Zvezda rutinski počela odbranu titule – lagana „četvorka“ protiv Uba

© Sputnik / Lola ĐorđevićTrener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević
Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević  - Sputnik Srbija, 1920, 20.07.2024
Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su započeli odbranu titule u Superligi Srbije. U prvom kolu ekipa Vladana Milojevića dočekala je i savladala Jedinstvo iz Uba sa 4:0 (2:0).
Oba gola za Crvenu zvezdu postigao je Šerif Endiaje, u 18. i 23. minutu, tako da je suštinski već tada bilo rešeno pitanje pobednika ovog duela.
U nastavku duela u strelce su se upisali i Aleksandar Katai u 54. minutu, kao i Bruno Duarte u 69.
Zvezda je utakmicu protiv debitanta u Superligi rešila za samo pet minuta, a strelac prva dva gola bio je Šerif Endiaje. Senegalcu je u 18. minutu asistirao Ognjen Mimović, a u 23. Luka Ilić. Treći gol dao je Aleksandar Katai u 54. minutu. Posle dodavanja Hvang In Boma, kapiten Zvezde je rutinski matirao golmana gostiju Vukašina Jovanovića, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.
U 69. minutu Bruno Duarte je dao gol za Zvezdu na debiju, samo minut posle ulaska u igru. Brazilac je natrčao na odbijenu loptu i rutinski je poslao u mrežu sa nekih sedam metara.
Crvena zvezda u drugom kolu dočekuje lučansku Mladost, dok će Jedinstvo u Lazarevcu dočekati Partizan.
U ostalim utakmicama dana Čukarički je nadigrao Radnički iz Niša sa 2.0, dok je OFK Beograd posle preokreta savladao Mladost sa 2:1.