Avramovićev CSKA pobedio Crvenu zvezdu u Moskvi

© Sputnik / Lola ĐorđevićAleksa Avramović
Aleksa Avramović - Sputnik Srbija, 1920, 12.09.2024
Košarkaši Crvene zvezde i CSKA odigrali su prijateljski duel u Moskvi u okviru VTB Superkupa, a na kraju su Armejci slavili sa 94:92.
Zvezda je na kraju stigla CSKA, a tačku na utakmicu stavio je Aleksa Avramović sa penala.
CSKA je već u prvoj deonici stekao dvocifrenu prednost i vodio je 23:11 posle 10 minuta. Držali su Armejci prednost i u drugoj deonici pa je na poluvremenu bilo 46:36.
Sredinom treće deonice CSKA je vodio 63:50, a u poslednjih 10 minuta se ušlo rezultatom 72:62. Zvezda je poslednju deonicu otvorila serijom 16:5 i u potpunosti se vratila u meč i povela 78:77 pet minuta pre kraja. Tri minuta pre kraja Armejci su vodili 84:79, a u poslednjem minutu u penal završnici Zvezda nije uspela da makar izbori produžetak.

U ekipi Zvezde, koja je igrala bez Miloša Teodosića, Džoela Bolomboja, Nemanje Nedovića i Rokasa Gedraitisa, najefikasniji su bili Ajzeja Kenan i UrošPlavšić sa po 21 poenom. poena. Dvicfren je bio još Ognjen Dobrić po 12 poena, a kapiten Luka Mitrović je dao devet.

U ekipi CSKA Melo Trimbl je dao 21 poen, Aleksa Avramović 16, a Kasper Ver 14.
Zvezda drugi meč na VTB kupu igra sutra od 16 časova protiv Lokomotive Kubanj. CSKA je juče savladao Lokomotivu rezultatom 105:95.