Novajlija Dubai srušio Zvezdu u prvom kolu ABA lige

© Foto : ABA liga Dubai - Crvena zvezda, Nedovi i Bertans
Dubai - Crvena zvezda, Nedovi i Bertans - Sputnik Srbija, 1920, 22.09.2024
U prvom kolu ABA lige Crvena zvezda gostovala je novajliji Dubaiju i viđen je vrlo zanimljiv i neizvestan duel. Na kraju je kao bolji izašao Dubai rezultatom 86:84. Domaćin je ostvario istorijsku pobedu.
Dubai je bolje počeo duel i napravio je veliku razliku, ali se Crvena zvezda serijom 18-0 vratila u susret.
Uspevao je domaći tim da pogađa iz različitih pozicija u prvom poluvremenu, a pamtiće se trojka Avudu Abasa koji je pogodio sa preko pola terena.
Na kraju su loši šutevi Kodi Milera-Mekintajera i Ajzee Kenana prilično naštetili Crvenoj zvezdi.
Neće Zvezdi biti lako u nastavku sezone posle ovog poraza.
Dubai su do pobede predvodili Nejt Mejson sa 18, Avudu Abas postigao je 17, a Klemen Prepelič 16,.
Aleksa Uskoković postigao je prvi poen u istoriji Dubaija, a meč je završio sa tri, Danilo Anđušić sa četiri, a Nemanja Dangubić sa osam poena.

Kod Zvezde Nikola Kalinić ubacio je 16, a Ajzeja Kenan 13, a Luka Mitrović 12 poena. Kodi Mekintajar imao je šut za pobedu dve sekunde pre kraja, ali je promašio. Meč je završio sa 10 poena.

Miloš Teodosić je isključen početkom četvrte četvrtine nakon tehničke greške i namernog faula.
Dubai u narednom kolu gostuje Cedevita Olimpiji, a Zvezda dočekuje Mornar.