Ali otkako je u septembru 2014. godine na vlast u Avganistanu došla vlada nacionalnog jedinstva, izjave o Krimu su izostale. Sputnjik je istraživao da li Kabul i dalje podržava ideju „ruskog Krima“.
„Većina stanovnika Krima su Rusi. Bogata istorija njihovog poluostrva je čvrsto povezana sa Rusijom. I trenutno Rusi, kao i drugi narodi koji žive na Krimu, podržavaju Rusiju. Svesni smo značaja volje naroda Krima i smatramo da bi to poluostrvo trebalo da bude deo Rusije“, rekao je za Sputnjik član odbora za međunarodne poslove u avganistanskom parlamentu David Kalkani.
Xadži Abdurrahim, član Donjeg doma avganistanskog parlamenta, kaže da muslimani mnogo toga znaju o Krimu
„Na ovom poluostrvu odavno žive, između ostalog, i oni koji su muslimanske veroispovesti. Jednog dana oni su postali deo multikonfesionalne Rusije. Povratak u sastav ove zemlje je bio rezultat volje svih Krimljana. Ogromna većina je glasala za to, i to je činjenica da je Krim deo Rusije.“
Muhamed Asef Sadiki, član Gornjeg doma parlamenta, u izjavi za Sputnjik je rekao da je Rusija izabrala „demokratski način“ rešavanja krimskog pitanja, dok je narodni poslanik Mirabat Han Mangal istakao da bi zbog krize u Ukrajini Krim mogao da stekne nezavisnost.
„Ovakvu situaciju bi obavezno iskoristile SAD kako bi proširile svoj uticaj u regionu. Stoga, politička pronicljivost Rusije izaziva veliko poštovanje“, zaključuje političar.
Trenutno ruski Krim priznaje šest zemalja: Avganistan, Venecuela, Kuba, Nikaragva, Severna Koreja i Sirija.