Adriana i Marija u finalu Evropskog prvenstva

© Foto : Atletski savez SrbijeAndriana Vilagoš
Andriana Vilagoš - Sputnik Srbija, 1920, 10.06.2024
Adriana Vilagoš i Marija Vučenović, srpske atletičarke, izborile su plasman u finale Evropskog prvenstva u disciplini bacanje koplja.
Posle maestralne Angeline Topić koja je Srbiji donela srebrbu medalju, još dve predstavnice izborile su borbu za odličja.
Sjajna Adriana Vilagoš već posle prve serije ušla je u finale. Norma je bila 60 metara, a srpska atletičarka bacila je 60,57 i tako na samom startu uspela da ostvari cilj.
Kvalifikacije je završila kao druga,a bolj a od nje bila je samo Mari Terese Obst sa rezultatom 61,45.
Posle Adriane, na scenu je stupila Marija Vučenović koja je najpre bacla koplje 53 metara, zatim 54, a onda je hicem od 59.90 izborila finale Evropskog prvenstva kao šesta. Ivana Đurić bila je poslednja.
Uz dve srpske atletičarke u finalu će se boriti i Marija Tereza Obst, Marija Andrejčuk, Viktorija Hadsk+on, Eliza Cenko, Nikola Ogrondikova, Kristina Husong, Lina Muze-Sirma, Sara Kolak, Anete Setina i Marselina Vitek-Konofal.