Mir je sve dalje: Godinu dana pakla na Bliskom istoku
Ostali reemiteri

Zvezda se mučila, pa „ukočila traktoriste“ – evrogol Francuza nije koštao šampiona

© Sputnik / Lola ĐorđevićMilson, Crvena zvezda
Milson, Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 06.10.2024
Crvena zvezda je, teže nego što se očekivalo, izašla na kraj sa fenjerašem IMT-om u 11. kolu Superlige Srbije. Slavili su crveno-beli u Loznici na stadionu Lagator rezultatom 3:1 (1:0). Tačku na „i“ stavio je Silas u 93. minutu, prethodno je Rodić u 65. poništio evrogol Francuza Kura, a prvi gol delo je Milsona iz 35. minuta.
Vladan Milojević „promešao je karte“ posle ubedljivog poraza od Intera u Milanu na San Siru – 4:0.
Nije bilo kapitena Uroša Spajića, na klupi su ostali i Slovenac Elšnik, skupo plaćeni Silas, Šerif Endiaje nije bio u protokolu, dok su se među startnih 11 našli: Glazer, Leković, Điga, Rodić, Prucev, Dalsio, Kanga, Milson, Maksimović, Luka Ilić i Duarte.
Očekivala se laka i ubedljiva pobeda sedmostrukog uzastopnog šampiona protiv pretposlednjeg tima na tabeli sa samo osam osvojenih bodova iz prethodnih 10 kola.
Zvezda je bila bolji rival u prvom poluvremenu, imala je dve stative, a golman „traktorista“ Vukliš bio je odličan i u nekoliko navrata sačuvao je svoj tim. Crveno-beli su otpor formalnog domaćina, (IMT igra svoje mečeve u Loznici) „slomio“ u 35. minutu kada je Milson iz neposredne blizine pronašao put do mreže. Pogodio je bliži ugao špicem kopačke.
Nikola Milenković - Sputnik Srbija, 1920, 06.10.2024
Nikola nastavlja da korača stopama slavnog Nemanje
Do odlaska na 15-minutnu pauzu nije bilo promene rezultata – 0:1.
U nastavku susreta Francuz Kur je postigao evrogol. Lobovao je sa preko 30 metara Omrija Glazera. Zaista, fantastičan i odmeren udarac fudbalera IMT-a koji je uspeo na efektan način da donese izjednačenje u 56. minutu.
Promenile su se, bar na kratko, stvari na terenu. IMT je počeo da preti i da napada, ali je u jeku te ofanzive Milan Rodić glavom matirao Vukliša.
Samo tri minuta kasnije u strelce se upisao Brazilac Duarte, da bi gol posle konsultacije VAR bio poništen zbog ofsajda u kom se našao.
Do kraja susreta pogodio je Silas u 93. minutu na asistenciju Gelora Kange, pa je Zvezda upisala minimalnu pobedu i ostala je na čelu tabele sa devet pobede i remijem iz 10 odigranih susreta.
Zvezda je prva sa 28 bodova, OFK Beograd ima utakmicu više i pet bodova manje, Mladost je treća sa 22 boda, Čukarički ima 18, a Partizan 17, ali i dve utakmice manje od lidera.