Obradović napominje za portal „Kliks“ da su predstavnici Bosne i Hercegovine i Srbije još u julu 2002. godine prihvatili izveštaj zajedničke stručne grupe za identifikaciju granične linije između dve države i time potvrdili svoju saglasnost i parafirali ugovor o granici.
„Kolege iz Srbije su, međutim, odbile da potpišu karte 1:25000 s ucrtanom identifikovanom granicom i tražili su da se izvrši korekcija granične linije na četiri lokacije. To su područja hidrocentrala Zvornik i Bajina Bašta, područje prolaska pruge Beograd—Bar i područje opštine Rudo“, naveo je Obradović.
Obradović objašnjava da se ne može govoriti da je granica između Bosne i Hercegovine i Srbije sporna, jer je to već usaglašeno.
Može se, kaže, samo govoriti o zahtevima predstavnika Srbije za korekciju granične linije na spomenutim lokalitetima koji su na teritoriji Bosne i Hercegovine.
Ministar spoljnih poslova BiH Igor Crnadak za portal „Kliks“ kaže da će pitanje razgraničenja dve države sigurno biti tema današnjih razgovora u Beogradu.
„Bilo bi dobro kada bi se postigao dogovor o tome. Bila bi to jedna snažna poruka budućeg prijateljstva i olakšanja u odnosima između Bosne i Hercegovine i Srbije, ali i između bošnjačkog i srpskog naroda“, ističe ministar Crnadak.
Crnadak kaže da, prema informacijama koje ima, na sastanku u Beogradu neće doći do usaglašavanja u vezi s granicom između Bosne i Hercegovine i Srbije.