List navodi da je Kaputou zahtev poslat još 9. maja. U pismu Odbor traži da „podnese dokumenta i druge materijale i učestvuje u dobrovoljnom snimanom razgovoru“. Od Kaputoa je zatraženo da preda „sve dokumente, izveštaje, informacije u elektronskom formatu, uključujući i elektronsku poštu, beleške, podatke i materijalnih predmete“ koji bi mogli da se uzmu u obzir u istrazi.
Odbor namerava da razgovara sa Kaputom o brojnim pitanjima, konkretno o „ruskim sajber-napadima usmerenim na američke predsedničke izbore 2016, zbog potencijalnih veza članova političke kampanje sa Rusijom“, kao i zbog „curenja poverljivih informacija“, piše list.
U izveštaju se dodaje da je Kaputo kategorički negirao postojanje bilo kakve veze između njega i njegovih kolega iz štaba sa ruskim zvaničnicima. On je Odbor optužio za klevetu.
„Ni u jednom trenutku tokom tog perioda nisam imao nikakve kontakte sa ruskim zvaničnicima i službenicima“, citirao je list Kaputov odgovor na zahtev Odbora. Kaputo takođe tvrdi da tokom svog rada u predizbornom štabu Trampa (novembar 2015. — jun 2016), nikada ni sa kim nije raspravljao o Rusiji, „čak ni sa samim Trampom“.
List navodi da je Majkl Kaputo 1990-ih radio u Rusiji i znao neke ruske zvaničnike, a početkom 2000-ih sarađivao sa kompanijom „Gasprom medija“.
Ranije su američke obaveštajne agencije optužile Rusiju za hakovanje računara Nacionalnog komiteta Demokratske partije SAD. Na toj osnovi, oni su zaključili da je došlo do „mešanja Rusije“ u izbore. Istragu o ovome sprovode FBI i oba doma Kongresa. Rusija je u više navrata negirala ove optužbe, a portparol Kremlja Dmitrij Peskov nazvao ih je „apsolutno neosnovanim“.