Bombarder zvani Hamad – 25 as servisa za preokret i veliku pobedu

© AFP 2023 / ANDREAS SOLAROHamad Međedović
Hamad Međedović - Sputnik Srbija, 1920, 10.06.2024
Hamad Međedović, mladi srpski teniser, plasirao se u drugo kolo turnira 250 serije u Štutgartu i to posle preokreta protiv Mađara Fabijana Marožana rezultatom 6:7, 6:1, 6:4.
Sezona na travi počela je fantastično za Hamada Međedovića koji na startu turnira u Štutgartu nije imao lak posao jer je sa druge strane mreže bio 49. teniser sveta i čovek koji je prošle godine upisao pobedu protiv Karlosa Alkarasa.
Međutim, ništa od toga nije brinulo srpskog tenisera koji je dobio specijalnu pozivnicu i potrudio se da to i opravda.
Da dođe do pobede najviše mu je pomogao servis, jedno od dva njegova najjača oružja. Hamad je u meču koji je trajao sat i 50 minuta upisao neverovatnih 25 as servisa.
Prvi set bio je izuzetno napet, srpski teniser spasavao je brejk lopte, ali je na kraju stao u taj-brejku posle kog je poveo Marožan.
U drugom setu Hamadu je protivnik ponovo zapretio brejk loptama, ali ovoga puta to je bio znak za buđenje. Posle toga Međedović je dva puta oduzeo servis Mađaru i do kraja seta mu prepustio samo jedan gem.
Tokom poslednjeg seta srpski teniser imao je kontrolu, ali je sve moglo da padne u vodu u desetom gemu. Međutim, Hamad na kraju uspeva da iskoristi priliku i maestralnim poenom na mreži obezbedi drugo kolo.
Za četvrtfinale boriće se protiv Aleksandra Bublika, kazahstanskog tenisera.