Autori nove enciklopedije su eminentni stručnjaci iz čak stotinu naučnih oblasti.
„Ova enciklopedija će biti ’Veliki kineski zid kulture‘“, izjavio je glavni urednik i predsednik kineskog Udruženja izdavača Jang Mudži tokom susreta sa eminentnim naučnicima i ekspertima, a njegove reči prenosi list „Saut Čajna morning post“.
Predsednik kineske Akademije nauka Baj Čunli izjavio je da će ova enciklopedija biti izrađena na najvišem tehničko- tehnološkom nivou. Glavni zadatak će biti promocija postignuća kineske nauke i tehnologije, istorijskog nasleđa, i time jačanje kineske „meke moći“ u svetu.
Pred autore je postavljen težak zadatak, jer bi oni trebalo i da pišući o određenim temama ujedno protkaju i ključne socijalističke vrednosti, što je u skladu sa prethodno zadatim smernicama generalnog sekretara Si Đinpinga, koje su upućene svim radnicima u sferi kulture i obrazovanja.
Projekat stvaranja enciklopedije odobrio je Državni savet NR Kine još 2011. godine, ali je rad na ovom kapitalnom delu počeo tek nedavno.
Trebalo bi reći i da neke kineske internet kompanije već imaju svoje ekvivalente Vikipedije. Ipak, eksperti su sigurni da će nova enciklopedija biti neprevaziđena, jer je njen cilj, između ostalog, i da prestigne zapadne verzije onlajn enciklopdija ili leksikona znanja po dubini znanja i kvalitetu prezentacije.
Prema rečima Janga Mudžija, predsednika kineskog Udruženja izdavača, čitaoci smatraju da je Vikipedija korektan i pouzdan izvor, kao „slobodna enciklopedija koju svako ko je zainteresovan može da uređuje“.
Pa ipak, Mudži, ne skrivajući ambicije, kaže da će kineska ekipa napraviti enciklopediju koja zapravo neće biti slična Vikipediji već mnogo bolja od nje.