Osim toga, Dačić je komentare hrvatskih zvaničnika povodom poslednje presude Haškog tribunala nazvao „neverovatno licemernim“.
Hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović negirala je nešto ranije da je Hrvatska učestvovala u udruženom zločinačkom poduhvatu, tvrdeći da je ta zemlja četiri godine učestvovala u odbrani BiH, kao i da je hrvatski narod u toj zemlji bio „prva žrtva velikosrpske agresije“, prenela je Hina.
„O kakvoj takozvanoj ’velikosrpskoj agresiji‘ govori hrvatska predsednica“, navodi Dačić, „kad su još devedesetih godina u Savetu bezbednosti raspravljali o tom pitanju“.
Dačić ističe da se u pismu tadašnjeg generalnog sekretara UN Butrosa Galija Savetu bezbednosti od 1. februara 1994. godine kaže: „Prema podacima koje su potvrdili članovi UNPROFOR-a, elementi (snage i oprema) sledećih jedinica hrvatske vojske se zaista nalaze u centralnoj i južnoj BiH: Prva gardijska brigada, Druga gardijska brigada, Peta gardijska brigada, Sedma gardijska brigada, 114. brigada, 116. brigada i snage specijalne vojne policije. Materijal obuhvata tešku artiljeriju i višecevne minske bacače“.
Šef srpske diplomatije takođe navodi da je, posle sednice Saveta bezbednosti UN održane 3. februara 1994. godine, saopšteno: „Savet bezbednosti je duboko zabrinut zbog činjenice da je Republika Hrvatska elemente Hrvatske vojske rasporedila, zajedno sa teškom vojnom opremom, u centralnim i južnim delovima BiH“.
Dačić navodi i da je Savet bezbednosti snažno osudio Republiku Hrvatsku zbog ovog „ozbiljnog i neprijateljskog akta protiv jedne države-članice UN“, kao i da „zahteva da Republika Hrvatska smesta povuče sve elemente Hrvatske vojske, zajedno sa vojnom opremom, i da u potpunosti poštuje teritorijalni integritet BiH“.
„Kao što Hrvatska često poručuje Srbiji, potrebno je da se Hrvatska suoči sa prošlošću, a ponajmanje joj treba da napada Srbiju povodom sukoba sa Bošnjacima. Osim ako joj Srbi nisu krivi za sve. Što je u iskrivljenom umu moguće“, zaključio je Dačić.