Milson, Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Zvezda porazom startovala Ligu šampiona – „turska veza“ pogurala Benfiku

Fudbaleri Crvene zvezde porazom su započeli novu sezonu u Ligi šampiona. U Beogradu je gostovala Benfika i slavila je sa 2:1 (2:0). Golove su dali Kerem Akturkoglu u 9. i Orkun Kokdžu u 29. minutu utakmice, dok je Milson odgovorio u 86. minutu. Duel ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
Ostaće sigurno žal kod Zvezdinih navijača što njihovi puleni nisu malo bolje realizovali šanse koje su stvorili. Mogli su crveno-beli barem do boda.
Već od prvih minuta bilo je jasno koliko su fudbaleri Benfike brzi i nezgodni, te da će ovo biti težak zadatak za crveno-bele.
Sumnje su se obistinile u 9. minutu kada je Kerem Akturkoglu bio brži ispred Radeta Krunića, a potom je u 29. minutu iz slobodnog udarca Orkun Kokdžu dao evrogol iz slobodnog udarca.
Zvezda je imala par polušansi, Duarte je sjajno šutirao, ali se na poluvreme otišlo sa prednošću Benfike od 2:0.
U nastavku je Zvezda igrala mnogo bolje, Milson je uspeo da pogodi u finišu na 2:1. Ali, to nije bilo dovoljno... Nije bilo dovoljno vremena da Zvezda uspe da postigne i drugi gol i izvuče barem bod.
A, mnogi će reći da je barem toliko zaslužila večeras.
Fudbaleri Crvene zvezde će u drugom kolu Lige šampiona 1. oktobra gostovati milanskom Interu, dok će Benfika dan kasnije na svom terenu dočekati madridski Atletiko.
Crvena zvezda će graditi samopouzdanje na drugom poluvremenu u kojem je zaigrala mnogo bolje, stvarala šanse, imala gomilu kornera, ali nedostajao je završni pas i realizacija.
Tok susreta mogli ste da pratite uz Sputnjik.
20:39 19.09.2024
KRAJ
Kraj utakmice - 1:2
20:36 19.09.2024
90' – Stativa
Pogodili su fudbaleri Benfike stativu, strašan je to bio šut - 1:2
20:31 19.09.2024
86' – Gol za Zvezdu!
Evo konačno gola za Zvezdu, Milson je pogodio! Sada su crveno-beli u igri za bod, videćemo da li će uspeti - 1:2!
20:30 19.09.2024
84' – Sve manje vremena
Sve manje Zvezda ima vremena da uradi nešto i barem dođe do boda
20:21 19.09.2024
75' – Opasni centaršutevi
Zvezda napada, stvara šanse, ali nikako nema prave realizacije - 0:2
20:10 19.09.2024
64' – Može li Zvezda do preokreta?
Ima Zvezda seriju kornera, ali nikako da lopta uđe u mrežu. Nova velika šansa, imala je Benfika i sreće posle pokušaja Đige - 0:2
19:58 19.09.2024
52' – Zvezda konkretnija
Zvezda malo konkretnija u drugom poluvremenu, ali bez velike šanse. Potrebno je malo da se navijači razgale na tribinama i prebaci pritisak na Benfiku - 0:2
19:52 19.09.2024
47' – Počelo je drugo poluvreme
Startovao je drugi deo igre
19:33 19.09.2024
45' – Poluvreme
Posle prvih 45 minuta Benfika vodi sa 2:0 na Marakani. Nije Zvezda startovala u Ligi šampiona kako je želela
19:26 19.09.2024
38' – Ivanić
Odlično je šutirao Ivanić, ali je lopta prošla malo pored gola - 0:2
19:14 19.09.2024
29' – Novi gol Benfike
Strašan šut i gol Benfike koja vodi 2:0. Kokdžu je sjajno ciljao iz slobodnog udarca
19:12 19.09.2024
27' – Dalsio u igri
Dalsio ulazi u igru umesto povređenog Mimovića
19:06 19.09.2024
21' – Benfika jako brza
Igrači Benfike su veoma brzi i kažnjavaju svaku šansu koja im se pruži da razviju kontranapad
19:03 19.09.2024
18' – Sjajan šut Duartea
Odlično je prošao Duarte i šutrao je sa distance, ali nije bilo nikog da natrči na odbijenu loptu - 0:1
18:58 19.09.2024
12' – Krunić u šansi
Probao je Krunić levom nogom, ali nije bilo snage u tom udarcu. Ostaje 0:1
18:54 19.09.2024
9' – Vodi Benfika!
Pretili su gosti i videlo se da bi mogli da povedu - 0:1. Akturtoglu je strelac. Sada Zvezda treba da pokaže odgovor
Crvena zvezda - Benfika - Sputnik Srbija
18:50 19.09.2024
3' – Opasna Benfika
Startovali su Portugalci veoma ofanzivno i za sada prete Zvezdi. Treba se najviše čuvati Anhela di Marije
18:46 19.09.2024
1' – Meč je počeo!
Startovala je utakmica
18:42 19.09.2024
Uskoro počinje
Čeka se start utakmice, igrači oba tima su na terenu. Rajko Janjanin je na meču i pozdravio je publiku
18:40 19.09.2024