Ukoliko tako ne postupe to će uraditi komunalna policija uz, ako bude bilo potrebno, asistenciju policije.
Gradonačelnik Podgorice Slavoljub Stijepović pozvao je organizatore da oslobode glavnu gradsku saobraćajnicu, te omoguće nesmetano funkcionisanje saobraćaja. Kazao je da nastave sa ostvarivanjem svojih prava u parku preko puta Skupštine.
Nešto ranije i iz Komunalne policije najavili su da će sjutra nakon 10.30 početi sa uklanjanjem bine i propratnog protestnog mobilijara koji koriste organizatori protesta, ukoliko to oni sami ne učine.
To je podgrijalo strasti, pa se na društvenim mrežama mogu pročitati pozivi da večeras građani ostanu u što većem broju na platou ispred Skupštine kako bi se sjutra ujutru onemogućilo uklanjanje bine koja na Bulevaru Svetog Petra Cetinjskog stoji od 27. septembra.
Sa druge strane organizatori su poručili da ih niko ne može otjerati sa te zauzete „slobodne teritorije“, te da ih ne interesuju da li će im komunalne službe produžiti dozvolu za postavljanje privremenih objekata.
Poslanica Demokratskog fronta Branka Bošnjak, ranije je kazala da je rukovodilac protesta Milutin Đukanović obavijestio načelnika Centra bezbjednosti Podgorica da će oni ostati tu sve do ispunjenja zahtjeva.
„Nas Komunalna policija ne interesuje, mi smo dobili od Ministarstva unutrašnjih poslova dozvolu na neograničen rok za održavanje ovog javnog skupa".
Gostujući na Radiju Crne Gore, prvi put detaljnije o protestima se izjasnio i crnogorski premijer Milo Đukanović. Definisao je proteste kao „anti–crnogorske, anti–NATO i anti–demokratske“ i ocijenio da je cilj demonstracija, kako je rekao, da se mimo demokratskih pravila, vaninstitucionalno promijeni vlast u Crnoj Gori.
Rekao je i to da podrška protestima dolazi „samo sa jedne adrese iz Beograda i to ne zvanične“, a to je, tvrdi, potvrda dobrih odnosa sa Srbijom. Đukanović kaže da je ta adresa Demokratska stranka Srbije Vojislava Koštunice, podsjećajući da je on „pokušao da osujeti“ crnogorski put osamostaljenja.
Crnogorski premijer je kazao i to da „vlast ne nasjeda na provokacije“, te da je dozvolivši skup pokazala demokratski kapacitet. Zahtjeve organizatora za ostavku sadašnje Vlade i formiranje prelazne okarakterisao je kao ultimatum nekoga ko „ima 6 do 10 procenata podrške“, ali i da vlast neće pristati na to.
Juče su u 15 crnogorskih opština, uprkos zabrani iz Ministarstva unutrašnjih poslova, sinhronizovano počele šetnje u okviru protesta „Sloboda traži ljude“.