Novak razbio Nadala!

© AFP 2023 / ANNE-CHRISTINE POUJOULATNovak Đoković i Rafael Nadal
Novak Đoković i Rafael Nadal - Sputnik Srbija, 1920, 29.07.2024
Srpski teniser Novak Đoković savladao je Rafaela Nadala sa čak 6:1, 6:4. Zaista je razbio svog protivnika u drugom kolu aktuelnog takmičenja.
U prvom setu gledali smo pravu kanonadu, tenisku kliniku Novaka Đokovića koji se poigravao sa Nadalom u pojedinim momentima. Ne pamti se takva dominacija Novaka nad Nadalom na šljaci, a i sam rezultat sve govori - 6:1.

Kada je Novak i u drugom setu poveo sa 2:0 bilo je jasno da će se plasirati u treću rundu, te da je spreman da nanese težak poraz svom protivniku. Rafa je uspeo da zakomplikuje situaciju, da dođe do 4:4, ali to je bilo sve.

Meč je trajao jedan sat i 44 minuta, a odigran je na terenu Filip Šatrije na Rolan Garosu. Ovo je bio 60. međusobni duel srpskog i španskog tenisera, a 31. trijumf Đokovića.
Srpski teniser će u osmini finala igrati protiv pobednika duela između Italijana Matea Arnaldija i Nemca Dominika Kepfera.
Na kraju je stigao i da odsvira violinu za publiku, zaslužili su.