Musliju nije Agenciji dostavio podatke o načinu finansiranja Pokret za demokratski proces Bujanovac, političkog subjekta na čijem je čelu, u skladu sa Zakonom o finansiranju političkih aktivnosti, zbog čega je Agencija podnela prijavu protiv njega.
Presuda je doneta 2016. godine, a Musliju nije na nju podneo žalbu Prekršajnom apelacionom sudu, pa je time presuda postala pravosnažna i izvršna, rekao je Ilić.
Kako u zakonom predviđenom roku Musliju nije platio kaznu, Sud je pokušao da je naplati prinudnim izvršenjem — blokadom novčanih sredstava.
Kako ni to nije bilo moguće, Sud je doneo rešenje o zameni novčane kazne za kaznu zatvora, gde se svakih hiljadu dinara menja danom zatvora.
Musliju i dalje može da plati kaznu od 40.000 i da ne ode u zatvor, napomenuo je Ilić, ističući da se taj princip odnosi na sve građane Srbije.
Pošto je u pitanju prijava Agencije za borbu protiv korupcije, za postupanje po njoj je nadležan Prekršajni sud u Beogradu.
Bujanovački mediji su juče izazvali zabunu pišući da je Musliju pomenutu kaznu izrekao Prekršajni sud u Beogradu zbog isticanja albanske zastave na zgradi Nacionalnog saveta u Bujanovcu, za šta taj Sud inače nije mesno nadležan.