Poruka Orlovima – sva tri protivnika Srbije ostvarila pobede

© AP Photo / Christophe EnaFrancuska i Danska
Francuska i Danska - Sputnik Srbija, 1920, 05.06.2024
Danska će biti protivnik reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu, a ova ekipa odigrala je prijateljski duel protiv Švedske - i slavila na kraju sa 2:1 (1:1). Na taj način poslala je poruku svima, pa i Orlovima.
Dakle, bila je ovo jedna od generalnih proba Danske za predstojeći Euro.
Poveli su Danci već u 2. minutu preko Hojbjerga, potom je Isak pogodio u 9. minutu za Švedsku, a pobedu Danskoj doneo je ko drugi do Kristijan Eriksen pogotkom u 86. minutu utakmice.
Važno je istaći da su ostali protivnici Srbije iz grupe na Evropskom prvenstvu ostvarili pozitivne rezultate. Engleska je nadigrala Bosnu i Hercegovinu sa 3:0, a Slovenija je bila bolja od Jermenije sa 2:1.
Imajući u vidu da je Srbija poražena od Austrije u prijateljskom duelu, tako da to baš i nije najbolja uvertira po Orlove pred predstojeći turnir.
Nadajmo se da će na Evropskom prvenstvu biti obrnuto, da će Srbija nizati trijumfe, te da Englezima, Dancima i Slovencima neće ići najbolje.
A, trenutno im ide bolje nego našem nacionalnom timu.