Odbojkašice Srbije - Sputnik Srbija

Maksimalne odbojkašice, Novak „preslišao“ Nadala – Zorana i Damir „kaparisali“ medalju

Treći dan bio je izuzetno uspešan za srpske sportiste. Prvo su nas obradovali Damir Mikec i Zorana Arunović, koji su osvojili prvu medalju za Srbiju, da bi zatim i Đoković lako izašao na kraj sa velikim rivalom Nadalom. Za kraj su odbojkašice bile maksimalne protiv Francuske – 25:17, 25:17, 25:22.
Srpski tandem u streljaštvu Zorana Arunović i Damir Mikec osvojio je prvu medalju, s tim što će u utorak oko 10 sati biti poznato da li će biti zlato ili srebro. U pola 10 zakazano je finale sa Turskom.
Novak Đoković pobedio je Rafaela Nadala u dva seta, prepustivši mu svega pet gemova 6:1, 6:4, a bokserka Natalija Šadrina plasirala se u četvrtfinale.
Marica Perišić nije uspela da se vrati kroz repesaž, a plivačica Anja Crevar nije prošla kvalifikacije. Odbojkašice su bile maksimalne protiv Francuske na startu za ravno 80 minuta borbe. Naredni protivnik biće im Sjedinjene Američke Države za dva dana.
U odeljku Sadržaj izaberite omiljeni sport:
10:26 29.07.2024
16:41 28.07.2024
16:40 28.07.2024
16:36 28.07.2024
TENIS
Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, plasirao se u osminu finala aktuelnog takmičenja pobedom nad Rafaelom Nadalom, proslavljenim španskim teniserom, rezultatom 6:1, 6:4.

U prvom setu gledali smo pravu kanonadu, tenisku kliniku Novaka Đokovića koji se poigravao sa Nadalom u pojedinim momentima. Ne pamti se takva dominacija Novaka nad Nadalom na šljaci, a i sam rezultat sve govori - 6:1.

Kada je Novak i u drugom setu poveo sa 2:0 bilo je jasno da će se plasirati u treću rundu, te da je spreman da nanese težak poraz svom protivniku.

Sada je 31:29 u međusobnom skoku između ove dvojice.
Đoković će u narednoj rundi igrati protiv pobednika duela Kepfer - Arnaldi.
Na kraju je stigao i da odsvira violinu za publiku, zaslužili su.
6:1, 6:4 – Kraj! Đoković pobedio Nadala na pariskoj šljaci
Velika pobeda protiv najvećeg rivala!

6:1, 5:4 – Idemo!
Vraća se Novak! Dva odlična poena vratila su sigurnost srpskom asu koji stiže do dve brejk lopte! Prvu nije iskoristio jer greši bekhendom, a prokockao je potom i drugu.
Gem je postao maratonski, Novak nije iskoristio ni treću brejk loptu. Izborio je potom četvrtu šansu koju koristi posle savršenog drop-šota.
6:1, 4:4 – Nadal se vratio!
Proigrao je Rafa i počeo da pogađa linije. Publika je u transu i sada je sve na strani Španca koji dolazi do 30:15 na Novakov servis.
Pogađa Novak aut i time donosi protivniku dve brejk lopte. Prvu spasava snažnim servisom, ali Nadal koristi drugu.
6:1, 4:3 – Novaku treba buđenje
Potvrđuje Nadal brejk.

6:1, 4:2 – Novak poklonio brejk Nadalu
Smanjio je Nadal broj grešaka i tako učinio meč za nijansu ravnopravnijim. Sa druge strane pala je koncentracija srpskom as i tako Španac stiže do prve brejk lopte na meču.
Novakovom duplom greškom Rafael pravi brejk.
6:1, 4:1 – Prvi gem za Nadala u drugom setu
Napravio je Novak nekoliko grešaka u ovom gemu i tako pomogao „Biku sa Majorke“ da upiše prvi gem u drugom setu.
6:1, 4:0 – Rapsodija Novaka Đokovića
Servis volej za potvrdu drugog brejka.

6:1, 3:0 – Novi brejk
Blista Novak i ne planira da stane. Rutinski stiže do 30:0, ali uspeo je Nadal da izbori izjednačenje. Duplom greškom Španac poklanja Srbinu brejk loptu, ali ne koristi Novak taj poklon.
Ipak, kasno se namešta za udarac i pravi novu grešku „kralj šljake“, a srpski as ovoga puta prihvata poklon.

6:1, 2:0 – Ma bravo!
Sedmi bekhend viner upisuje srpski as, a onda pogađa i forhend iz neverovatne pozicije, kakav spektakularan potez!
Sa nulom je potvrđen brejk.

6:1, 1:0 – Odmah brejk
Nastavlja Đoković da napada, došao je do brejk lopte, ali potom se iznervirao i propustio šansu. Posle druge najduže razmene u meču srpski as stiže i do druge šanse koju koristi.

6:1 – Set za Novaka!
Izuzetno snažne udarce slali su jedan drugom, Novak je prvi prekinuo kratkom loptom, a na nju je Rafa imao spreman dogovor zbog čega je dobio i čestitku od najboljeg svih vremena.
Međutim, uzvratio je Novak i došao do set lopti. Koristi prvu!

5:1 – Tek prvi gem
Napao je Nadal i uspeo da dođe do gem lopte koju je i iskoristio. Posle više od pola sata je Španac uspeo da upiše prvi gem.

5:0 – Maestralno...
Neverovatan ugao pogađa Srbin, takav da je na njemu aplaudirao Nadal. Španac nema rešenje i Novak sa nulom potvrđuje brejk.
4:0 – Novi brejk!
Ponovo je srpski as napravio probleme na servis „kralja šljake“ i izborio je brejk loptu, ali Nadal se spasava izlaskom na mrežu.
Usledile su minijature na mreži obojice tenisera, a posle izuzetno teškog voleja Novak stiže do nove brejk lopte. Nadal pogađa liniju i još jednom se izvlači iz teške situacije.
Stigao je odgovor i to bekhend vinerom. Pravi Novak novi brejk!

3:0 - Odlično!
Ma fenomenalno! Vodi Đoković sa 3:0, sve ide baš kako treba!
2:0 - Brejk!
Odlično je počeo Novak, zapretio je, poveo sa 30:0. Posle sjajnog poena došao je Srbin i do taj-brejka. I ide brejk!
1:0 - Novak dobija prvi gem!
Uhvatio je Novak ritam, poveo 40:0, potom je dozvolio izjednačenje, a zatim poveo sa 1:0. Najbitnije je dobro početi ovakav susret.
Počelo je zagevanje
Pitanje je momenta kada će početi duel. Novak Đoković je prvi na servisu.
Za koji minut kreće spektakl i duel Novaka Đokovića i Rafaela Nadala.
Čeka se završetak duela Ige Švjontek i Dijane Peri. Trenutno Iga vodi 6:1, 4:1, tako da će Novak i Nadal uskoro na teren.
Novak Đoković od oko 14 časova igra protiv Rafaela Nadala u velikom derbiju. Biće to njihov 60. međusobni susret
ODBOJKA
Odbojkašice Srbije demonstrirale su silu i opravdale ulogu izrazitog favorita u duelu sa domaćinom Francuskom. Uvodna dva seta identičnim rezultatom 25:17, da bi u trećem Maja Ognjenović, Tijana Bošković i ostale, ekspresno povele sa 5:0, zatim i 9:4, te je bilo jasno da će do kraja susreta samo biti pitanje kojim rezultatom će biti okončan treći set, ujedno i meč.
Na kraju je posle 80 minuta igre rezultat trećeg seta bio 25:22, a naše odbojašice iskoristile su četvrtu meč loptu.
25:17, 25:17, 25:22 - KRAJ! Ubedljiva i rutinska pobeda Srbije na startu. Pala je Francuska za nešto više od sat vremena igre. Odlično izdanje izabranica selektora Đovanija Gvidetija, koje su iskoristile četvrtu meč loptu.
Za dva dana očekuje ih meč drugog kola, a rival će im biti reprezentacija Amerike.
25:17, 25:17, 23:19 - Još dva poena...
25:17, 25:17, 22:18 - As u pravi čas! Odličan servis naših odbojkašica.
25:17, 25:17, 18:17 - Tajmaut! Selektor Srbije Đovani Gvideti zatražio je tajmaut zbog serije Francuskinja.
25:17, 25:17, 17:14 - "Kuvanje" Buše! Srbija ide ka osvajanju trećeg seta, ujedno i prve pobede.
25:17, 25:17, 13:11 - Smanjuju Francuskinje.
25:17, 25:17, 11:5 - Tijana Bošković, njen 11. poen. Zatim i Aleksandra Uzelac, i ona ima 11 poena.
25:17, 25:17, 5:0 - Strašan blok! Srbija se odlepila i ima pet poena prednosti.
25:17, 25:17, 3:0 - Srbija ekspresno povela na startu trećeg seta. Maja Ognjenović je "podigla", a Buša zakucala loptu u polje Francuskinja.
25:17, 25:17 - Preslikano! Baš kao i prvi set, identičan rezultat. Srbija drži sve u svojim rukama. Sara Lozo izborila se za poslednji poen u drugom setu, nakon što je smečovala po bloku, a lopta završila izvan terena.
25:17, 21:14 - Sve se odvija po planu i programu, Srbija drži Francusku na bezbednom odstojanju.
25:17, 19:12 - Srbija je nadomak osvajanja i drugog seta.
25:17, 16:10 - As, pa tajmaut!
25:17, 15:10 - Serija! Srbija se odlepila na pet poena prednosti sredinom drugog seta.
25:17, 10:9 - Tijana Bošković! Jako po bloku u aut.
25:17, 7:6 - Sjajna Aleksandra Uzelac, za vođstvo Srbije.
25:17, 5:5 - Novo izjednačenje.
25:17, 2:2 - Počeo je drugi set. Srbija je vodila, Francuska izjednačila na početku.
25:17 - Brzo, lako i efikasno! Srpske odbojkašice iskoristile su prvu set loptu i vode protiv Francuske.
22:16 - Još jedan as! Najveća prednost Srbije do sada.
21:16 - Srbija ide ka setu! Vode naše odbojkašice 20:16 i nadomak su osvajanja uvodnog seta. Maja Aleksić je probila "jedan na jedan" posle sjajnog "upijača" kapitenke Maje Ognjenović.
16:14 - Francuska je prvi put povela u meču rezultatom 12:11, da bi usledila serija poena srpskih odbojkašica.
11:11 - Novo izjednačenje. Igra se u serijama, s tim što Srbija od početka ima prednost, a Francuskinje jure rezultat.
7:7 - Serija Francuske. Uspele su da istope prednost Srbije i da stignu do izjednačenja.
6:3 - Srbija se odlepila na tri poena razlike.
3:2 - Maja Ognjenović je podigla, a Tijana Bošković smečovala za novo vođstvo Srbije.
1:1 - Srbija uzela prvi poen, Francuska uzvratila.
Himne su u toku!
Meč Srbija - Francuska uskoro će početi.
Maestralne srpske odbojkašice od 21.00 počinju takmičenje protiv Francuske.
BOKS
Reprezentativka Srbije u boksu Natalija Šadrina plasirala se u danas u četvrtfinale u kategoriji do 60 kilograma.
Šadrina je danas u osmini finala pobedila Alžirku Dunije Helif odlukom sudija 5:0. Reprezentativka Srbije će u četvrtfinalu 31. jula boksovati protiv Kineskinje Venlu Jang.
Natalia Šadrina, srpska bokserka, od 11.16 takmiči se u osmini finala u kategoriji do 60 kilograma.
PLIVANJE
Reprezentativka Srbije u plivanju Anja Crevar nije danas uspela da se plasira u finale u disciplini 400 metara mešovitim stilom.
Crevar je plivala u prvoj kvalifikacionoj grupi i zauzela je osmo mesto rezultatom 4:49,16 minuta. Srpska plivačica je na kraju ukupno u kvalifikacijama ostvarila 16. rezultat.
Najbolji rezultat u kvalifikacijama ostvarila je Amerikanka Ema Vejant, 4:36,27 minuta.
Anja Crevar od 11.00 počinje kvalifikacije u plivanju na 400 metara mešovitim stilom.
DŽUDO
Srpska džudistkinja Marica Perišić nije uspela do borbe za bronzu jer je u repesažu poražena od Funakubo Haruke iz Japana.
Šteta, šteta... Držala je Funakubo Maricu na leđima 20 sekundi i to je zapravo značilo da je Japanka stigla do ipona i pobede.
Uskoro sledi borba Perišić i Funakubo. Potrebna joj je pobeda posle koje bi Marica otišla u borbu za bronzu.
Srpska džudistkinja Marica Perišić boriće se od 16 časova protiv Funakubo Haruke iz Japana u repesažu.
Deguči dolazi do zlatnog poena. Šteta, Marica je bila odlična i poražena je. Sada će Marica navijati da Deguči stigne do finala, kako bi mogla sama da se bori za bronzu.
Velika borba traje, sada se čeka zlatni poen.
Marica ulazi u novu borbu, Krista Deguči je protivnik u četvrtfinalu.
Marica Perišić je u osmini finala pobedila Čeng-Ling Lien iz kineskog regiona Tajvan rezultatom 1:0. Srpska džudistkinja je ranije danas u prvom savladala Manitu Šrestu Pradan iz Nepala.
Perišić će se kasnije danas u četvrtfinalu boriti protiv Kriste Deguči iz Kanade.
Počeo je novi meč Marice Perišić protiv takmičarke iz Kineskog Tajpeha. Za sada naša Marica vodi 1:0.
Pobeda Marice Perišić!
Iponom je savladala protivnicu iz Nepala i plasirala se u drugu rundu!
Od 10.00 Marica Perišić, srpska džudistkinja, takmiči se u prvom kolu u kategoriji do 57 kilograma.
STRELJAŠTVO

PRVA MEDALJA ZA SRBIJU!
Sa Turcima za zlato!
U utorak od 9 časova i 30 minuta Srbija će se boriti protiv Turske za najsjajnije odličje. Kada je u pitanju borba za bronzu, tu će snage odmeriti Indija i Južna Koreja.
Minimum srebrnu medalju osvojili su Zorana Arunović i Damir Mikec! Propozicije takmičenja su takve da prve dve od 17 reprezentacija u kvalifikacijama imaju obezbeđenu medalju.
Zlatnu ili srebrnu, znaće se sutra. Srbija je završila na drugom mestu.
Osmo, pa drugo mesto!
Fantastičnim hicima u trećoj seriji Zorana Arunović i Damir Mikec uspeli su da se probiju na drugo mesto u kvalifikacijama.
Srpski duo Arunović - Mikec posle uvodne dve serije se pozicionirao na osmo mesto, od ukupno 17 reprezentacija. Samo četiri najbolje plasirane idu u finale.
Srbija će pokušati da popravi utisak i da dođe do prve medalje.
Damir Mikec i Zorana Arunović od 9:15 takmiče se u kvalifikacijama u disciplini vazdušni pištolj miks.