Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija

Miomir daleko od iznenađenja – Siner kao brzi voz do osmine finala

Miomir Kecmanović, srpski teniser, poražen je u trećem kolu Vimbldona od Janika Sinera, trenutno najboljeg tenisera sveta, rezultatom 6:1, 6:4, 6:2.
Znalo se da će Miomir Kecmanović u ovom meču biti autsajder, znalo se da će šanse biti minimalne, a znalo se i da je sa druge strane mreže prava zver.
Janik Siner igrao je i ponašao se kao najbolji teniser sveta, od prvog poena kontrolisao je igru i nije dopuštao Miomiru ni da se ponada. Sve je bilo jasno kada je za samo 21 minut osvojio prvi set.
Daleko je bolji srpski teniser bio u drugom setu i pružio je znatno bolji otpor, ali samo mali pad koncentracije bio je dovoljan da Siner to iskoristi i napravi brejk koji mu je osigurao prednost od 2:0.
Loše je Kecmanović otvorio treći set, protivniku je odmah dopustio brejk i tako se našao u velikom problemu. Kako je set tekao Siner je bio sve ubedljiviji, pa je tako srpskom teniseru oduzeo još jedan servis gem.
Pokrenuo se Miomir, počeo je da piše vinere i napada, međutim videlo se da je bilo kasno za buđenje jer je Italijan već daleko odmakao.
Nije srpski teniser prikazao sve što ume i koliko ume, izgubio je za sat i 35 minuta, ali od najboljeg tenisera sveta koji je posle ovog meča pokazao da je jedan od glavnih favorita za titulu.
Francuska - Sputnik Srbija, 1920, 05.07.2024
EURO 2024
Francuzi izbacili Portugalce na penale i idu na Špance u polufinalu!
22:18 05.07.2024
6:1, 6:4, 6:2 – Pobeda Janika Sinera
Oslobodio se pritiska i čini se da je tek sada počeo da igra svoj najbolji tenis Kecmanović. U 13. servis gemu Sinera srpski teniser prvi put dolazi do brejk lopte, ali spasava je Janik strašnim forhendom.
Posle jednog sata i 35 minuta italijanski teniser stigao je do meč lopte koju koristi.
22:10 05.07.2024
6:1, 6:4, 5:2 – Miša smanjuje
Dobro servira Kecmanović i ne dozvoljava da protivnik napravi i treći brejk.
22:08 05.07.2024
6:1, 6:4, 5:1 – Nezaustavljiv...
Sa nulom potvrđuje brejk Siner.
22:05 05.07.2024
6:1, 6:4, 4:1 – Novi brejk za Janika
Od početka je ovo bio opasan gem u kom je Siner odlično riternirao. Novi brejk pravi Italijan.
22:02 05.07.2024
6:1, 6:4, 3:1 – Miomir se bori, ali uzalud..
Trčao je Kecmanović sa jedne strane na drugu, jedva je stizao lopte, ali na kraju je nagrađen greškom protivnika. Uspeo je u ovom gemu srpski teniser da dođe do 40:40 na protivnikov servis, ali nije mogao dalje.
21:57 05.07.2024
6:1, 6:4, 2:1 – Smanjuje srpski teniser
Nije se u ovom gemu namučio srpski teniser i uspeo je da smanji prednost protivnika.
21:53 05.07.2024
6:1, 6:4, 2:0 – Ništa nije mogao Miomir...
Prvo dupla greška, a potom i forhend u aut. Janik je poklonio Miomiru dva poena, međutim sa dva dobra servisa Italijan je izjednačio na 30:30. Ništa nije mogao Kecmanović u ovom gemu.
21:50 05.07.2024
6:1, 6:4, 1:0 – Odmah brejk za Sinera
Nije najbolje Kecmanović otvorio set, a sa druge strane Siner ne posustaje i koristi svaki mali pad koncetracije. Odmah stiže do dve brejk lopte . Prvu spasava srpski teniser, ali ne i drugu.
21:44 05.07.2024
6:1, 6:4 – Drugi set za Sinera
Uspeo je Miomir da zakomplikuje gem Italijanu, ali ne do kraja. Siner osvaja drugi set.
21:41 05.07.2024
6:1, 5:4 – Brejk za Sinera!
Ponovo je Siner počeo silovito da napada Mišine servise. I dalje srpski teniser igra dobro, ali pojačava Italijan tempo. I odmah to koristi da napravi brejk.
21:35 05.07.2024
6:1, 4:4 – Neizvestan set
Na isti način odgovara Sinera, obojica su sigurni na svoj servis.
21:30 05.07.2024
6:1, 3:4 – Bravo!
Fantastičan gem za Kecmanovića, bez izgubljenog poena!
21:28 05.07.2024
6:1, 3:3 – Odgovara Siner
Rutinski i bez problema Siner još jednom stiže do izjednačenja.
21:24 05.07.2024
6:1, 2:3 – Odličan Miomir
Sjajno Miomir igra u ovom gemu. Šeta Janika po terenu, ali ponovo rešeta sa druge strane Italijan. Namučio se, ali je uspeo da izvuče i ovaj gem!
21:20 05.07.2024
6:1, 2:2 – Ne posustaje Siner
Još uvek srpski teniser ne pronalazi način kako da ugrozi Sinerov servis.
21:15 05.07.2024
6:1, 1:2 – Izborio je Kecmanović gem!
Italijan je poveo 30:0, ali u narednom poenu sjajno Miomir gradi poen i završava ga smečom. Srećom usledila je greška Sinera za 30:30. Ipak, Mišin bekhend ide u aut i time poklanja Italijanu brejk loptu. Sledeći bekhend bio je viner i srpski teniser spasava tu brejk priliku.
21:11 05.07.2024
6:1, 1:1 – Izjednačenje
Siner je kao i Miomir na svoj servis izgubio samo jedan poen.
21:08 05.07.2024
6:1, 0:1 – Siguran Miomir!
Uspeo je Kecmanović bez problema da osvoji servis gem u drugom setu.
21:03 05.07.2024
6:1 – Rutinski set!
Oslobila se ruka srpskog tenisera i konačno pokazuje protivniku svoje umeće. Međutim, Janik ne posustaje i osvaja set.
21:00 05.07.2024
5:1 – Konačno prvi gem!
Kao i u prethodna dva gema Kecmanović je stigao do 30:0, ali sada konačno stiže i do gem lopte koju koristi.