Karlos Alkaras i Danil Medvedev - Sputnik Srbija

Medvedev poveo pa stao – Alkaras je u finalu Vimbldona

Danil Medvedev, najbolji ruski teniser, poražen je u polufinalu Vimbldona od Karlosa Alkarasa, španskog tenisera, rezultatom 6:7, 6:3, 6:4, 6:4.
Teško da je Danil Medvedev mogao da zamisli teži put do finala Vimbldona. Najpre ga je u četvrtfinalu čekao Janik Siner, a onda u polufinalu Karlos Alkaras. Međutim, to je jedna od najboljih odlika u tenisu ruskog asa, najbolji je kada je najpotrebnije.
Već u četvrtom gemu napravio je brejk, međutim nije dobro čitao igru Španca koji je odmah uzvratio istom merom. Ipak, Alkaras nije naučio lekciju i dopustio je da mu Danil oduzme još jedan servis gem.
Imao je Rus priliku da servira za set, ali je to propustio jer je španski teniser uspeo da mu vrati i drugi brejk.
U taj-brejku međutim nije bilo ni trunke neizvesnosti. Medvedev kao da je ostao sam na terenu, svaku lopticu slao je izuzetno snažno i precizno i dopustio je Karlosu svega jedan poen pa je tako poveo sa 1:0 u setovima.
Pojačao je tempo Alkaras u drugom setu, smanjio je greške, a sve je nesigurniji bio Medvedev. Iskoristio je te momente Španac i oduzeo je ruskom asu servis gem.
Kasno je proigrao Danil, nije dobio šansu da se vrati i Karlos je rutinski stigao do izjednačenja u setovima.
Alkarasom tempo Medvedev nije uspevao da isprati ni u narednom setu. U trećem gemu Španac mu je oduzeo servis gem, a kasnije je imao priliku da napravi i dupli brejk. Uspeo je to ruski as da spreči, ali ne i da zapreti i vrati se u taj set.
Nagoveštaj da bi mogao da se probudi Rus je dao u četvrtom setu kada je vratio brejk na samom startu. Fantastičan tenis igrali su obojica, izvodili su maestralne poteze, ali ponovo je mali pad koncentracije skupo koštao Medvedeva. Brejk koji je Karlos napravio u sedmom gemu Danil nije uspeo da vrati.
Posle tri sata borbe Karlos Alkaras plasirao se u finale Vimbldona, a tamo čeka pobednika meča Novak Đoković - Lorenco Museti.
17:36 12.07.2024
7:6, 3:6, 4:6, 4:6 – Kraj! Alkaras je u finalu
17:31 12.07.2024
7:6, 3:6, 4:6, 4:5 – Medvedev smanjuje razliku
Moglo je sve da se završi i ranije jer je Karlos poveo sa 30:0, ali hrabrom igrom Medvedev je ipak izborio gem.
17:30 12.07.2024
7:6, 3:6, 4:6, 3:5 – Alkaras na gem od pobede
Ovoga puta Karlos potvrđuje brejk.
17:24 12.07.2024
7:6, 3:6, 4:6, 3:4 – Novi brejk!
Ponovo je počeo Alkaras da šalje nezgodne drop-šotove, nije ih spremno dočekao Medvedev koji se suočio sa dve brejk lopte. Prvu je spasao tako što je na drop-šot odgovorio istim tim udarcem, ali drugu ne uspeva.
17:20 12.07.2024
7:6, 3:6, 4:6, 3:3 – Neizvesno
Zapretio je bekhendom Rus na početku gema, ali to je bilo sve što mu je Alkaras dopustio da prikaže.
17:17 12.07.2024
7:6, 3:6, 4:6, 3:2 – Vodi Danil
Medvedev rutinski uspeva da stigne do novog gema. Karlos nema odgovor!
17:14 12.07.2024
7:6, 3:6, 4:6, 2:2 – Novo izjednačenje
Bez većih problema Španac stiže do izjednačenja.
17:09 12.07.2024
7:6, 3:6, 4:6, 2:1 – Bez izgubljenog poena
Doneo je brejk sigurnost Danilu koji je vratio samopouzdanje iz prvog seta. Sa nulom osvaja gem ruski as.
17:07 12.07.2024
7:6, 3:6, 4:6, 1:1 – Medvedev vraća brejk!
Spreman je ovoga puta Danil da odgovori. Daleko je sigurnije napao, izašao je na mrežu i izborio priliku za brejk. Greši Alkaras, šalje lopticu u aut i Rus vraća brejk.
17:03 12.07.2024
7:6, 3:6, 4:6, 0:1 – Odmah brejk za Alkarasa
Od samog starta krenula je velika borba. Fenomenalne poteze priredili su obojica, a španski teniser odmah je dobio priliku za brejk. Međutim, čita Danil dobro protivnika i spasava tu brejk loptu.
Ipak, dolazi i do druge šanse Španac koju koristi.
16:53 12.07.2024
7:6, 3:6, 4:6 – Treći set za Alkarasa
Nije uspeo da se vrati Medvedev.
16:50 12.07.2024
7:6, 3:6, 4:5 – Bravo za Danila
Ponovo problemi za ruskog asa! Nije dobro odigrao dva poena i to odmah kažnjava Alkaras koji je poveo sa 30:0. Ipak nadmudrio je Danil protivnika u naredna dva poena, a potom je i osvojio gem.
16:46 12.07.2024
7:6, 3:6, 3:5 – Siguran i dalje Karlos
Bolji je Danil u drugom delu seta, ali i dalje to nije dovoljno da oduzme Alkarasu servis gem.
16:42 12.07.2024
7:6, 3:6, 3:4 – Spasena brejk lopta!
Nervoza dodatno otežava Danilu, a mirni Alkaras upisuje viner posle riterna i stiže do prilike za novi brejk, drugi u trećem setu. Spasava je Medvedev odličnim servisom i na kraju stiže do gema.
16:36 12.07.2024
7:6, 3:6, 2:4 – Medvedev zapretio, ali...
Čini se da se Alkaras opustio i to je ruski teniser iskoristio da dođe do 30:0. Međutim usledila su sjajna dva servisa Španca, a onda i forhend viner za preokret.
16:32 12.07.2024
7:6, 3:6, 2:3 – Može li Danil da se probudi?
Siguran je ovoga put Rus na svoj servis, ali i dalje ne igra sa lakoćom kako je igrao tokom prvog seta.
16:29 12.07.2024
7:6, 3:6, 1:3 – Rutinska potvrda
Španski teniser diktira tempo i fantastično kreira svaki poen. U velikim je problemima Medvedev
16:25 12.07.2024
7:6, 3:6, 1:2 – Brejk za Španca
Ponovo Alkaras pravi probleme na servis Medvedeva i odmah koristi prvu priliku za brejk.
16:22 12.07.2024
7:6, 3:6, 1:1 – Izjednačenje
Preneo je Španac igru iz drugog seta, rutinski stiže do gema.
16:20 12.07.2024
7:6, 3:6, 1:0 – Sjajan gem!
Zaplesao je po terenu Medvedev i posle fantastičnog gema poveo je u trećem setu.