja
Navijači „faraona“ na meču protiv Urugvaja - Sputnik Srbija
Navijači „faraona“ na meču protiv Urugvaja

63' Nova izmena u ekipi Egipta — Marvan Mosen izlazi iz igre, a menja ga Kahraba.

58' Dvostruka izmena u ekipi Urugvaja — ulaze Sančez i Rodrigez umesto Nandeza i Ae Araskaete.

50' Izmena u ekipi Egipta — sa klupe ulazi Morsi umesto povređenog Tareka Hameda.

Zanimljivost: Urugvaj nije „otvorio“ SP pobedom još od 1970. U tih 48 godina sakupili su tri remija i tri poraza. Da li će nastaviti sa tradicijom ili će do kraja utakmicu Suarez i ekipa doći do pobede?

Počelo je drugo poluvreme.

45' Prvo poluvreme je završeno rezultatom 0:0. Posed lopte — 43% Egipat, 57% Urugvaj. Urugvaj je imao i više šansi 6, naspram 2 šanse Egipta.

POLUVREME

Suareza ne sluša lopta. Greši i prilikom dodavanja i prilikom šansi, na društvenim mrežama se već šale na njegov račun

© Sputnik / Pavel Lisicыn / Uđi u bazu fotografijaMuhamed Salah, najveća zvezda egipatske reprezentacije, na rođendan posmatra sa klupe prvi meč svoje ekipe, tužan što ne može da pomogne saigračima
Muhamed Salah, najveća zvezda egipatske reprezentacije, na rođendan posmatra sa klupe prvi meč svoje ekipe, tužan što ne može da pomogne saigračima - Sputnik Srbija

24' Neverovatna šansa Suareza, lopta pogađa spoljni deo mreže

15' Posed lopte 55% Egipat, 45% Urugvaj

9' Šut Edinsona Kavanija pored gola.

© Sputnik / Pavel Lisicыn / Uđi u bazu fotografijaStartna postavka Egipta na utakmici protiv Urugvaja
Startna postavka Egipta na utakmici protiv Urugvaja - Sputnik Srbija
Startna postavka Egipta na utakmici protiv Urugvaja
© Sputnik / Aleksandr Krяžev / Uđi u bazu fotografijaStartna postavka Urugvaja na utakmici protiv Egipta
Startna postavka Urugvaja na utakmici protiv Egipta  - Sputnik Srbija
Startna postavka Urugvaja na utakmici protiv Egipta

0' Utakmica je počela.

UOČI UTAKMICE

Mohamed Salah - Sputnik Srbija
Egipat ipak bez Salaha protiv Urugvaja

Najtrofejnija afrička ekipa, sa 7 titula Kupa afričkih nacija, ali koja nije čest učesnik završnice svetskih prvenstava (ovo im je prvo učešće posle čak 28 godina i SP 1990. u Italiji), ukrstiće koplja sa dvostrukim svetskim šampionom, ekipom Urugvaja. Iako je favorit u ovom meču južnoamerička reprezentacija, Egipat ima čemu da se nada.

Navijači „faraona“ uzdaju se u jednog od najboljih igrača današnjice Salaha (koji danas slavi rođendan), kao i velikog znalca na klupi Hektora Kupera. Iako je posle povrede u finalu Lige šampiona učešće Salaha bilo pod velikim znakom pitanja, trener ga je najavio za predstojeću utakmicu. Pored njega, tu su još i El Neni iz Arsenala, El Mohamadi iz Aston Vile kao i Hegazi, koji igra za Vest Bromvič albion.

Na drugoj strani, Urugvajci imaju jedan od najboljih napadačkih tandema na prvenstvu, Suareza i Kavanija. Tu su još Godin, Kaseras kao i mladi a već dokazani igrači poput Bentankura, Gomeza i Nandeza.

Ekipa je godinama na okupu, a već 12 je vodi godina isti selektor, sjajni Oskar Taberez, i lako može biti jedno od prijatnijih iznenađenja na Šampionatu. Neki stručnjaci ih čak smatraju drugom ekipom Južne Amerike po kvalitetu, odmah iza Brazila, a ispred Argentine, upravo zbog iste vizije jednog čoveka, istog sistema, dobrih pojedinca i odlične uigranosti.

Iako su predviđanja da će nebeskoplavi osvojiti tri boda, očekuje ih teška borba, a navijačima je zagarantovano uživanje. Još samo da se nadamo da će i napadači biti inspirisani i precizni, pa da uživamo i u lepim golovima.

Sudijska trojka na ovom meču će biti iz Holandije, a predvodiće je Bjorn Kujpers. On je sudio meč Lige šampiona između Real Madrida i Bajerna iz Minhena, kada je propustio priliku da dosudi dva penala, barem po mišljenju Bavaraca, koji su imali mnogo pritužbi na njegov račun. Nadamo se da on i njegovi pomoćnici neće biti u centru pažnje i da će samo pričati o igri i golovima.

Potencijalni sastavi

EGIPAT:

• golman — Muhamed el Šenavi;
  • odbrana — Ali Gabr, Ahmet Hegazi, Ahmet Fathi, Muhamed Abdel Šafi;
  • sredina terena — Tarek Hamed, Muhamed el Neni, Mahmud Hasan Trezege, Abdulah Said;
  • napad — Ramadan Sobi, Marvan Mosen/(Muhamed Salah)