Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri
Nemanja Nedović, Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Nedovićeva NBA partija presudila debitantu Evrolige – Zvezda od ponora do oblaka

Košarkaši Crvene zvezde gostovali su debitantu Parizu u prvom kolu Evrolige i zabeležili su jako tešku, ali izuzetno slatku pobedu - 80:77. Duel ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Najvažniji igrač bio je Nemanja Nedović koji je pogodio sve što je bacio ka košu, odigrao jednu od najboljih partija u karijeri i time doneo veoma važnu pobedu na startu sezone u Evroligi!

Ubacio je 21 poen. Odigrao je savršen meč i definitivno napravio prevagu. Da njega nije bilo, Zvezda bi bila u velikom problemu. Ubacio je čak pet trojki.

Crveno-beli su igrali ovaj duel bez Miloša Teodosića (suspenzija), Jago Dos Santos je igrao dosta loše pa je zbog toga Zvezda i gubila na poluvremenu.
Ipak, kada je trener Janis Sferopulos našao pravu formulu i postavu, sve je došlo na svoje, pa je Zveda napravila preokret. I na kraju slavila u penal završnici. Kenan je pogodio najvažnije šuteve na kraju.
Hifi je mogao da preokrene u poslednjem napadu, ali je promašio. Utisak je da nije ni šutnuo na vreme i tako je Zvezda obezbedila trijumf.
Pored Nedovića, dobro su se pokazali i Ajzea Kenan sa 12 poena, Nikola Kalinić i Miler Mekintajer sa po devet datih poena. Kod domaćina je najefikasniji bio Šorts sa 16 poena.
Zvezda je dobro otvorila meč, povela je 12:4. Pariz je došao je do kraja prve četvrtine uspeo da napravi preokret i tu deonicu završi rezultatom 18:17. Početkom druge četvrtine Pariz i Zvezda su se smenjivali u vodstvu. Zvezda je na pet minuta do kraja poluvremena vodila 30:26. Domaći tim od tog trenutka pravi seriju 17:5 i na poluvreme odlazi uz prednost od 43:35.
Pariz je na početku treće četvrtine povećao prednost koja je u jednom trenutku bila „plus 13“ (53:40), a potom crveno-beli prave seriju 11:0. Na kraju treće četvrtine bilo je nerešeno 58:58.
Zvezda je tokom poslednje četvrtine održavala minimalnu prednost, koju je uspela da sačuva do kraja utakmice.
Crveno-beli će 9. oktobra u drugom kolu dočekati Baskoniju, pre toga će u nedelju gostovati Splitu u trećem kolu ABA lige.
Pariz će u drugom kolu igrati protiv Milana.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:49 04.10.2024
40' – Drama
Poslednji minut, Pariz je došao do poena preko Šortsa, Zvezda vodi 77:74
22:38 04.10.2024
35' – Neverovatna utakmica Nedovića!
Pogodio je novu trojku iz ćoška - njegov 21. poen - 70:70. Potom trojka Kalinića! Zatim još jedan koš - 70:75
22:35 04.10.2024
33' – Nedoviiiić!
Sjajno igra Nedović, pogodio je novu trojku - 63:67
22:29 04.10.2024
31' – Poslednja deonica
Povela je Zvezda preko Mekintajera, Vord je vratio - 60:60. Potom je Nedović pogodio dvojku - 60:62
22:27 04.10.2024
Kraj treće četvrtine
Posle 30 minuta igre rezultat je 58:58! Vratila se Zveda u igru!
22:24 04.10.2024
30' – 56:53
Vratila se Zvezda u igru i sada ovo deluje mnogo optimističnije. Šorts je dao penale, a Nedović je ubacio trojku - 58:56
22:15 04.10.2024
26' – Mitrović
Pogodio je Mitrović sa penala, Zvezda je smanjila rezultat, potom i Mekintajer pogađa iz kontre - 53:47
22:09 04.10.2024
25' – 53:40
Hifi je prošao i pogodio o tablu, ne deluje ovo dobro po Crvenu zvezdu
22:04 04.10.2024
23' – Deset razlike
Nije dobro, Zvezda gubi prvi put 10 razlike i sada mora da se uozbilji - 47:37
22:02 04.10.2024
21' – 44:35
Vord je pogodio jedno prvo slobodno bacanje, potom je fauliran Kalinić
21:45 04.10.2024
Kraj prvog poluvremena
Posle prvih 20 minuta Pariz vodi sa 43:35. Loša igra crveno-belih za sada, Jago je previše grešio. Kenan, Lo i Šorts su ubacili po 10 poena
21:33 04.10.2024
17' – Vodi Pariz
Malkom je doneo 32:30 Parizu, a imaće i loptu sa strane. Šorts je potom pogodio sa poludistance, domaćin vodi sa 39:33
21:27 04.10.2024
14' – Nedović!
Odličan je Nedović, vezao je trojku pa dvojku i vratio je Zvezdu u život - 24:22. Potom još jedna njegova trojka - 26:27
21:24 04.10.2024
12' – 22:17
Kako vreme prolazi tako Pariz igra sa većim samopouzdanjem, a Zvezda se muči - 22:17
21:18 04.10.2024
Kraj prve četvrtine
Pariz ipak dobija prvu deonicu sa 18:17. Vodila je Zvezda, ali je potom dopustila domaćinu da se razigra i sada je to već drugačiji ritam utakmice
21:16 04.10.2024