Spektakularan početak: „Petarda“ Rusije na otvaranju prvenstva (video, foto)

© Sputnik / Aleksandr Vilьf / Uđi u bazu fotografijaSlavlje ruskih reprezentativaca nakon ubedljive pobede nad Saudijskom Arabijom
Slavlje ruskih reprezentativaca nakon ubedljive pobede nad Saudijskom Arabijom - Sputnik Srbija
Na utakmici otvaranja SP na kom su i domaćini Rusi su deklasirali Saudijsku Arabiju rezultatom 5 — 0. Strelci za Rusiju Gazinski u 12, Čerišev u 43, Džuba u 71. minutu i u nadoknadnom vremenu ponovo Čerišev i Golovin.

Sve golove i najzanimljivije detalje pogledajte u videu:

Tok utakmice:

KRAJ UTAKMICE

90'+4 GOL! Golovin trese mrežu direktno iz slobodnog udarca.

90'+3 Žuti karton za saudijskog reprezentativca Tasira el Jasima

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaŽuti karton za saudijskog reprezentativca Tasira el Jasima
Žuti karton za saudijskog reprezentativca Tasira el Jasima - Sputnik Srbija
Žuti karton za saudijskog reprezentativca Tasira el Jasima

90'+1 GOL! Čerišev ponovo strelac.

© Sputnik / Aleksandr Vilьf / Uđi u bazu fotografijaDenis Čerišev postiže svoj drugi pogodak u meču protiv Saudijske Arabije
Denis Čerišev postiže svoj drugi pogodak u meču protiv Saudijske Arabije - Sputnik Srbija
Denis Čerišev postiže svoj drugi pogodak u meču protiv Saudijske Arabije

88' Prvi žuti karton na prvenstvu. Opomenu je od sudije dobio ruski reprezentativac Aleksandar Golovin.

85' Poslednja izmena u ekipi Saudijske Arabije. Umesto El Salavija na terenu je Muhanad Asiri

72' Izmena u ekipi Saudijske Arabije. Ulazi Hatan Baherbi umesto Jahije.

71' GOL! Strelac Artjom Džuba. Rusija vodi 3 — 0

© Sputnik / Anton Denisov / Uđi u bazu fotografijaDžuba nakon postizanja trećeg gola za Rusiju u utakmici protiv Saudijske Arabije
Džuba nakon postizanja trećeg gola za Rusiju u utakmici protiv Saudijske Arabije - Sputnik Srbija

70' Još jedna izmena u ekipi Rusije: Na terenu je Artjom Džuba umesto Fjodora Smolova.

64' Izmena u ekipi Rusije: Daler Kuzjajev ulazi umesto Aleksandra Samedova.

64' Izmena u ekipi Saudijske Arabije: Trener Huan Antonio Pici ukazuje poverenje napadaču Fahadu el Muvaladu, koji ulazi umesto Otjafa.

Utakmici otvaranja SP u Rusiji prisustvuje 78.011 ljudi.

Počelo drugo poluvreme.

© Sputnik / Alekseй Kudenko / Uđi u bazu fotografijaTrener ruske reprezentacije Stanislav Čerčesov na utakmici između Rusije i Saudijske Arabije
Trener ruske reprezentacije Stanislav Čerčesov na utakmici između Rusije i Saudijske Arabije - Sputnik Srbija

45' POLUVREME Rusija 2 — 0 Saudijska Arabija. Iako su loptu u nogama više imali Saudijci (56%) i uputili su četiri udarca prema golu Akinfejeva, Rusi su svoje šanse bolje realizovali jer su dva od njihovih pet šuteva ka golu završila u mreži protivnika.

43' GOL! Strelac za Rusiju Denis Čerišev.

© Sputnik / Ramilь Sitdikov / Uđi u bazu fotografijaStrelac drugog gola Denis Čerišev proslavlja pogodak
Strelac drugog gola Denis Čerišev proslavlja pogodak  - Sputnik Srbija
Strelac drugog gola Denis Čerišev proslavlja pogodak

Izmena u timu ruske reprezentacije: povređenog Alana Džagojeva menja Denis Čerišev. Džagojev, jedan od najboljih igrača Rusije teren je napustio zbog povrede u 24. minutu.

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaJedan od najboljih ruskih fudbalera Alan Džagojev povredio se tokom meča protiv Saudijske Arabije, prvog na SP 2018
Jedan od najboljih ruskih fudbalera Alan Džagojev povredio se tokom meča protiv Saudijske Arabije, prvog na SP 2018 - Sputnik Srbija

12' GOL! Rusija vodi 1 — 0 nakon pogotka glavom Jurija Gazinkog. Rus je prvi gol na prvenstvu postigao glavom.

​Utakmici njihovih reprezentacija prisustvuju i ruski predsednik Vladimir Putin i saudijski prestolonaslednik Muhamed bin Salman

© REUTERS / Maxim ShemetovJurij Gazinski slavi postizanje prvog gola Rusije na Mundijalu
Jurij Gazinski slavi postizanje prvog gola Rusije na Mundijalu - Sputnik Srbija
Jurij Gazinski slavi postizanje prvog gola Rusije na Mundijalu
© Sputnik / Anton Denisov / Uđi u bazu fotografijaJurij Gazinski proslavlja prvi gol na SP 2018 u Rusiji na meču protiv Saudijske Arabije
Jurij Gazinski proslavlja prvi gol na SP 2018 u Rusiji na meču protiv Saudijske Arabije - Sputnik Srbija
© REUTERS / Maxim ShemetovRuski fudbaleri slave prvi gol protiv Saudijske Arabije
Ruski fudbaleri slave prvi gol protiv Saudijske Arabije - Sputnik Srbija
Ruski fudbaleri slave prvi gol protiv Saudijske Arabije

Atmosfera pre meča i informacije o utakmici

Sve je spremno za prvi sudijski zvižduk. Utakmicom između selekcija Rusije i Saudijske Arabije od 17 časova počinje 21. po redu Svetsko prvenstvo u fudbalu. Ljubitelji fudbala će uživati u narednih mesec dana u majstorijama najvećih asova, a Rusija će imati priliku da se pokaže kao dobar organizator i još bolji domaćin gostima iz celog sveta.

Favorit u današnjem meču je ekipa Rusija. Komentator televizije RT, legendarni trener Žoze Morinjo je u svojoj najavi rekao da upravo ova utakmica predstavlja najbolju šansu za domaćina da se kvalifikuje u dalju fazu takmičenja.

„Veliki pritisak za Ruse, počinju Svetsko prvenstvo na domaćem terenu, oči celog sveta su uprte u njih. Saudijska Arabija je, bez obzira na nekoliko talentovanih igrača, naivan tim, tim iz druge realnosti. Rusija mora da pobedi“, zaključio je Morinjo.

Prednost Rusima dao je i roker i vrsni poznavalac fudbala Bora Đorđević.

„Za Arape bi bila premija ako se dočepaju remija“, izrimovao je za Sputnjik svoju prognozu frontmen Riblje čorbe.

Selekcija Rusije je najavila sastav koji će pokušati da ispuni očekivanja navijača.

Selektor Stanislav Čerčesov na teren će izvesti sledećih 11 fudbalera:

© REUTERS / Maxim ShemetovReprezentacija Rusije na otvaranju Mundijala
Reprezentacija Rusije na otvaranju Mundijala - Sputnik Srbija
Reprezentacija Rusije na otvaranju Mundijala

Očekuje se da i reprezentacije Saudijske Arabije izađe u najjačem sastavu. Ekipa Huana Antonija Picija bi na terenu trebalo da izgleda ovako:

© REUTERS / Maxim ShemetovReprezentacija Saudijske Arabije na otvaranju Mundijala
Reprezentacija Saudijske Arabije na otvaranju Mundijala - Sputnik Srbija
Reprezentacija Saudijske Arabije na otvaranju Mundijala

Reprezentacije Rusije i Saudijske Arabije snage će odmeriti na stadionu Lužniki u Moskvi. Pravdu na ovom meču deliće sudijska trojka iz Argentine.

Čeka se 17 časova i da se bubamara zakotrlja terenom. Neka bolji pobedi!