00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
SPUTNJIK SPORT
07:00
30 min
ENERGIJA SPUTNJIKA
Da li je Evropski sud imun na EU koju je tužila švajcarska kompanija „Severni tok 2“
06:57
30 min
SPUTNJIK SPORT
Mundijalska groznica
16:00
30 min
DOK ANĐELI SPAVAJU
Mati Zlata Pantelić: Sve sam te srcem shvatio
17:00
60 min
JučeDanas
Na programu
Reemiteri
Studio B99,1 MHz, 100,8 MHz i 105,4 MHz
Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri
Zastava Srbije - Sputnik Srbija, 1920
SRBIJA
Najnovije vesti, analize i zanimljivosti iz Srbije

Đurić u Panami: Veoma važno što u Latinskoj Americi imamo podršku po pitanju Kosova i Metohije

© Sputnik / Lola ĐorđevićMarko Đurić
Marko Đurić - Sputnik Srbija, 1920, 23.06.2026
Pratite nas
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić izjavio je danas da je za Srbiju veoma značajno što ima bazu zemalja u Latinskoj Americi koja je podržava kada je reč o teritorijalnom integritetu i suverenitetu.
Đurić je u Panama Sitiju, gde učestvuje na 31. redovnom zasedanju Ministarskog saveta AKD i 56. Generalnoj skupštini OAD, kazao da je to nešto na čemu mora da se radi.
„Nemojmo misliti da je dovoljno da uzmemo zdravo za gotovo i da očekujemo da ćemo, ako ne komuniciramo i ne sarađujemo sa tim zemljama, uvek računati na njihovu podršku. Ne. Samo ako nastavimo da radimo, da se interesno politički i na svaki drugi način uvezujemo, moći ćemo da nastavimo da računamo na bazu podrške koju imamo ovde“, kazao je Đurić.

Atmosfera na samitu

Govoreći o učešću delegacije Srbije na Samitu organizacija američkih država u Panami, naveo je da je utisak koji je stekao iz niza sastanaka sa ministrima spoljnih poslova latinoameričkih zemalja taj da je atmosfera na konferenciji generalno daleko bolja, prijateljskija i mirnija nego što se može iskusiti na nekim evropskim i regionalnim skupovima.
„Mislim da je to nešto što bi sve zajedno trebalo da nas na neki način i zabrine, kako je to moguće da na sastancima na nivou Evrope ili našeg regiona atmosfera jeste teža i manje orijentisana ka budućnosti nego što je to slučaj ovde“, ukazao je šef srpske diplomatije.
Dodao je da je istovremeno sjajno za Srbiju što je zastupljena i predstavljena tamo i što se profiliše kao jedna od zemalja koje žele da budu most saradnje između Evrope i centralne Latinske Amerike.
Istakao je da prisustvo Srbije na samitu nije jednokratni čin, već da delegacija naše zemlje učestvuje godinama na ovom samitu, kao i da je njemu ovo treće učešće kao ministru spoljnih poslova, a da je dolazio i kao ambasador Srbije u Sjedinjenim Američkim Državama.
Šef srpske diplomatije je dodao da je i trećeg dana samita imao vrlo korisne razgovore sa nizom ministara iz tog regiona, kao i da se sastao sa generalnim sekretarom Organizacije američkih država.
Pogledajte i:
Sve vesti
0
Da biste učestvovali u diskusiji
izvršite autorizaciju ili registraciju
loader
Ćaskanje
Zagolovok otkrыvaemogo materiala