Liga šampiona - Sputnik Srbija

Teško veče za favorite u Ligi šampiona – Barselona izgubila!

Srpski predstavnik Crvena zvezda poražen je od Benfike u Ligi šampiona sa 2:1, a večeras je odgrano još pet duela. Sve ste mogli da ih ispratite uživo na Sputnjiku.
Jedan od najzanimljivijih susreta bio je onaj u Kneževini gde je Monako nadigrao Barselonu sa 2:1, s tim što su gosti od 11. minuta igrali sa igračem manje posle isključenja Garsije.

Alikuče je doveo Monako u prednost pet minuta kaasnije, a Lamine Jamal je odgovorio u 28. minutu. Monako je zatim poveo ponovo u 72. minutu preko rezerviste Ilenikene. Ispostavilo se da je to gol za tri boda.

U najmanje atraktivnom duelu sastali su se Brest i Šturm iz Graca, a domaći sastav je pobedio na kraju sa 2:1.
Arsenal je odigrao samo 0:0 na gostovanju Atalanti, dok je Atletiko slavio sa 2:1 protiv Lajpciga na svom stadionu.

Pobedonosni pogodak postigao je Himenez u 90. minutu. Pošteno se Atletiko namučio da dođe do ovog trijumfa.

Bio je ovo težak dan za favorite u Ligi šampiona.
U prvom terminu od 18.45 Benfika je dobila Zvezdu sa 2:1, a Bajer Leverkuzen je demonstrirao silu protiv Fejenorda i slavio je na gostovanju sa čak 4:0.
Golove za nemački sastav dali su Virc (dva), Grimaldo i poslednji pogodak bio je autogol Velentrojera.
Dešavanja sa svih susreta nove sezone Lige šampiona mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik u tekstualnom prenosu.
U rubrici sadržaj mogli ste da izaberete omiljenu utakmicu.
15:20 19.09.2024
SEMAFOR
Crvena zvezda – Benfika 1:2 (0:2)
(Milson 86' - Akturkoglu 9', Kokdžu 30')
Fejenord – Bajer Leverkuzen 0:4 (0:4)
(Virc 5', 36', Grimaldo 30', Velenrojter 45' ag)
Atalanta – Arsenal 0:0 (0:0)
Atletiko Madrid – Lajpcig 2:1 (1:1)
(Grizman 29', Himenez 90' - Šeško 5')
Brest – Šturm 2:1 (1:1)
(Magneti 23', Sima 56' - Fernandeš 45'ag)
Monako – Barselona 2:1 (1:1)
(Akliuče 16', Ilenikena 72' - Jamal 28')
15:21 19.09.2024
MONAKO – BARSELONA
72' – Gubi Barsa
Opet gubi Barselona, Ilenikena je pogodio za 2:1
Poluvreme
Završen je prvi deo igre
28' – Jamal
Evo gola Jamala, sada je 1:1
16' – Monako u prednosti
Barselona je ostala sa igračem manje, a to je Monako kaznio i poveo sa 1:0
1' – Meč je počeo!
Startovala je utakmica
BREST - ŠTURM
KRAJ - 2:1
Poluvreme
23' – Vodi Brest
Brest je poveo golom Magnetija
ATLETIKO MADRID - LAJCPIG
Poluvreme
29' – Grizman!
Atletiko je došao do gola, Grizman je strelac - 1:1
4' – Šeško
Već sada je jasno da će Bajer do pobede, vodi 4:0
36' – Ubedljive Aspirindžije
Pogodio je Virc ponovo, pre njega je strelac bio Grimaldo, tako da je jasno da će Nemci do trijumfa.
5' – Vodi Leverkuzen
Posle gola Virca vode Aspirindžije
Dobro došli
Dobro veče i dobro došli u tekstualne prenose utakmica prvog kola Lige šampiona u novom formatu. Nema više grupa, sada se igra ligaški deo takmičenja.