On je ipak ukazao na to da Rusija trenutno sa sirijskom vladom bombarduje Alep, „bombarduje bolnice, konvoje humanitarne pomoći UN".
Zato smatra „neobičnim potezom" to što je Rusija izabrana da bude dostavljač humanitarne pomoći.
Ambasador ističe da se spoljna politika SAD prema regionu neće promeniti posle predsedničkih izbora.
„Ne očekujem bitne promene, bez obzira na to ko bude izabran", rekao je Skot.
Komentarišući proteste zbog rušenja u beogradskom naselju Savamali, Skot je rekao da treba gledati u svetlu pitanja poverenja u vladu i pitanja može li ona da zaštiti običnog građanina.
„Smatram da je ono što pokreće proteste osećaj ljudi da ne mogu da se obrate institucijama ove države kako bi ih zaštitile i da, nekako, jedna neformalna ili kriminalna grupa može da preuzme kontrolu nad delom njihovog grada, a kada su za pomoć pozvali policiju, nisu dobili odgovor. Ovde se radi o poverenju u vašu vladu i o tome da li ona može da zaštiti običnog građanina“, rekao je Skot u intervjuu za „Kurir“.
Ambasador je dodao da nije najveći problem da li su srušeni objekti bili nelegalni ili ne.
Skot je ocenio da su odnosi SAD i Srbije dobri i da „ima više pozitivnih nego negativnih stvari“.
„Ako pogledate podršku koju SAD daju modernizaciji Srbije, reformama, približavanju EU, Srbija je znatno skočila kad je reč o registrovanju imovine i izdavanju građevinskih dozvola, i to delimično zahvaljujući partnerstvu između Ju-Es-Ejd i srpske vlade“, ukazao je Skot.
On je dodao da smo na bezbednosnom polju partneri u ratu protiv terorizma i borbi protiv Islamske države, da „radimo zajedno na pomirenju u regionu, SAD su u Srbiji investirale četiri milijarde dolara, 16.000 Srba radi ovde u američkim kompanijama…“.
On je istakao da je u dobrim odnosima s Vučićem.
Postoje, međutim, stvari koje i dalje opterećuju odnose dveju zemalja, uključujući, kako je rekao, slučaj ubistva braće Bitići.