Srbija osvojila Evropsko prvenstvo!

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 09.06.2024
Reprezentacija Srbije osvojila je Evropsko prvenstvo u Sarajevu u mini-fudbalu, nakon što je u finalu pobedila Rumuniju posle boljeg izvođenja penala.
U čuvenoj sarajevskoj Skenderiji ispisana je istorija. Srpski tim u mini-fudbalu prvi put bio je akter Evropskog prvenstva i uspeo je da osvoji prvo mesto.
Orlovi su poveli golom Aleksandra Ignjića u 21. minutu, što je bio njegov treći pogodak na turniru, da bi Andrej Balea pogodio za izjednačenje.
Kako posle regularnih 50 minuta nije bilo pobednika, a rezultat je bio 1:1, tako se pristupilo penalima.
Više znanja, sreće i koncentracije u penal-lutriji imali su srpski fudbaleri, koji su slavili na kraju rezultatom 10:9.
Da podvig bude još veći, Srbija se u Sarajevu popela na krov Evrope u mini-fudbalu preko petostrukih evropskih prvaka i aktuelnih prvaka sveta.
Orlovi su na putu do prvog mesta posle uspešno prebrođene grupne faze, eliminisali Mađare (4:1) u osmini finala, zatim Belgiju u četvrtfinalu s velikih 4:0, a u polufinalu razbijena je doslovce Francuska rezultatom 5:0.